Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"Синя зона" в Бургас !!! Coming soon


VALDO

Recommended Posts

Скоро ще има "Синя зона" в Бургас по подобие на тази в София!Ще се плаща с талони и евентуално чрез SMS!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е наглото унищожаване на паркинга пред пантеона и превръщането му в 18 ет. курник! :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за София е ясно, че от доста време я има. Нали пари трябва да се прибират. Но откакто направиха синя зона и голяма част от централните преки се родих. Вече не е нужно човек толкова да разчита на късмета си при паркиране по работа в идеален и широк център. Да, плаща се, но пък за сметка на това се намират и места. А пък откакто въведоха и системата с смс-и стана още по-удобно - не губиш време в търсене/попълване на талони, системата те известява автоматично за изтичане на платения период и човек има възможност дистанционо да си поднови плащането за престоя. Общо взето работата с паркирането става все по-културна. Да, сега някой ще надигне глас, че не ще да плаща за паркиране, ама сирене без пари няма...

 

И понеже подхванах темата за услугата с смс-и, да разкажа накратко следното. Паркирам си аз на Алабин, пускам смс и сядам на 300 м. в кафето до театъра за среща по работа. Улисан в разговора със събеседника си не съм чул получения смс, известяващ ме, че изтича срока, за който съм платил. Сещам се да си погледна телефона 20 мин. по-късно и пуснах нов смс с идеята, че не са ми надушили колата. Веднага след това получих обаждане. Жената беше много любезна. Обясни ми, че колата вече е заключена и че с втория смс няма как да се покрие престоя ми. Беше абсолютно права, а аз си бях в нарушение. Останах приятно изненадан от въпроса й след колко време ще съм при колата, за да изпрати екип и да я отключат. Разбрахме се за след 30 мин. Отивам аз на 25-тата минута и на място ме чакаха 2 момчета. Платих си 10 лв., махнаха скобата и си тръгнах. Както операторката, така и те бяха много вежливи. Получих си касовото бонче за платената сума и си заминах по живо и здраво. При това без носталгия по излишно похарчените 10 кинта - знаех, че съм в нарушение. Беше ми гот, че от другата страна срещнах отношение не на бирници, а на хора като мен, които си вършат работата.

 

Сега се сещам и за друго. Джиткам с колата по столична централна пряка и гледам суматоха около една Лада 2104. Около колата се мотаеха шофьора й, придружителя му и двама души от екипа за заключване на автомобили на синя зона. Колата беше на крик. Шофьора, явен "тарикат", свалил заключената гума, метнал я в багажника и точно монтираше резервната... Абе пиле шарено, къде ще идеш, при положение, че си в нарушение и номера на колата е записан при поставяне на скоба. Освен всичко останало, ще вземат и да го подпукат по съдебен ред за кражба (присвояване) на скобата... Какво да ви кажа, акъл море - глава кофа... Смях се на глас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли е прав,че наистина по-лесно се паркира в София,откакто разшириха синята зона.

Вече не се губи време в търсене на свободно място,пък и 1лв. на час си е нищо,в сравнение с останалите европейски столици,където е от 6-7евро нагоре!

Преди години в централната част на Париж,в подобна зона се изръсих около 50евро за 8часа престой.Пак добре ,че предишните пет дни бяха почивни покрай националния празник на Франция и паркирането по улиците беше безплатно,но на първия работен ден веднага накупих няколко талона за паркиране.

Така че аз съм за платеното паркиране в синята зона,независимо че онзи ден,някакъв *** закопча Октито,въпреки че жена ми си е пуснала SMS,но оня нещо се бил объркал и сложил скобата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз съм за синята зона. И понеже стана дума за "Европа" да споделя опита от Белгия и Холадния. Та там ако живееш в раиона на синята зона получаваш правото да паркираш срещу сумата от 40Е/година. Но за разлика от България, там правото се полага САМО на една кола на апартамент. Освен това покрива целия раион, а не една или две преки, както е в България.

