Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Индикация за зареждане на акумулатора несвети?


dr_ivo

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Имам следния проблем.

Колата е Fabia 1, 2005г. 1.9SDI

 

Наскоро забелязах че лампата на таблото за зареждане на акумулатора несвети,когато подам контакт преди да запаля.

Проблема сигурно е в крушката но преди да започна да чопля и да разглабям таблото искам да попитам знаещите дали би могло да има някаква друга причина?

 

Поздрави на всички от клуба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

skoda07 сега закачих да премеря зареждането и установих следното:Паля с ключа и на свободен ход без да съм подавал газ показва 13.84.Ако подам еднократно газ и оставя мотора пак на свободен ход качва на 16.10 и стои толкова независимо от консуматорите,които включвам/фарове,климатик,вентилатор/.

Явно има проблем и презарежда но дали има връзка с индикацията.

 

bega4kata нямам кабел но ще търся някъде да направя тест с ваг кома.Благодаря ти.

Някой ако знае къде тук в София освен в ЕТ- могат да ме "прегледат" :) но качествено нека да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени релерегулатора на генератора,който е повреден, вероятно и лампата ще светне

:smt017

при този заряд 100% ще е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивам да сменя регулатора на генератора и хората викат чакай да премерим.

Мерят и заковава 13.6-13.6. със и без консуматори все толкова.

Викам явно ми е развален уреда,меря и аз и показва пак 13.5-13.6.

Явно е от тези повреди дето се крият.

За момента несъм сменял нищо.

Разбира се индикацията продължава да несвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези майстори при които бях ги помолих да ми сменят регулатора,както ме посъветваха esto и bega4kata а те като премериха тези стойности 13.5-13.6 казват че не е сигурно и ми казаха да карам докато се счупи съвсем.

 

Несъм съгласен с тях но незнам как да постъпя.

И на мен тези стойности 13.5-13.6 ми се виждат ниски но онзи ден бяха 16.2. Знам ли ги утре какви ще са...

Ако знаех какво точно да сменя бих си го купил от ЕТ или от някъде другаде и сам ще го сменя.

А може би трябва да сменя майсторите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си съсипеш акумулатора от този заряд, да не говорим за изпаренията. Трябва да смениш реле-регулатора, който би трябвало да върви с четките на BOSCH генераторите. И аз не съм го свалял, но се намира на самия генератор. Ако разгледаш ще разбереш кое как е. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си съсипеш акумулатора от този заряд, да не говорим за изпаренията. Трябва да смениш реле-регулатора, който би трябвало да върви с четките на BOSCH генераторите. И аз не съм го свалял, но се намира на самия генератор. Ако разгледаш ще разбереш кое как е. :D
За това говоря
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напрежението трябва да бъде между 13,3-14,5(8)V при натоварване трябва да бъде в тези граници!При подаване на газ и увеличаване на оборотите при определени обороти се получава по-вискоко от допустимото напрежение и тогава реле-регулаторът трябва да поддържа напрежението в горепосочените граници.Ако надвишава това намалява живота на акумулаторната батерия,може да повреди някой от консуматорите във веригата дори.

Ако е по-ниско напрежението тогава се няма зареждане,т.е. единственият източник на електричество е акумулатора.За нормално напрежение на акумулатора се приема около 12,6-12,8 Волта,то зависи от много фактори....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.