Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за лан


maxrpm

Recommended Posts

Да кажем че хипотетично съм откраднал mac адреса и ip то на човек от мрежата. Ако аз съм с неговия computer name, mac адрес и ip и двамата ползваме един и същи DNS server и Gateway и IP тата са реални, той ще получи ли съобщение от рода на there is an ip conflict или нещо друго което да го накара да се обади на support -а?

 

А ако използвам друг computer name tова как ще излезе при ip scan от админа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи как е конфигурирана мрежата и по какъв протокол е връзката - РРРоЕ , ТСР/IP и т.н.Зависи как точно потребителя получава адреса :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде е възможно да изпише че се получава конфликт относно ип адресите,но единствено когато и двамата сте свързани (когато лан картите ви са в състояние connected).Това е породено от факта,че сървъра ще се опита да даде едновременно 2 различни ип адреса на все едно 1 потребител.Но не е задължително да се появи проблема - зависи и как са конфигурирани концентраторите. :-k Просто е възможно маковете да са разпределени по концентратори и съответно да могат да се използват само през определен концентратор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ве Сашо. Ако мрежата наистина ви е такава си взимаш един IP Scan и си правиш списък с 50 IP-ta и мак адреси и си сканираш преди да си смениш твоя мак и IP за някой, на който му знаеш данните, а го виждаш, че е Offline. Принципно не само че му изписва IP conflict, ами и няма интернет. То от там идва проблема smile150 Аре успех. Мислех че от десет години няма провайдери, който дават интернет само по мак адрес... smile091

 

OMG, аз съм на такъв провайдер - Megalan. Но нали ползвам рутер за да имам на лаптопа и не помня как си бях направил рутера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.