Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За звездите на хотелите или къде да си ПРОВАЛИМ почивката


new_

Recommended Posts

Здравейте,

пускам тези редове с цел да предотвратя нqкой от четящите тук да отиде на хотела "Лагуна Маре" (Laguna Mare) в Албена. Непредубедения човек може да се подлъже, като види, че става въпрос за четири звезден хотел. В действителност на този са му много и две. Стаите не се почистват редовно, отне им 3 (три) часа да ми намерят хавлии (да не говорим, че не почистиха стаята въобще). На рецепцията ме навикаха - не стига, че ти намерихме хавлии, ами и почистване на стаите искаш. Честно казано не можах да повярвам, че това ми се случва. На рецепцията се държаха изключително непрофесионално....или просташки фамилиарно или съвсем неадекватно.....Този хотел (Laguna Mare) Лагуна Маре е първия в Албена, в който такова нещо ми се е случи. Бил съм 6 (шест) други през годините от които сме оставали доволни. Лагуна Маре (Laguna Mare) не си струва парите – изглежда са му сложили броя звезди според броя камериерки които имат .....4 звезди -->4 камериерки. Стискайте палци, ако случайно идете да не се разболее някоя от тях, защото са им по-важни от гостите.

Поздрав.

Ps. Не яжте от червения компот в стола.....развален е!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A ти среща с управителя поиска ли?

Ами да...при третия ми разговор на рецепцията, помолих ако може да се срещна с управителя. Излезе една дама, която ме погледна учтиво....както се гледа глиган през мерник на ловна карабина и ме попита какви претенции съм имал. С учтив тон и отговорих, че нямам претенции, че стаята ми не е почистена (наистина тогава нямах), но ако може да ми дадат сухи кърпи, защото другите ми са мокри. Тя ме погледна и попита "веднага ли ги искате".....отговора ми беше "ами след като три пъти говорих на рецепцията....ако може веднага"....и тя се обади на камериерката по GSM. Каза ОК. Ще ги имате. Доволен от това, че съм решил проблема се качих и зачаках (в смисъл аз и цялото ми семейство де).....След около 40 минути леко почнах да се изнервям (децата поогладняха....почнаха да се карат)....и се обадих на рецепция.....Тук вече не бях особено учтив и казах, "Това четиризвезден хотел ли е, или туристическа спалня".....И тук разбрах (отговориха ми), че да "....както е четиризвезден хотела, така имал четири камериерки"......откъдето е повлично заключението ми как се определят звездите на хотелите. :):):) ......тук вече се изсмях, казах че вътрешните им проблеми не ме интересуват....и реших повече да не се разправям за да си резвалям почивката с нерви....реших че ще опиша случая във форума, и ако трябва ще си купувам хавлии тоалетна хартия и каквото въобще ми трябва без да се товаря. Все пак и сега се чувствам зле, защото платихме доста пари (за нашите възможности де) без да получим адекватна услуга....Та така.....

поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде аз да дам обратната страна на медала :mrgreen: - отиваме в Приморско, четири звезден хотел Blue Bay Park. Охраната ни посреща учтиво, упътва ни към рецепцията, даваме докимента, че сме платили за ол инклузив и личните карти, дават ни ключ и ни обясняват къде точно ни е стаята. Учтиви, любезни. Качваме се горе и виждаме, че на детето няма спален комплект на леглото. Звъним на рецепцията и съобщаваме този факт - камериерката пристига след няма и минута и усмихната носи всичко и застила малкото легло, като не пропуска да ни попита имаме ли нужда от още нещо и като си поискахме още една възглавница, веднага ни донесе, тъй като в хотела си имат помещение за чисти кърпи и всичко друго на всеки етаж. Стаята ни се чистеше всеки ден, банята също, кърпите, цели 7 на брой, не сме ги ползвали два дена един след друг, задължително ни ги сменяха. При първото ни влизане в банята ни се наби в очите една лента опъната върху затворения капак на тоалетната чиния, и червения надпис на нея, който гласеше - ''дезифекцирано за ваше удобство и безопасност''. Цялата ни почивка беше супер откъм храна, обслужване, отношение, внимание и професионално поведение от страна на персонала и база на хотела, а забавленията бяха безбройни, благодарение на чудесен екип от 10-тина аниматора, които и за миг не ни оставяха да скучаем. Скоро ще пусна снимки от почивката, там ще напиша още за хотела, да не разводнявам тук темата, но рядко съм бил толкова доволен от място, където отивам за първи път.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде аз да дам обратната страна на медала :mrgreen: - отиваме в Приморско, четири звезден хотел Blue Bay Park. Охраната ни посреща учтиво, ...........

