Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отопление с климатик във вкъщи


Ради

Recommended Posts

Решил съм да си сложа климатик в стаята - инверторен. Едно от изискванията освен да топли smile129 е и да бъде тих.

Стаята е с размери 3,40 х 5,60 височина 2,70.

 

Ще ми бъде полезно да прочета мнението на колегите, който се отопляват с климатици, съвети, проблеми и прочие.

 

За сега съм се насочил към Mitsubishi Electric MSZ-FD 35 VA или MSZ-GC35 VA.

 

Предварително благодаря на всички за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ради - правилно си се насочил ! Вземай без да се замисляш ! Както се носи един лаф в нашия бранш това са "извънземни" климатици ! Който и от двата модела да избереш няма да сбъркаш. Но имай предвид това ,че FD серията на марката е със доста по-добри характеристики - по тихи, по-икономични , по-висок клас... Но по-важното е ,че Мицубиши са едни от най-надежните климатици продавани на БГ пазар ! Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си избрал марката - взимай смело. В нас съм с Mitsubishi и за шестте години, откакто го имам, не съм имал никакви проблеми с него, работи безупречно. Лятото пуска хладно, а зимата преди от Топлофикация да се сетят да пуснат парното, се грея с него. Дали топло или студено - помещението достига бързо желаната температура. И не на последно място - работи много тихо - ако не знаеш, че е пуснат няма и да го чуеш :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека има плурализъм,за да може колегата да придобие обективно впечатление.От мен едно "НЕ" за климатиците "Mitsubishi". Повече от 10 години се занимавам с транспорта на въпросните,освен това в офиса има над 10 климатика от същата марка от най-евтините,до най-скъпите.Също от десет години точно зад мен е такъв климатик и мога с ръка на сърцето да кажа,че за цената на която се предлагат не си заслужава.Като цяло са в групата на добрите,немога да кажа ,че са лоши но много по-високата цена обезмисля покупката.За двойно по-ниска цена 'Midea" и "Osaka",предлагат мааалко по-лошо качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека има плурализъм,за да може колегата да придобие обективно впечатление.От мен едно "НЕ" за климатиците "Mitsubishi". Повече от 10 години се занимавам с транспорта на въпросните,освен това в офиса има над 10 климатика от същата марка от най-евтините,до най-скъпите.Също от десет години точно зад мен е такъв климатик и мога с ръка на сърцето да кажа,че за цената на която се предлагат не си заслужава.Като цяло са в групата на добрите,немога да кажа ,че са лоши но много по-високата цена обезмисля покупката.За двойно по-ниска цена 'Midea" и "Osaka",предлагат мааалко по-лошо качество.

Дай ги тия Мидеи да купим 2 контейнера .:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо аз да ти ги давам,аз климатици не продавам, а ако продавах щях да си хваля моята стока,само че като дадеш 2000 лв.вместо 1000 за един климатик и той се счупи/защото още не е измислен такъв дето не се чупи/ ще си кажеш да ви е...а климатиците.

А ако искаш конкретни цени в нета има достатъчно... кое колко струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо аз да ти ги давам,аз климатици не продавам, а ако продавах щях да си хваля моята стока,само че като дадеш 2000 лв.вместо 1000 за един климатик и той се счупи/защото още не е измислен такъв дето не се чупи/ ще си кажеш да ви е...а климатиците.

А ако искаш конкретни цени в нета има достатъчно... кое колко струва.

Ще трябва още малко време,докато Мидеята заработи като Мицубиши. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо аз да ти ги давам,аз климатици не продавам, а ако продавах щях да си хваля моята стока,само че като дадеш 2000 лв.вместо 1000 за един климатик и той се счупи/защото още не е измислен такъв дето не се чупи/ ще си кажеш да ви е...а климатиците.

А ако искаш конкретни цени в нета има достатъчно... кое колко струва.

Ще трябва още малко време,докато Мидеята заработи като Мицубиши. smile159

 

Малко е меко казано... :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм да си сложа климатик в стаята - инверторен. Едно от изискванията освен да топли smile129 е и да бъде тих.

Стаята е с размери 3,40 х 5,60 височина 2,70.

 

Ще ми бъде полезно да прочета мнението на колегите, който се отопляват с климатици, съвети, проблеми и прочие.

 

За сега съм се насочил към Mitsubishi Electric MSZ-FD 35 VA или MSZ-GC35 VA.

 

Предварително благодаря на всички за отговорите.

