Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пастиране


NightSpirit

Recommended Posts

В скоро време мисля да пастирам колата цялостно преди зимата. До сега не съм я правил тая процедура. Веднъж само отидох да оправим една драскотина и то така я оправиха, че ми свалиха цялата боя, та боядисвах задната броя цялата. От тогава съм се наплашил с тия процедури.

Кажете къде в София пастирате? Препоръчайте ми място и ако знаето ориентировъчни цени за цялостно. Аз ходих на автомивката до Шел при Нова Деница в Младост, но нямам желание пак там да ходя. По възможност да е някъде в източните/южните райони (смисъл да не е Люлин 69 или Надежда), но по-важно е да са добри, пък логистиката ще я измислим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, много има изписано за тези процедури, а както и сам си се убедил - едно са приказките, съвсем друго възможностите. давам линк от тема във vw форума: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.ph ... 0%BD%D0%B5

не съм ползвал услугите на сервиза (от пловдив съм), но съм сигурен, че написаното отговаря на истината. дано съм бил полезен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само със защитна паста може и сам да си я пастираш, но за махане на драскотини и "портокал" процедурата е по-сложна - първо се минава на водна шкурка 2000, после се изглажда с 2 или 3 различни пасти, от по-груба към по-фина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, мерси, ще проуча този ваирант. Звучи добре, а и научих нови неща за процедурата като цяло. Определено беше полезно.

 

Кранкенщайн, този "портокалов ефект" много не разбрах какво значи. Колата има тук-там малко по-видни драскотини, не е нещо много дълбоко. Има и едни линии (кръгове), които се виждат по ъгъл на светлина (гаден черен цвят ](*,) ). Иска ми се те да се махнат. Със сигурност няма да се хващам аз да правя каквото и да е. Не защото ме мързи, а защото искам да стане като хората и се съмнявам аз да я направя както профеионалистите (ако са такива). Пари няма да жаля, стига разбира се да ми е във възможностите цената, щото времената са кофти.

 

VW линка ми беше много полезен, но ще се радвам и на други мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази процедура я направи май месец догодина!Няма смисъл да я правиш преди зимата! :!: :!: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази процедура я направи май месец догодина!Няма смисъл да я правиш преди зимата! :!: :!: :!:

 

Има смисъл и преди, и след зимата, според мен. Предвид факта с какви боклуци обработват пътищата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goga,между пастиране и полиране има разлика нали!Какъв е смисъла да пастираш и да премахнеш драскотините преди зимата,когато през зимата именно се получават най-много наранявания на лака?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лики-Моли пък предлагат безцветен слой за предния капак с дебелина няколко мкм , който може да се нанася с тампон или бояджийски пистолет - защита от малки камъчета . Накрая на зимата се сваля както човешка кожа след слънчево изгаряне. Не вреди на боята и лаковото покритие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goga,между пастиране и полиране има разлика нали!Какъв е смисъла да пастираш и да премахнеш драскотините преди зимата,когато през зимата именно се получават най-много наранявания на лака?

 

Доколкото знам премахването на драскотини с шлайфпаста, води след себе си и нанасянето на защитен слой вакса :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази процедура я направи май месец догодина!Няма смисъл да я правиш преди зимата! :!: :!: :!:

 

Мда, а ако иде реч за драскотини далеч над нивото, дето удрят камъчета, тогава може ли, че при мене положението е трагично. Мисля сега октомври да я карам за цялосто пастиране, а което остане и се вижда - до Алианц за щета и до ЕТ за пребоядисване, че за почти три години експлоатация много ми се натрупаха драскотини, все на паркинг, кои от злоба нарочно направени, кои от блейки дето ми спират в колата.....абе мани, ужас. Последно някой май е слагал нещо на капака на двигатела и после го е суркал надолу, та сега имам под лявата чистачка три линии по 5 санта широки и по 3 дълги, едната май само боядисване ще я оправи. Пък и на тъмночервеното си личи.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, видях, че сте поствал за пастиране на драскотини. Аз също имам драскотини по колата, някои по моя, но други по чужда вина,основно при паркиране. Чудя се дали имате представа къде мога да ида да ми ги оправят в София и какви са цените за това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.