Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова Фабия


van4o_zaguban4o

Recommended Posts

Здравейте на всички. Не съм писал от доста време по една или друга причина. Преди исках менинието ви (за което изказвам голямо благодаря на всички), когато се беше стигнало на прага на покупката на Октавия, но не се стигна до там (сега съм горд собственик на Астра - не ме псувайте много :) ). Та сега след разглеждане на доста оферти избора е Фабия, живот и здраве някъде след като мине НГ и празниците (надявам се всичко да е наред и този път да се доведат нещата до края). Молбата ми е да изкажете мнението си за Фабията. Става въпрос за нов автомобил, двигател 1,6 (105 к.с.) и автоматик (типтроник). Предполагам ниво Елеганс с доста допълнителни неща. Общо взето читаво изпълнение. Ами това е от мен, сега сте вие. Благодаря предварително на всички и поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз имам фабия 2 комби 1.6 16в но не е автоматик за което много съжелявам че не е взех автоматика(ама шматка щото имах едно а4 1.9 тди автоматик 110 к.с. и си мислех че ще е тромава като него) но съм много очарован от двигателчето много е пъргаво с 1.8 и 2.0 спокоино може да се гониш няма да ти избягат (пробвал съм) smile035 .Само не знам автомата дали ще е пъргав иначе това е гадно че малко е шумен(дигателя) защото държи високи обороти но автоматичната кутия е 6 степенна и може да е по освободен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, колега. Радостно е, че двигателят е пъргав. Не ми трябва за гонки. Колата ще бъде за майка ми, така че това не е определящо. Аз за мен кола имам, с която си правя кефа :) Не знам с типтроника как щебъде, но се надявам да си хармонират добре. Нещо д споделиш за разхода на гориво? И някакви силни и слаби страни на колата или на двигателя? Има ли екстри, които са задължителни и такива, които просто няма смисъл да се взимат?

 

Благодаря още веднъж и поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами за екстри вземай колкото се може повече по добре.Като разход не гори много моята гори 6.5-7.5 градско с пуснат климатик .Като слаби страни може да се има на предвид че пластмасите в купето след 10000 к почват малко да цъгъркат ама като цяло е много добра количка прилична за дадените пари и клас като имаш предвид че моята е амбиенте не е елеганс предполагам елеганса ще е с много повече екстри задължителна екстра е климата ABS ASR ИЛИ ESP за зимата помагат много и ако искаш лети джанти задължително оригинални че имах проблем с едно вибриране във волана.ABS работи доста добре пробвал съмо няколко пъти(заради тъпаци по пътя) ASR СЪЩО РАБОТИ по германски добре а бе много ще ви хареса а за типтроника не се тревожи майкати не вярвам да го използва(нали е автомат за удопство няма да се гони я)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами за екстри вземай колкото се може повече по добре.Като разход не гори много моята гори 6.5-7.5 градско с пуснат климатик .Като слаби страни може да се има на предвид че пластмасите в купето след 10000 к почват малко да цъгъркат ама като цяло е много добра количка прилична за дадените пари и клас като имаш предвид че моята е амбиенте не е елеганс предполагам елеганса ще е с много повече екстри задължителна екстра е климата ABS ASR ИЛИ ESP за зимата помагат много и ако искаш лети джанти задължително оригинални че имах проблем с едно вибриране във волана.ABS работи доста добре пробвал съмо няколко пъти(заради тъпаци по пътя) ASR СЪЩО РАБОТИ по германски добре а бе много ще ви хареса а за типтроника не се тревожи майкати не вярвам да го използва(нали е автомат за удопство няма да се гони я)

 