 

Поздрави.

 

Искрено се радвам за вас и непременно ще видя този хотел дето пишеш. Искрно, защото след нашите изпълнения си помислих, че заради кризата доброто обслужване е изчезнало от нашите земи....

В другите хотели в Албена в които сме били (Ком, Ралица Супериор, Вита Парк, Гергана, Боряна и Магнолия) не сме имали никакви проблеми....или когато е имало са ги решавали адекватно като във вашуия случай......

Пишеш за анимация......на анимацията не и видяхме очите. През цялото време се правих на аниматор....едно питие не изпих на спокойствие

Ама стига с моите проблеми....

поздрав.

 

пс. и цените като гледам са ви били добри....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

пс. и цените като гледам са ви били добри....

 

За 7 нощувки пакетната цена беше 680 лв - по 49 лв на човек на ден, детето безплатно. Не съм изхарчил нищо извън тези пари в Приморско, с изключение на 8 лв за автомивка на тръгване от там и още 8 за помпа за надуваемата лодка на щерката.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хайде и аз да продължа черния списък на нашето черноморие.имам две деца момичета на 1 и 7 год и щото всяка година ходим на свети влас (имаме роднини там)решихме да отидем на къмпинг арапя до царево(около 30 човека компания).Така до тук добре отидохме да видим предварително бунгалата и ок.Но идва заветната дата и палим ние колите 5-6 часа Търговище-Царево през петолъчката за по напряко ](*,) и жестоката действителност ни блъсна ама много яко.бунгалата нанякой от нас бяха долу горе ок моето от комунизма с обрасли стени счупен прозорец течащ хладилник мраз64 няма телевизор и нашествие от огромни скакалци(да се има предвид че ги оглеждахме зимата преди това лято ) и тази ваканция ни струваше по 53 лв на ден за бунгало.изтраях един ден и учтиво помолих собственика да върне парите и след 20 мин се уредихме с много готина стая в частно хотелче в ЦАРЕВО ЗА 35ЛВ стаята с клима телевизор и т.н.ТА мисълта ми е не се доверявайте на интернет и не ходете на арапя ако не обичате селския туризъм спривкус на море.А за заведенията там нямам думи(под всякаква критика)имам предвид за къмпинга АРАПЯ.ПРОСТО НЕ ходете на АРАПЯЯЯЯ :smt0344 :smt0344 :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е успокояващо или напротив, но това не се случва само в БГ.Преди месец си направихме разходка до Солун...Всеки си има мнение, но според мен града е "редко тъп"... Бяхме само за една вечер, така че лесно преглътнах липсата на каквото и да е развлечение.Та така и така бяхме за малко, реших, че ще си направим кефа.Избрах 5 звезден, изключително красив и стилен хотел, на рецепцията учтиво ми обясниха че имат тройни стаи за по 150 евро на вечер.Съгласих се и започна ходенето по мъките.5 звездната стая се оказа отчайващо малка с една спалня и едно диванче.Веднага звъннах на рецепцията да им обясня че е станала грешка и че са ме пратили в двойна стая вместо в тройна.След 30 мин. дойде камериерка който обясни че това е тройна стая и при това била най-голямата която имат.Бях втрещен от стайчето което и за 2ма е малко.Девойката пъргаво опъна диванчето и каза че това е третото легло.След още 3 разговора с рецепцията получихме трета хавлия, а допълнителните четка за зъби, паста и т.н. така и не дойдоха(добре че си носехме). Чашата преля като ми казаха че освен още 11 евро за паркинга трябва да платя още 10, за да ползваме климатика, а интернета бил 6 евро за 2 часа...Просто византийците ме разбиха... без да ми се сърдят, ама не става от тях нищо... а иначе - пошла архитектура, интересни исторически забележителности, грубо отношение, задръствания, мръсотия, простотия и цени които са напълно необосновани...