 

Здравей колега, аз съм точно с този климатик от FD серията в стая с подобни размери. Не съм го ползвал все още за отопление, но за момента нямам никакви забележки по отношение работа, шум, икономичност. Не се колебай нито за миг! Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще дам мнение за това, което ползвам в къщи - 2бр. MSZ-FD 25 VA. Стаите са по малки 3,50х3,80х2,60.

За две лета и една зима съм много доволен.

По отношение на шума - в момента на купуването, по каталожни данни, бяха най-тихите в света 19-20дБ. Това разбира се е при най-бавни обороти на вентилатора.

По отношение на ефективността - и на отопление и на охлаждане коефициента на преобразуване е над 5. И тук със забележката че това е при определени условия (това естествено важи за всички климатици).

С други думи - :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес ми слагаха 2 самсунга купени от метро преди време и охл добре на първо четене,още не съм засичал консумация ,но въпреки мното упреци че от самсунг клими не стават,външното тяло не мога да го чуя че работи деба smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес ми слагаха 2 самсунга купени от метро преди време и охл добре на първо четене,още не съм засичал консумация ,но въпреки мното упреци че от самсунг клими не стават,външното тяло не мога да го чуя че работи деба smile091

Шшшшшш, тихо да не ги уручасаш smile163

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес ми слагаха 2 самсунга купени от метро преди време и охл добре на първо четене,още не съм засичал консумация ,но въпреки мното упреци че от самсунг клими не стават,външното тяло не мога да го чуя че работи деба smile091

Да не те плаша,ама зимата ще почнеш да го чуваш (ако мислиш да го ползваш). Иначе не са чак толкова гадни климатици,ама поддръжката е много тегава,понеже резервните части минават през К&К,а та са доста "бързи". Иначе със здраве да си ги ползваш и да се обадиш догодина да ти направят профилактика,че после да си нямаш проблеми с гаранционната поддръжка. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми да,главно за отопление ще ги ползвам ,но тъй като ми ги подариха няма как да върна подаръка в магазина smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека има плурализъм,за да може колегата да придобие обективно впечатление.От мен едно "НЕ" за климатиците "Mitsubishi". Повече от 10 години се занимавам с транспорта на въпросните,освен това в офиса има над 10 климатика от същата марка от най-евтините,до най-скъпите.Също от десет години точно зад мен е такъв климатик и мога с ръка на сърцето да кажа,че за цената на която се предлагат не си заслужава.Като цяло са в групата на добрите,немога да кажа ,че са лоши но много по-високата цена обезмисля покупката.За двойно по-ниска цена 'Midea" и "Osaka",предлагат мааалко по-лошо качество.

 

Може би си прав колега, но всеки си преценява сам за себе си, не мисля да влизам в спорове, но за мен е важно климатика да е тих, тъй като в Захарна фабрика настъпва такава тишина след 10 часа, че просто съм свикнал на спя на тихо, освен това за мен е важна и консумацията на ток. Да единият климатик струва 1000 лв., а това което съм избрал 2000 лв., но както и да гледам показателите Мидеята е доста по шумна, да не говорим за консумацията на ток. Пък и ако всичко е наред след 2-3 години ще си е изкарал парите.

Да не забравяме, че надежноста зависи и от правилната експлоатация, а честно да ти кажа виждам в службата на какво приличат климатиците, на някой гумените суединения smile001 са доста напукани smile168 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уффф ! И аз да се впиша , ако човека не е взел все още решение... :)

У нас имам 5 бр. климатици - 2 Панасоника и 3 Митсубишита .

Всичките са нискотемпературни и инвертори ,а само едното Митсубиши е конвенционално .

Ами кво да ви кажа : за мен Панасоник е най-доброто - безшумно външно тяло и перфектна логика . Единия е Japan , другия е Malaisia . Митсубишитата са Taiwan , но по-големи "ДЪРВЕТА" не съм виждал . Външните тела и на двете са на тампони и ПАК се чуват през стената . Инвертора е Heavy Industry - бръмчи , изпада в резонанси ...няма ниски обороти , обледенява се ...а струва 1880 лв . Конвенционалния е Electric - той е по-добър = 1800лв , 9-ка , нискошумящо вътрешно тяло с нисък стандарт ...слаба температура излизаща от голямо тяло ( вътрешно) съчетано с вибриращо външно тяло ...- 2 пъти съм сменял датчик за размразяване и едно зареждане за 5 г.Сервизът на Митсубиши ...е пълно ДЪРВО...знаят само да ги монтират. ОПС...за инвертора на HEAVY - 3 пъти се оголват разни кабели и при вибрациите се опират до тръби около агрегата - съпроводено с късо съединение , спукване на тръба и изпускане на всичкия ФРЕОН...

