Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колелата се въртят трудно!


35mm

Recommended Posts

Прибирах се към София и на един лек наклон надолу изключих от скорост - пак само да изтъкна че се движех с около 70 км/час и по наклон надолу- колата не ускори както очаквах по преценката си за подобен наклкон от предишен опит със същата кола. Осезаемо скоростта намаля. Малко преди това при десен завой, се чу нещо като камъче което стърже по джантата или диска в предно ляво колело. Мислех че е камъче и затова не спрях първия път като чух шума.

Спрях до пътя, проверих че ръчната е освободена и се оказа че колата наистина не тръгва сама надолу въпреки че е наклон. Проверих четирите джанти, гуми, дискове - всичко студено. Ако нещо някъде триеше - бях минал доста километри - или щеше да се стопило вече или поне да е горещо.

Тръгнах внимателно и при десен завой пак се чува това триене все едно че нещо се остъргва в джантата - прегледах я отвътре - няма следи нещо да се е триело в нея.

След няколко километра пробвах пак по-наклон - колата вече нямаше проблем - набираше по наклон по инерция. В София пак проблем с инерцията:

Колелата през няколко километра се движат свободно и леко, а понякога нещо ги стяга и колата направо все едно е с леко дръпната ръчна.

Миналата година смених жилото на ръчната спирачка в ЕТ и никога не съм имал проблем със задържане на спирачките оттогава, а и този шум в ляво предно колело когато правя десен завой с повечко навит волан ме кара да мисля че е нещо по предните колела.

И 'щом всичко беше студено по колелата, къде може да трие че да пречи на инерцията но да няма загряване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога се получава зрителна измама - мислиш , че е надолу а всъщност наклона е нагоре. Случвало ми се е доста пъти ...Не си го слагай :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.