Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отопление с климатик във вкъщи


Ради

Recommended Posts

Изразява се в това веднъж месечно (поне) да се мият филтрите на вътрешното и всяка година профилактика на цялата система от фирмата извършила монтажа (понеже тя носи гаранцията).

...а като изтече гаранцията викаш сервиз по твое усмотрение (примерно пишеш лично на колегата SKODA 105 RS и той ще пристигне с 200 бавно до теб smile021 ).

Хайде и аз да се изхо... пардон, изкажа по въпроса, от страната на тоя дето ги продаваше много време. Евтини марки бол на пазара. За тях не говорим. От скъпите обаче има и доста качествени китайски производни. Аз съм с една такава 12-ка например - Hisense. 2 год. след като си купих моя конвенционален климатик (с който се и топля между другото) препоръчах на комшията да си вземе същата марка, но 12-ка инвертор. До този момент аз (от 2003 г.) и комшията (от 2005 г.) не сме имали проблем нито с охлаждане, нито с отопление. Същото забелязвам и в магазина, в който работих 2003 до 2004 г. Имат една 12-ка конвенционален и с него се и топлят и охлаждат. На този климатик не му е правена профилактика никога и все още бачка без проблеми. Така че всичко е относително. Не зависи само от уреда и марката. И монтажа играе голяма роля.

 

П.С.- SKODA 105 RS имаш ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изразява се в това веднъж месечно (поне) да се мият филтрите на вътрешното и всяка година профилактика на цялата система от фирмата извършила монтажа (понеже тя носи гаранцията).

...а като изтече гаранцията викаш сервиз по твое усмотрение (примерно пишеш лично на колегата SKODA 105 RS и той ще пристигне с 200 бавно до теб smile021 ).

Аз съм с една такава 12-ка например - Hisense. 2 год. след като си купих моя конвенционален климатик (с който се и топля между другото) препоръчах на комшията да си вземе същата марка, но 12-ка инвертор. До този момент аз (от 2003 г.) и комшията (от 2005 г.) не сме имали проблем нито с охлаждане, нито с отопление. Същото забелязвам и в магазина, в който работих 2003 до 2004 г. Имат една 12-ка конвенционален и с него се и топлят и охлаждат. На този климатик не му е правена профилактика никога и все още бачка без проблеми. Така че всичко е относително. Не зависи само от уреда и марката. И монтажа играе голяма роля.

Няма спор,че конвенционалните климатици също работят добре и на отопление, НО поставени при по-тежки условия (задържане на температурите под -10) почват да се задъхват и недостига топлина. Предимството на инверторите е точно в режим отопление,където софтуеърно са зададени по-високи максимални обороти на компресора,поради по-добрите условия за охлаждане,както на компресора, така и на електрониката във външното тяло и оттам повече отдаване на топлина в помещението !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 години монтирахме в старият апартамент панасоник 12-так и до сега никакъв проблем, сега живея в ново жилище където ползвам фуджитцу нокриа в дневния тракт и 2 даикина в спалните. трябва да кажа че панасоникът ми се струва че работи наи добре, но пък гарсониерата в коята е монтиран е изцяло южно изложение а то допринася много.......обаче и нокриата е страшна..безшумна и мощна..но за консумацията на ток нищо не мога да кажа щото не плащам такива работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Айде и аз да се запиша - правим си топло / хладно вече 2 лета и 2 зими с 2 Хитачита купени от техномаркет и монтирани от мои приятели.

Те такива http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026209

И съм супер доволен. Япончетата си знаят работата - добре са направили машинките - изпълняват всички мои желания :-)

 

Единствения път, когато се задъхаха беше -15 -20 и мъгла. Мъглата се лепи по тях и обледеняват мноого леко, датчика не го хваща и не се включват на размразяване.

 

Сега гледам, че са направили нов модел - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09050886, може и да е по-добър, знам ли?

 

За външните тела - като го монтираха момчетата им викам "Няма ли да сложите тампончета?" А те ми викат "Той производителя щом не е сложил..." - И се оказаха прави! Външното тяло е просто не се чува, нито откъм вибрации нито откъм шум...

 

Другото ми впечатление е книжката с инструкции - много добре направена, 150 страници (!), не мога да кажа кое къде е сглобявано но няма грешка!

 

За мидея съм виждал грозни гледки по магазините - обледенил толкова яко, че перката опряла в леда... smile049

P.S. Япончетата са преценили, че на 20 часа работа на климатика трябва да се чисти филтъра - и светва една лампичка. Е, можеш и да я изгасиш, де :-)

И това го пише в книжката :-)

 

Поздрави! и успех с търсенето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Япончетата са преценили, че на 20 часа работа на климатика трябва да се чисти филтъра - и светва една лампичка. Е, можеш и да я изгасиш, де :-)

И това го пише в книжката :-)

Това вече е превъзбуда, виж на 200 съм по-съгласен smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много се учудих, ама те на! 20 часа и светва. Е, свети зелено де :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.