Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

HELP : Как да сменя предна лява пищялка на Октавия 2 ?


Recommended Posts

Здравейте приятели, от две години съм горд собственик на Октавия 2 и досега освен да мия друго не съм правил по нея, но от известно време лявата пищялка започна да издава странни звуци доста неприятни при това. Мисля, че и е дошло времето та Въпроса ми е дали някой знае как най-лесно мога да я сменя без да изпочупя щифтовете на кората, когато я свалям. Поогледах мястото и изглежда, че кората ще трябва да се свали, но все пак реших да се допитам до вас. Имам пищялки на Сони, които смятам да сложа на място на тази развалената.

Благодаря Ви предварително smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кората не се сваля, сваля се само решетката на пищялката.

Преди да я смениш, пробвай да отрежеш акустичната леща, много е вероятно от нея да идват проблемите.

Между другото, тази леща в колите само вреди...

Аз моите ги махнах и от четирите пищялки, и звукът се подобри значително.

Няма и следа от зъзнене и при най-висока сила на звука.

Освен това, препоръчвам и смяна на кондензатора от 6.8µF на 3.3µF.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързото отзоваване. Хамерих и снимка във форума как колега премахва капачката с отверка.Не съм сигурен обаче кое е акустична леща и как точно се реже. Прикачвам снимка на пищялката дано там да се вижда това за което говорим.

post-2132-138453110608_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, препоръчвам и смяна на кондензатора от 6.8µF на 3.3µF.

 

Ооо,те за това ли така гадно викат......аз предполагах ,4е е нещо подобно.ама все няма време 3а тях да ги отворя :smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да я смениш, пробвай да отрежеш акустичната леща, много е вероятно от нея да идват проблемите.

Между другото, тази леща в колите само вреди...

 

коя е тази акустична леща?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

ами не че се фукам ама аз си смених предната линия и свири много по добре.Ако някой иска да последва стъпкитеми да си приготви по солидна сумичка че с ефтини истории няма смисъл да се сменя заводското узвочение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

ами по мой наблюдения нещо което струва повече от 150лв и да е марка чута поне от 3ма човека аз лично съм с DLS и предната ми линия срува над 500лв ама това съм аз даже и една система от boschmann двъкомпонентна ще звучи по добре ор сериината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колеги, махнах въпросните лещи, но при мен нещата не се оправиха - проблема най-вероятно е по-сериозен.

Когато слушам диск има моменти, в които дястана предна линия /колата е само с предна линия/ започва да криви страшно много - не се чува абсолютно нищо /криви и пищялката и голама колона долу на вратата/.

Като шамаросам CD-то няколко пъти и се оправя. От вчера ми прави впечатление, че и с шамари не се оправя вече.

CD-то е оригинално MP3 Stream.

Тези номера ги прави и на оригинален диск и на любителски записан от компютър.

 

Ще Ви бъда много благодарен, ако някой има идея от какво може да е. Аз лично мисля, че всичко идва от лазера - вероятно му е дошло времето за смяна или за малка настройка. А може да иска и преинсталиране на софтуера...

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.