 

п.п. освен че оставих 200 евро за 1 вечер в хотела спах на диванчето...като кавалер бях преебан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен . Това лято прекарах една седмица в Гърция, по точно в Паралия Катерини. Като цена за двама дадохме 700 лв. което включваше спане ( 5 нощувки), закуска и вечеря и трансфер от София до там и обратно . Хотелът се казва HONORATA 2 звезди ( но имах чуството че са повече). Всеки ден стаята и банята се чистеха като всичко си оставаше по местата ,нови кърпи ,тоалетна хартия и прочие. Като цяло съм много доволен.Но от нашито черноморие по - хубаво няма, нищо че не можем да го пазим чисто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходил съм 3-4 години в Албена и с течение на годините сервизът се влошаваше.Върхът беше последната година- 2008,когато инвазията от румънци беше вече огромна.Говорил съм с хора от комплекса,които споделиха,че собственика е сменен през 2006 ,ако не се лъжа,след което персоналът е намален,с намалени заплати,и цената за румънци доста по-ниска от нашата.Като капак и икономическата криза и като цяло ниските цени-50-60 лв на човек "all in" са довели нещата дотук.Жалко за единствения запазен български курорт и "аман" от некадърни мениджъри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходил съм 3-4 години в Албена и с течение на годините сервизът се влошаваше.Върхът беше последната година- 2008,когато инвазията от румънци беше вече огромна.Говорил съм с хора от комплекса,които споделиха,че собственика е сменен през 2006 ,ако не се лъжа,след което персоналът е намален,с намалени заплати,и цената за румънци доста по-ниска от нашата.Като капак и икономическата криза и като цяло ниските цени-50-60 лв на човек "all in" са довели нещата дотук.Жалко за единствения запазен български курорт и "аман" от некадърни мениджъри.

:smt017

 

Моето усещане за случващото се в Албена са същите...но не съм запознат какви са вътрешните причини. А че поне 75 % от колите са с румънска регистрация ....това е видно още от влизанато в комплекса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се оплача от нашето черноморие.

 

Миналото лято аз и няколко колеги бяхме на една конференция състояща се в хотел Белвил Дюни. До хотелът и плажът на хотел има достъп само ако си отседнъл в него и минаваики покраи него се вижда една голяма красива зграда и като видите и 5те (ПЕТте) звези над името на хотела си мислите че това ще е нещо много луксозно и убслужването ще е на ниво.

 

Но след като влезете в хотела почвате да забелязвате дребни проблеми, личи си че хотелът е построен за бързо с малко пари, на много места се беше напукъл, теракотът по земата небеше нареден правилно, а в краищата вмсто да се ползва едно пърче от плочка отрязъно във нужната форма са ползвани много малки парчета каквото е останало от буклуците, душът в банята беше монтиран на криво, вратите в коридорите за да стоят отворени бяха подпряни със дървено триъгълно трупче, а отношението на персонала беше под сякаква критика никакво внимание не ти обръщат щом говориш на български, на чужденците им свалят звезди, трябваше да се поскараме с един двама от персонала че да ни обърнат внимание.

 

И всичкото това удоволствие беше за 200лв на легло на вечер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се оплача от нашето черноморие.

........

И всичкото това удоволствие беше за 200лв на легло на вечер.

 

Не ми се ика да генерализираме толкова, като заклемяваме цялото Черномория....щото виж pow, в предния цитат си е изкарал супер. Явно има все още места дето се работи качествено и гостите са си гости.

На Дюни не съм бил, защото все ни се е виждало скъпо, но в интерес на истинат винаги съм го имал за едно от хубавите места.....жалко. Може би твоят хотел да е изключение.....

