Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с антифриз


Cicinho

Recommended Posts

здравейте колеги,

вчера забелязах че до предното ляво колело ( от страната на шофьора) имаше петно на земята. Като вдигнах капака и видях , че антифриза ми беще почти свършил. В последствие разбрах , че петното е от него.

Налях вода и размърдах колата 5-10 км и я оставих пак ( преди да я паркирам погледнах пак антифриза и си беше на нивото на което съм долял водата) . Днес отидох да видя дали е изтекло и нямаше нито петно нито спадане на нивото в резервоарчето на антифриза.

Учуден съм как може един ден да пуска от някаде а друг ден не ...?

Ще съм Ви благодарен , ако дадете някакви предложения за отсраняването на този проблем .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото което се сещам е да си я оставил позагряла на паркинга и да е поизхвърлила малко течност. Не е нормално, но може да се случи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наблюдавай си колата още ден-два....

Ако няма проблем..... може би (само рпедположение) да е хвърлила антифриз през преливника....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми така е малки са още изпускат се ... повечко памперси в багажника и няма проблеми :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казанчето за антифриза може да е спукано. И да изтича само в определени случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наблюдавай си колата още ден-два....

Ако няма проблем..... може би (само рпедположение) да е хвърлила антифриз през преливника....

 

 

Ок, колега ще я гледам още ден-два.... и ще кажа после какво е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казанчето за антифриза може да е спукано. И да изтича само в определени случаи.

 

 

 

Браточка ако е спукано казанчето нали ще има петно на земята някаде под казанчето, а в моя случай петното не е там а до предната лява гума ( от страната на шофьора ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, те казаните на Фабия не са ли в левия отсег...(поне знам за дизела)

А машинката за водата се намира точно в десен калник отпред ...Ако има откачена тръбичка трябва да капе на дясна гума отпред (а може и зад нея)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, те казаните на Фабия не са ли в левия отсег...(поне знам за дизела)

А машинката за водата се намира точно в десен калник отпред ...Ако има откачена тръбичка трябва да капе на дясна гума отпред (а може и зад нея)...

При мен от ляво е за чистаките и е зад подкалника до сервото, а антифриза от дясно. Не е посочил двг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги след наглеждането за 2-3 дни антифриза не е мръднал. Сега немога да разбера дали всъщност имам проблем или нямам?!?!?

 

Немога да с и обесня как е изтекъл а сега не тече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немога да с и обесня как е изтекъл а сега не тече?

 

Единственото което се сещам е да си я оставил позагряла на паркинга и да е поизхвърлила малко течност. Не е нормално, но може да се случи.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един приятел така му е спукано казанчето и си изтича когато си иска. Но не съобразих, че на Фабията е отдясно. Сигурен ли си, че е изтичал антифриз? Да не би постепенно да е намалял, а теча да е от друго място?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казанчето за антифриз на всички Фабии 1 е отпред вдясно (пред пътника).

Вляво (пред водача) ти е казанчето за течността за чистачките и дренажа от климатика. Ако си ползвал климатик преди да спреш е нормално след това да имаш малка локва отпред. Ако е вода от чистачките, зад предно ляво колело е връзката под еку-то, пред колелото е или датчика за ниво в резервоара за чистачките или помпата. В ЕТ за служебната кола, за смяна на помпата ми взеха 70 лв. преди 3 години. Напълни казанчето с вода догоре и пръскай по предното и задното стъкло. Ако се появи пак локва, вече се досещаш къде е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.