Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колоните през усилвател шумят при запален двигател ?


Recommended Posts

Вчера правех последни промени по музиката на рапида. Махнах тубата за да има малко място за бахгаж зад седалките. Усилвателя остана свободен и реших да закача елипсите(3-лентови) да са през него. До тук всичко нормално, почнаха да свитят много яко(до сега без усилвател все една не съм ги имал). И така до тази сутрин, когато запалих колата и почнаха да се чува виене и шумове . Като загася мотора шума изчезва. Каво може да е това??

Давам параметрите на тениката

плеър - CD панасоник среден клас

усилвател - tnder TCA-2060 захранен директно от акумилатора с доста дебели кабели

елипси - Boston(не помня модела)

 

Нещата който са подозрителни:

кабелите от ЦД до усилвателя снаждани (културно с буксички)

може да съм обърнал (+/-) при закачането на една от елипсите

самия усилвател не е хванат с винтове към колата, но седи на металната скара зад седалките.

 

Давайте идей каво може да е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е във кабелите на усилвателя или сидито. Може и от самия усилвател или плеър.Вариант е и алтернатора. Общо взето без да се види е адски трудно да се каже. Доста неща може да са беладжии..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,при мен също го имаше този проблем, докато карах Омегата-кабела от акумулатора беше прокаран през едно и също място, заедно с чинчовете. Разделих ги в двата прага,смених и кабелите с Audison и всичко свирна както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам с това. И мойте вървят заедно, даже на места за хванати в един сноп с изолирбан да не се размотват. Ще птобвам със смяна на кабели и раздалечаване.Мерси smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един филтър против пулсации на напрежението, дето се вързва паралелно на алтернатора - преди да тръгнеш да сменяш всички кабели, ако минаваш през квартала отбий се да проверим дали ще има ефект ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

пробвай първо с филтара на колегата или филтър на СДто пак на захранващия кабел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

много може да се изпише по темата, най-вероятно е от некачествен говорител, аз имах същия проблем когато бях с китайски и български бас, сега съм с бошман и нямам такъв проблем

за решението:

1разделяне на кабелите в двата прага (не ги пускай в единя , защото често се получава магнитно поле което получава жуженето)

2екраниран чинчов кабел(по-дебел от обикновенния e)

3филтър на захранването на цд-то(помага доста, но не изчиства напълно звъка)

4има филтър и за чинчове , но той намалява мощността(не ти препоръчвам да прибягваш до него)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.