Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно променен местоотчет на водач


tihoslav

Recommended Posts

Здравейте. Наскоро си смених личната карта. Предната беше плевенска сегашната е от софия. Редом с нея както знаем се сменя и шофъорската книжка. Подал съм молба в деловодството на КАТ-София да ми прехвърлят данните в софия за да ми бъде издадена нова книжка. Платих си таксата 2,60 лв и ми дадоха една вносна бележка.

Въпроса ми е след месец като ида на гишето в кат "издаване на свидетлства за праоуправление" само с тази вносна бележка за променен местоотчет и настоящата шофъорска книжка ли ще ми издадат новатата книжка или е задължително да дам и други документи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На гишето в КАТ би трябвало да са ти казали какво е нужно. Съдейки от поста ти, ще вадиш книжка със срок на валидност на старата. На твое място аз бих си подновил изцяло въпросната книжка - така и така ходиш в КАТ, освен ако не са ти я издали скоро. Тогава обаче ще ти трябва медицинско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На гишето в КАТ би трябвало да са ти казали какво е нужно. Съдейки от поста ти, ще вадиш книжка със срок на валидност на старата. На твое място аз бих си подновил изцяло въпросната книжка - така и така ходиш в КАТ, освен ако не са ти я издали скоро. Тогава обаче ще ти трябва медицинско.

Еми тя книжката ми е издадена 2005г валидна до 2015. Пуснах следния пост защото на няколко места в нета гледах че водачи с променен местоотчет и такива с изтекла книжка трябвало наново да представят медицинско и неква квитанция за платени дължими глоби??-тоест и 2та типа водачи тези с изтекла книжка и тези които само са с променен местоотчет ги бяха сложили под общ знаменател какво да представят. Мен жената от гишето "Деловодство" дето пуснах молбата ми каза само вносната бележка и старата книжка че трябва да представя и дано е само тва,че някой път едно кажат да им се махнеш от главата, а то после се окаже че има и други неща. Медицинското явно е с пожелателен характер а за тая квитанция за глоби нищо не знам, сигурно оттам ти я дават

Поздрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

От няколко месеца си смених личната карта и се МЪЧА да си смена книжката. Изтеглиха ми досието У Варна и се почна лудницата.

1 - излязоха ми актове дето не съм бил ги плати! А СА ПЛАТЕНИ ! - искат ми вностните бележки. А актовете са по стари и от мен. Освен това СИНИЯ талон е в мен, който нама как да е в мен без да съм си платил акта, дори и последно съм си подновил книжката след датата на последния акт. Явно някой У Бургас не си е свършил работата когато трябва. Искат ми бележките дори и за актове по стари от 2 години, които са с изтекла давност.

2 - както и да е съвсем случайно си намерих бележкат за последния акт и им я занесох. - "А то не може така господине тва че бележката е увас не говори нищо. Идете да я дадет на другото гише да ви я въведът в системата" всичко било ръчно! - занесох я и пак на първото гише:

3 - "Ама то ще ви трябва медицинско" (книжката ми е до 2017 и не желая удължаване на срока) "Няма значение ние ще трябва да ви издадем нова с 10г срок. Не се иска мед. само при дупликат при загубена или открадната книжка"

4 - Спомена и някаква декларация че нямам друга книжка издадена в EU, ама нямах сили да я слушам пак и си прибрах документите.

5 - докато си изкарам книжка сигурно ще минат 6 мес. и снимката ми ще е стара. а те знаят гадовете кога е правена, защото взимат за база снимката от последния изваден документ (ЛК) и става еднаааа .... не ми говори.

 

Май не искат да си изкарам книжка!

А и се чудя до кога ли мога да карам с тази и дали няма да е проблем че книжката е бургаска, а досието е варненско вече?

 

Моя съвет е да се въоръжиш с всички предполагаеми документи и два чувала нерви и търпение!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти smile056

Значи по т. 1 от твоя пост- аз имах един единствен акт за четиригодишния ми стаж като шофъор, акта беше отпреди две години и за късмет си намерих вносната бележка че съм го платил =D>

Относно т3.- медицинското явно гледат да походиш така стабилно по всеъзможни инстанции и гишета преди да ти я издадат книжката и затова мисля тези дни да си извадя едно (аз лично си мислех че то е с пожелателен характер ако искаш да вадиш книжка с нова 10 годишна давност)

Иначе аз си карам в момента със софийска лична карта и плевенска книжка, но съм подал молба да ми прехвърлят данните и си нося бележчицата в мене за доказателство пред органите ако се наложи.

Тези дни ще ходя до кат вече да попълня документи за издаване на новата шофъорска книжка защото почти мина месец, а това се правело 1 месец след подаването на молба за прехвърляне на данните от КАТ-плевен в софийския такъв за да можело да ти стигнат данните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Значи- вчера я взех новата книжка. За ваденето на такава меицинското е задължително а не пожелателно. И на второ място бележка за дължими и платени глоби в кат-софия-не искат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.