Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ШКОДА ОКТАВИЯ 1,6 - 101 коня ?????


skooka

Recommended Posts

Предстои ми закупуването на по-голяма кола - комби. Спрял съм се на Шкода Октавия, комби. Според финансовите ми възможности е да купи по-евтината бензинка с 1,6 коня. Абсолютнонов съм на тема Шкода. Каво е мнението Ви? Заслужава ли си? как е разхода, поддръжката и т.н.? smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,и аз съм със същия авт. и 25хил. км нямам никакви проблеми,наливам и карам. Тоест пълня и карам с метан.Така дойде от Италия. И напук на скептиците на метана,мога да им кажа върви си много добре и то с разход 6-7лв. на 100км с климатик. Е,не става за гонки,но пък разхода е къде,къде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, е на мен не ми трябва за гонки, а за лични нужди като семеен автомобил. А как са консумативите? Имаш ли представа на бензин какъв е разхода?

Колега,и аз съм със същия авт. и 25хил. км нямам никакви проблеми,наливам и карам. Тоест пълня и карам с метан.Така дойде от Италия. И напук на скептиците на метана,мога да им кажа върви си много добре и то с разход 6-7лв. на 100км с климатик. Е,не става за гонки,но пък разхода е къде,къде...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заглавие: ШКОДА ОКТАВИЯ 1,6 - 101 коня ?????

 

А как са консумативите? Имаш ли представа на бензин какъв е разхода?

 

До сега не съм сменял нищо.Само си купих ремък,ролка и бенз.филтър за около 120 лв.За разхода на бензин не знам,карам само на метан.

PS Извинявай за закъснелия отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, моята Октавия е 1.6,74kw(101к.с.).

Колата си върви супер, разхода е 7/100 извън града при нормално каране(100-120- не съм състезател!!!) с климатик.За градско ползвам друг автомобил.

Нищо специално не съм сменял, но цените са нормални.

Вози много приятно, а багажника е доста голям.

 

Провери само като я купуваш дали са и постоянни оборотите на място, че при този мотор е вероятно да играят малко.Случва се почти на всички-рано или късно(чувал съм го от майстори).

Съеденителят също трябва да го тестваш.

Провери също и ел.пакета, че не са рядкост проблеми с повдигачите на прозорците.

 

С този мотор колата хич не е "бегачка", но за норнална експлоатация си е ОК.

Аз моята много си я харесвам и препоръчвам модела за семейна кола.

 

Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторите са здрави, само гледай колата да не е на много километри че дроселите и ск.кутии са доста парички... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колега, привет и от мен!

Смело купувай колата, няма да сгрешиш! Карам същата, седан, 101 коня и искам да ти кажа че надали занапред ако сменям колата ще сполуча на по здрав автомобил! Нисък разход, добро ускорение, пъргавост, СУПЕР! Съвет от мен - въпреки хвалбите ни за конкретния модел - закарай я на един сервиз да я погледнат преди покупката ако е възможно!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.