Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

смола от дървета по колата?


krasy

Recommended Posts

Здравейте, някой чистил ли е от колата си смола от дървета? Петната са по предния капак и тавана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сонакс имат такъв препарат

обаче трудно се намира по бензиностанциите и магазините

аз пазаря директо от офиса им www.senax.bg

трябваше да отворят фирмен магазин в София, но не знам ко къде са стигнали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, знам за този спрей и аз го гледах на сайта на Сенакс.

Питането ми бе, ползвал ли е някой този спрей или друг. Кое е най-ефективно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах малки капчици смола по колата

но тъй като не бях в софия не можах да отида до вносителя

и купих от този за насекоми

върши работа почти на 100%, поне в моя случай беше така

значи с този, който е специално за смола работата ще заспи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На автомивките знаят как . :) Два пъти вече чистя тази пакост от кестените... Пръскат с препарат за чистене на двигател , после мият с водна струя и готово...Без търкане .

 

п.п. препарата мирише на Meglio

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на тези по автомивките вяра им нямам

поне на повечето

...затова вече даже си мия колата сам

може на някои хора да им изглежда смешно, но е факт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на тези по автомивките вяра им нямам :smt017

И аз пострадах от дървета с кестени :(

След проверка в Сенакс се оказа, че повечето автомивки не купуват продукти на Sonax понеже били скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако смолата е върху стъкло става с разредител за боя. Ако е върху боята, както е в случая, със слънчогледово олио. Предполагам че няма да навреди на боята. Ако имаш по ръцете пак става с олио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WD-40 също върши работа, ако смолата е засъхнала трябва повечко търкане, обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така някой може да се смее и то от сърце, но на пасатчето в упътването пишеше, че смола се почиства с памук напоен със спирт. Поради недоверие към родното производство на спирт :) си почиствах колата с домашна ракийка smile159

Топваш памука и търкаш, търкаш и след малко памука става жълт от смолата. По хубав ефект се получава ако преди това колата е стояла на слънце.

 

За уточнение пасата беше сребрист металик и нито лака нито нищо не се е повредило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смолите се разтварят от с мазнини или спирт, както са казали колегите. Всъщност така се извличат и смолите от канабиса за да си правиш хашиш в домашни условия smile092

Пробвай в комбинация с топла/гореща вода и всичко ще падне много бързо, няма от какво да се притесняваш... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смолите се разтварят от с мазнини или спирт, както са казали колегите. Всъщност така се извличат и смолите от канабиса за да си правиш хашиш в домашни условия smile092

Много ги разбираш ти тия работи, ей...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.