 

Относно SMS-ите - само в краен случай. Едно, че са 20% по-скъпи, второ, че не са един и два случайте в които въпреки SMS-ите се озоваваш със заключена кола...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам ЕС е отпуснал пари и всеки град-областен център в България е ЗАДЪЛЖЕН да построи синя зона, дори и в наше село правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз досега проблем с смс-ите не съм имал. Пускам и веднага получавам автоматичен отговор, че успешно съм заплатил до еди колко си часа. Единственото "неудобство" на това плащане е, че не можеш да избереш половин час, както е с талоните. Но пък не пречи да се сложат в жабката и няколко талона за такива случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де - ама знаете ли колко още ЛЕБ има да изедеме, докато ги стигнеме... ония... тъпите... Дето ядат с ръкавици и си носят пепелници по улиците та да не правят боклуци с фасовете. Пример: във Франция питам полицайка на къде да карам. ПЪРВО, че знаеше доста по-добър английски от моя (не че не опита на френски, италиански и немски преди това), второ, че като не я разбрах се метна на скутерчето и директно ме упъти до мястото. Да не говорим какво става ако при АДСКО задръстване просто подадеш мигач и се опиташ да се включиш... Петдесет коли спират като заковани и те пускат. Ако пък се насметеш и застанеш на средата на нищото (някое кръгово с 1000 изхода). Всичко спира и с вежлива усмивка те пуска да се оправиш спокойно без да те насмита. Ако пък си пешеходец и стъпиш на пътека... И сто коли да има - ЗАМРЪЗВАТ! А че се плаща - ПЛАЩА СЕ! На влизане в нещо, на излизане, на качване, на слизане... На всякъде. Ама има ЗАЩО!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,ще се облекчи паркирането,ама се чудя като ми дойдат приятели на гости,какво ще правим с паркирането!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то гости се посрещат вечерно време бре smile001 Тогава вече зоната не важи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сутринта до 8 да си ги изгонил, че зоната почва да важи !!!! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй ма на!Понеже сте шопи и не ги разбирате тези работи ще ви обясня! smile168

На бургазлии като им дойдат гости стоят по няколко дена,че хем да се видят хем да пообиколят плажовете с домакините си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво правят тези, чиито постоянен адрес не съвпада с временния. В смисъл живееш в Смолян но си студент и си под наем в центъра на София. Няма да си сменяш личната карта и талона на колата за да паркираш на синя зона. Как е уреден този въпрос..никак до колкото знам аз!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Да,,немога да повяярвам,тез ако неми признаят гаража за да не плащам,ще трябва да се бръкна с 200 кинта за избрано място :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kакво да ти признаят бре?!!!Като ти е в гаража няма да плащаш!Като е на улицата плащаш! smile049 Пък и ти не си в синята зона май!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ходя много често в Бургас през последните 15 години, съм забелязал следното, незнам дали е закономерност или е съвпадение, но когато в София "умните" глави от общината измислят поредната простотия, то бургаските аналогични "умни" глави бързо следват столицата, за да не останат по-назад. В този случай даже учудващо са се забавили прекалено много :smt034. Това се наблюдаваше при управлението на Йоан К., а като гледам и новия ви кмет е същия, действа на принципа щом в София така се решили значи е правилно и ние трябва така да направим. ](*,) С една дума бетонни глави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-тъпото на тая синя зона е самата организация. Красавците още не са направили офиса, не знаят как ще дават стикери на хората, които живеем в нея, нямат идея с какъв документ трябва да докажа, че това е моята кола. В сайта сложили много инфо а се обаждаш на хората в общината и ония вдигат ръце и нищо не може да ти кажат. До преди три дена казваха, че се въвежда в целия център синя зона. а от вчера - поетапно...

То хубаво искаш да правиш нещо ама го прави, като "пич" а не за самото правене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

На печалившите честито! :smt017

Който ще ми идва на гости през седмицата в интервала от 8:00 - 18:00 да си приготви стотинки! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кога пускат вашия район ? Нашета улица още немогат да очертаят парко местата.А сега докъто се разстопи и този сняг, още 2 седмици ще се мотат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.