МИТСУБИШИ - кола и климатик = повече НИКОГА .

Бягай далеч от тая марка , пич !!!!!!!!

PANASONIC вече не се продават качествени , така , че остават DAIKIN и GENERAL...

 

п.п. Панасониците също са Japan и Malaisia ...около 2 бона за парче ....ама за 10 г ник'ъв проблем бе ...БА МА... =D> =D> =D>

п.п.п. колата Шкода .............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уффф ! И аз да се впиша , ако човека не е взел все още решение... :)

У нас имам 5 бр. климатици - 2 Панасоника и 3 Митсубишита .

Всичките са нискотемпературни и инвертори ,а само едното Митсубиши е конвенционално .

Ами кво да ви кажа : за мен Панасоник е най-доброто - безшумно външно тяло и перфектна логика . Единия е Japan , другия е Malaisia . Митсубишитата са Taiwan , но по-големи "ДЪРВЕТА" не съм виждал . Външните тела и на двете са на тампони и ПАК се чуват през стената . Инвертора е Heavy Industry - бръмчи , изпада в резонанси ...няма ниски обороти , обледенява се ...а струва 1880 лв . Конвенционалния е Electric - той е по-добър = 1800лв , 9-ка , нискошумящо вътрешно тяло с нисък стандарт ...слаба температура излизаща от голямо тяло ( вътрешно) съчетано с вибриращо външно тяло ...- 2 пъти съм сменял датчик за размразяване и едно зареждане за 5 г.Сервизът на Митсубиши ...е пълно ДЪРВО...знаят само да ги монтират. ОПС...за инвертора на HEAVY - 3 пъти се оголват разни кабели и при вибрациите се опират до тръби около агрегата - съпроводено с късо съединение , спукване на тръба и изпускане на всичкия ФРЕОН...

МИТСУБИШИ - кола и климатик = повече НИКОГА .

Бягай далеч от тая марка , пич !!!!!!!!

PANASONIC вече не се продават качествени , така , че остават DAIKIN и GENERAL...

 

п.п. Панасониците също са Japan и Malaisia ...около 2 бона за парче ....ама за 10 г ник'ъв проблем бе ...БА МА... =D> =D> =D>

п.п.п. колата Шкода .............

 

Това с няколко думи исках да кажа и аз,но нямах време с подробности да обяснявам какви са точно проблемите.Както писах работя 10 години с такива климатици и проблемите са двойно повече от тези ,които си описал.А относно това кое е японско съм много недоверчив от доста време насам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Daikin".

По принцип са най-истински.Но са и измежду най-скъпите.

От тях има смисъл ако разчиташ на добро отопление зимата дори и при ниски външни температури.

И още един съвет-за по-добро отопление си купи "конвекторен" тип вътрешно тяло.Те се монтират по-ниско до пода - на стената.

Съответно въздуха се затопля по-ефективно и по-бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,голяма част от проблемите, които описвате са свързани с така наречените Мицубиши Хеви Индъстри,а доколкото разбрах,тук става дума за Мицубиши Електрик. Имаме хиляди монтирани в нашата фирма и ако се направи статистика,може би ще има не повече от 2%,при които се е наложил някакъв ремонт! Все пак, всеки сам си решава,но за "цена-качество" аз не се сещам за по-добро решение от Мицубиши Електрик. Жалко само,че вече не се внасят конвенционални модели,те също бяха доста качествени !

 

"Daikin".

 

И още един съвет-за по-добро отопление си купи "конвекторен" тип вътрешно тяло.Те се монтират по-ниско до пода - на стената.

Съответно въздуха се затопля по-ефективно и по-бързо.

Колега,тези тела се водят таванно-подови или само подови. Само да вметна,че разликата в цената м/у ФД35 и КА35 (подовия вариант) е "скромните" 1400 лв. в полза на подовия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква поддръжка изискват описаните системи? Може ли човек сам да я прави?

поздрав.

Изразява се в това веднъж месечно (поне) да се мият филтрите на вътрешното и всяка година профилактика на цялата система от фирмата извършила монтажа (понеже тя носи гаранцията).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.