Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с ксенон...


eYeZ4o

Recommended Posts

Колеги, сложих и аз ксенонче на Фабията - H7 5000k, слим баласти 35w. На фара с лупата стана супер, фаровете си останаха регулирани, не показа нито грешка на компа нито премигва. На къси забелязах, че има супер осветяване и отстрани на пътя, а за дългите нямам думи - като ден е. Всичко е точно с изключение на едно много дразнещо нещо. Крушката в този фар е една - H7 и за къси и дълги светлини( би-халоген smile168 ). Та, след слагането на ксенона, при включване на дълги или "светлинен клаксон" докато ги запали дългите (2-3 сек) на практика съм без фарове, само на габарити. :( И обратно като върна на къси пак 2-3 сек докато запалят късите. Ще питам и човека, който ги монтира, но преди това държа да се консултирам с вас за някакво решение. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е нормално. За да го избегнеш преди преминаване на дълги ползвай светлинен клаксон. Така дългите ще запалят. За съжаление за късите решение няма ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не взе ксенон с моторче , което определя посоката на лъча ... така имаш една крушка и един баласт и няма премигване ... е няма светкавица , ама голяма работа ( няма да сигнализираш за полицаи )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премигването за полицаи е много ценна информация, по груби прогнозни сметки тази традиция ми е спестила над 200-300 лева и към 10-12 точки, а аз колко съм икономисал на другите... важното е здраве да има,....

Между другото забелязвам че собствениците на автомнобили с ксенон избягват да премигват, само тези, които са с фабрични ксенони премигват и то не всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Между другото забелязвам че собствениците на автомнобили с ксенон избягват да премигват, само тези, които са с фабрични ксенони премигват и то не всички.

 

[-X Мигам и за тия дето не мигат smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaa, примигвай за полицай! При светлинен клаксон късите не се гасят, а дългите в първия момент светват достатъчно и после намалява силата докато позагреят. Накратко - имаш си напълно работещо светкане smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, благодаря за инфото. smile178 :smt017 Оказа се обаче, че нямам работещ светлинен клаксон. Дори и при него се гасят късите. Трябвало да се монтира реле да задържа там ток ли напрежение ли за тези 2-3 сек. , обаче нямам намерение да се гавря с инсталацията на Шкодичката... smile019

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.