Виж пренебрежението към българите винаги ме е обиждало и ми е било страно - към чужденците супер отношение, въпреки че някои от тях са дошли тук просто да спестят пари за зимата.. ...

както и да е.

поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се оплача от нашето черноморие.

........

И всичкото това удоволствие беше за 200лв на легло на вечер.

 

....щото виж pow, в предния цитат си е изкарал супер. Явно има все още места дето се работи качествено и гостите са си гости.

 

Не по съм склонен да вярвам че някои от хотелиерите се усетиха че от чужденци пари няма да направят, чужденците на нашето черноморие са мишки платили по 350 евро за олинклузив и нищо повече не се харчи от това което влиза в пакета едни семки не си купуват, и щът нещът почват да търсят клиантела и българи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

теракотът по земата небеше нареден правилно, а в краищата вмсто да се ползва едно пърче от плочка отрязъно във нужната форма са ползвани много малки парчета каквото е останало от буклуците...

стана ми много смешно, защото аз също винаги обръщам внимание на това нещо, даже и да не съм в хотел. мислех, че подобни неща ги дразнят малцина...

както и да е, темата ми стана интересна, нещата които са ви подразнили, наистина са основателни. ако има някакъв туристически форум, даже трябва да ви платят за безплатните съвети и жокери, които сте им дали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно заради скапаните хотели и обслужването в тях и платените мръсни плажове и бирата на безумни цени предпочитам да си почивам вкъщи вместо да хабя нерви и купища пари по-морето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..................... нещата които са ви подразнили, наистина са основателни. ако има някакъв туристически форум, даже трябва да ви платят за безплатните съвети и жокери, които сте им дали...

 

За мен е достатъчно да предпазя някой от колегите тук да не се набута....щото едва ли някой чете туристически форуми...

поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно я видях тази тема, и като морско чадо чувствам необходимост и аз да се изкажа.

През скромните си 31 години и 9 месеца пребиваване на майката земя, като изключим 4 години следване в София и 3 години сумарно по чужбините, винаги съм живял на морето. Даже като бях в Шотландия пак бях на море, на източния бряг - брега на северно море.

Но КОНКРЕТНО по темата, такова строителство каквото беше тук в последните 4 години преди кризата ( разбирай 2005, 06, 07 и 08), никой Бургазлия не помни. Бургас с прилежащите села, насилствено направени квартали, наброява има - няма малко под 300 000 жители. И кажете ми нормално ли е в радиус от 50 километра около града да има официални 18 бетонови възела и всичките са (по-скоро бяха преди рецесията) функциониращи непрекъснато и в неделя. Може би в София са по-малко. А тези бетонови възли край Слънчев Бряг даже в определен период работеха и денонощно. Според колеги в строителния бизнес складовете за строителни материали са около 20-30, и тук говоря за официалните, на част от които съм им изграждал система за пожароизвестяване сиреч, хората са сериозни и искат да отговарят на всички изисквания. Казах към 30 без да броим незаконните - "еднодневките".

И всичко това в името на разрастването на хотелиерският бизнес.

Че в сравнение със Слънчев бряг, аз като се разхождам в панелния конплекс където живея, се чувствам много по-ведро и ми е доста по-просторно. Разстоянието до съседният блок е около 30-40 метра, а я опитайте да намерите в модерните почивни комплекси свободно пощадче с дължина да кажем 20 метра? НЯМА, всичко е плътно застроено. Е тогава какво качество на обслужването търсите. Та мои познати собственици на хотели непрекъснато "ревът" че няма персонал, и който е отишъл буквално веднага бива назначен. Вече не им искат даже нито молба нито СиВи. Откъде ще дойде качественото обслужване, като 70% от персонала на хотелите се учи "на ход", по метода проба грешка. И пука им че ти си скътал пари от цялата година с цел да си "ПОЧИНЕШ".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рано или късно нещата ще се развият като във Испания. За тези които не са запознати 90те години в Испания има бум на туризма и почва да се застроява креибрежието като че ли идва края на света, но хората се отдръпват и спират да ходят на почивка в Испания и хотелиерите са принудени да купят 3-4 хотела които са около тях да ги саборят и да направят градинки и паркове само и само да се върнат туристите. Предполагам че до 3-4 години и нашите ще се осетят и ще почнат да бутат един по един хотелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mecho_klecho,

 

Историята с Испания не е точно такава. Дефакто не хотелите са изкупили тези около тях (те всички са били пред фалит!), а държавата! След което същата тази държава е въвела ивица от Х (по спомен 200) метра от плажа (не морето/океана!) в която строежите са забранени.