Благодаря много за инфото. Тои разход ако е такъв в Сф чак няма да го повярвам :))) Елеганса е с много допълнителни екстри, а и доста неща е замислено да се допоръчат. Радвам се, че автомобилчето е добро. Съссигурност типтроника няма да го използва, а ще се ползва като най-обикновена автоматична скоростна кутия. Няма и да се гони, в това съм сигурен. Да попитам ако някой има представа спортното окачване струва ли си и има ли смисъл от него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за по красива ще е по красива ама как ще е возията по тези дупки в БГ.според мен няма смисъл от спорнто окачване това не е спортен автомобил а тип градска кола а отностно разхода за софия не вярвам да е същия все пак аз съм от Търговище и движението е много по леко отколкото в София(там сигурно ще е 10 на 100)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спортното окачване единствено го гледам от гледна точка на стабилност иначе ми е ясно, че ще вози по-твърдо и не е особено препоръчително за дупките в БГ. И 10 в Сф е иделано ако е така. Но това ще е и автоматик така че може и над 10 да отиде. Живи и здрави ще видим. Чакам още мнения и препоръки или недостатъци.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карал съм доста автоматици но в интерес на истинатане съм карал бензинов автоматик но не вярвам да качи над 10 на сто дори в софия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе 12-ка ще си ги направи! smile021

 

Не е чудно, особено сега като си почнат качествените задръствания. :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе 12-ка ще си ги направи! smile021

smile117 Обикновено около 8-9л/100км, 12-13 ако я караш на къси разстояния или при сериозни задръствания, но пък за сметка на това на извънградско е почтиии като дизелов автомобил :mrgreen: \:D/ Автоматика едва ли ще даде много по-различен разход. smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Хм... според мен 1.6 не е нито най-динамичният, нито най-икономичният двигател в класа си. Просто е по-старичка концепция. От друга страна съм чувал много добри думи за типтроника, а и 105 к.с. са напълно добре за фабийката откъдето и да го погледнеш. Че няма да е като дизелов автомобил е ясно :) , но то не е нужно. Фабия + бензин + автомат = комфорт на дълги пътувания и удобство в задръстванията.

А автоматика дава горе-долу + 0.5-1 л. /100км извънградско и + 1.5-2л. /100км градско /средно задръстено/ спрямо ръчната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако мислиш че не е динамичен искаш ли да сборим моята 1.6 16 в с твоята да видиш дали не е динамичен мога да ти кажа че като е вземах от софето ходих с бажанака с неговия хюндай 2.0 130 к.с. и по нищо не му отстъпвах на пътя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам на каква кола и на колко км,но тези разходи ми се виждат доста високи,защото според мен(от опита,който имам на еднакъв модел кола с автоматик и ръчна) разликата в градско е около 800-макс 1 литър а извъградско около 500-600.Но зависи от карането предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
ако мислиш че не е динамичен искаш ли да сборим моята 1.6 16 в с твоята да видиш дали не е динамичен мога да ти кажа че като е вземах от софето ходих с бажанака с неговия хюндай 2.0 130 к.с. и по нищо не му отстъпвах на пътя

 

Нещо си много бойно настроен, само за гонки и борене говориш. Ако си искал кола за гонки си сбъркал модела, а може би и производителя. Както ясно е написано под аватара ми, аз съм с 1.2. Малко не ставам за драг рейсинг. Мисля, че 1.6 16V не е динамичен в сравнение с 1.6 двигатели на други производители. А ти ако си се гонил, когато си вземал колата нова от София /ако правилно съм те разбрал/ не си постъпил особено разумно.

Фабията за съжаление е обект на политиката на "орязване" на Фолксваген и получава по-старото поколение двигатели. Все пак ако осъществя плановете си догодина да взема нова кола, тя най-вероятно ще е именно 1.6 :) Защото е най-големия бензин на Фабия /все още/ и защото само той има автомат като опция. Но няма да се разсърдя, ако междувременно го сменят с 1.2 ТСИ, който е със същата мощност и вече се произвежда в заводите на Шкода в Чехия :smt017

 

@ mihael nikolov: сори, ако съм прозвучал грубо, но това с гоненето малко ме подразни. Peace.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма проблем и аз се извинявам ако съм те засегнал пожелавам ти да си вземеш по голям двигател нали сега след нова година пада и акциза при колите и може да си вземем по мощни коли(дай господи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен няма по удобна кола(лека)от комбито сменям трето вече и става за всичко (за товарене за дълъг път на море абе за всичко)но ако ми падне и кола която не е комби но е яка няма да мога да устоя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.