Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да купя или не Октавиа 98г. 1.9тди 110к ?


pako

Recommended Posts

Здравейте,

Мисля да си купя кола (Октавиа тди 98г. 110к седан внос Австрия) и ме интересува:

 

1.Цена 6000 лв. реална ли е за средно запазена кола ? - няма следи от пребоядисване, климатика работи салона е ок, запали си от раз, държи стабилни обороти, при настъпване на място до около 4-4500 оборота отзад нямаше никакво изпушване.

2.Не съм имал дизелова кола и ме интересува има ли начин лаик като мене да разбере в добро състояние ли е двигателя (турбото)?

3.Прочетох някъде в форума цена за ангренажен ремък + ролки и смяна 1000 лв. не е ли множко :) ?

4.Каското задължително ли е за София за тези коли - страх ме е от кражби не от катастрофи ?

 

Благодаря Ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

1.Цена 6000 лв. реална ли е за средно запазена кола ? - няма следи от пребоядисване, климатика работи салона е ок, запали си от раз, държи стабилни обороти, при настъпване на място до около 4-4500 оборота отзад нямаше никакво изпушване.

Изпушването не е критерий, но е добре че го няма. Цената не мога да коментирам.

 

2.Не съм имал дизелова кола и ме интересува има ли начин лаик като мене да разбере в добро състояние ли е двигателя (турбото)?

Трудно. Турбото при каране трябва да просфири при 1500-1600 оборота и да се чува добре при 1800-1900 оборота. Но трябва да сфири, а не да вие!

 

3.Прочетох някъде в форума цена за ангренажен ремък + ролки и смяна 1000 лв. не е ли множко :) ?

ТУК части и труд за смяната в ЕТ. Добави към това и още 250лв за водна помпа (сменя се на 120-180к), но пък махни повдигането (около 200-250лв).

 

4.Каското задължително ли е за София за тези коли - страх ме е от кражби не от катастрофи ?

Някои застрахователи правят само застраховка кражба. Но не е добра оферта, защото ако ти я откраднат, ограбят и след това намерят оставаш на сухо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тез мотори не са ли с AFN помпа? Т.е да няма проблем с топлото палене!

 

И като има какво? Не може да се оправи или не може да се излъже ECU-то че е автоматик и да си пали като слънце?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тез мотори не са ли с AFN помпа? Т.е да няма проблем с топлото палене!

 

И като има какво? Не може да се оправи или не може да се излъже ECU-то че е автоматик и да си пали като слънце?

Не е ли по-добре да се чипоса,както каза бегачката.От това лъгане има и странични ефекти smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Не е ли по-добре да се чипоса,както каза бегачката.От това лъгане има и странични ефекти smile049

 

Най-добре да се оправи проблема, а не да се търси заобиколно решение. А темата е друга и по-добре да не я оспамваме! Има си тема за дискутиране на топлото палене, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Не е ли по-добре да се чипоса,както каза бегачката.От това лъгане има и странични ефекти smile049

 

Най-добре да се оправи проблема, а не да се търси заобиколно решение. А темата е друга и по-добре да не я оспамваме! Има си тема за дискутиране на топлото палене, нали?

:smt017 Съжалявам! Колкото до автора

Земай си шкодето и си го карай със здраве! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.