 

@filipkarolev,

Аз съм един малко страничен наблюдател на морето. Всяка година отскачам по 7-8 пъти до Варна и 1-2 до Бургас. Като цяло Варна ми прави изключително добро впечатление през последните години. Да, има застрояване, но поне според мен, то не преминава разумната граница. За Бургас впечатленията ми са по-нагативни. И, без да се обиждат бургазлий, Варна доста уверено дърпа напред към званието "Морска столица" ... (моля сега да почне спора Варна-Бургас!!!)

 

Що се отнася до хотелите ... Ами бях преди 4 години в туку що отворения Aqua в Бургас. Всичко ОК ... докато не се вгледаш. Всъщност и без да се вглеждаш. Стая която надали някой е ползвал преди мен. Влизам в банята и усещам, че една от плочките (размер 1х1см) ми е залепнала за крака smile049 . Отварям прозореца да видя гледката и ... виждам недовършената част на хотела smile048 . Решавам да се поразходя и smile117 Преминаване през строителен обект.

 

Иначе и презастрояването си има своите плюсове. Изтърсваме се с жената в раиона на Варна преди няколко седмици. Не сме решили къде да спим. Към 23:30h се ориентираме към търсене (жената я домързя да ходим до Плиска, където обикновено спим). Отиваме в първия хотел: 40лв нощувка. Лек намек за сваляне на цените и вече офертата е 30лв/нощ (т.е. 15/човек). Отиваме за колата и решаваме да пробваме един друг хотел в раиона. Почват от 35 и след обявяване, че имаме оферта на 30 цената пада на 25лв. Ами приехме smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

далавера си е

А навътре в страната...едни цени от 70-80 лв дв.стая...най ниските са това smile049 :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина в провинцията под 60 лв на стая няма особено в търговище е така ма**а му кадето и да идеш няма свободни стаи и цените са безумни според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига бе хора, как може едно кризисно състояние на даден икономически сектор да го наречем - ДАЛАВЕРА, ако използвам цитати от учебниците по микроикономика това е един бизнес който отдавна е "прегрял".

Насвякъде в страната инвестициите за строеж на един хотел са горе долу еднакви. А цените вътрешност - черноморие за еднаква по качество услуга се различават почти двойно.

Изводите могат да бъдат само два.

1. Или във вътрешността на страната цената на хотелската услуга е прекалено завишена

2. или хотелите по черноморието вече продават под себестойност, само и само за да могат да покрият поне част от постоянните разходи.

Което ще рече (визирам вторият вариант) че един голям отрасъл (Хотелиерството) част от който е на сянка, но въпреки това генериращ сериозни данъчни постъпления, скоро ще се сгромоляса с трясък.

А това е повече от видимо, никога в агенциите за недвижими имоти не е имало толкова много оферти - Продава се Хотел!!! (сиреч купете си потъващ кораб)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ако уморим хотелиерите от глад.....не им остава нищо друго освен да ни отвърнат със същото на свой ред... "

Това е цитат от стари мои разсъждения по въпроса, най-общият извод от който е, че добро обслужване може да се получи от проспериращ хотел, хотелска верига или ресторант. В момента в който се влезе в порочния кръг, в който се гони само "оцеляването", то неизменно се стига до "икономии', които няма как да не се усетят от клиентите ().....Пак ученически цитат ....(" Ако учиш за тройка, най-вероятно ще получиш двойка") ....

Тук вече е момента за теоретизиране защо така, типични примери, дефиниране на свързаност на мотивация на персонала със заплащане....но нещо не ми се пише....още повече, че това не би било по-темата, която цели да маркира местата където цената не отговаря на качеството....

поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.