Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля ви за мнения-Октавия 1 1.8Т 150к.с


alex71

Recommended Posts

Колеги,здравейте,нов съм във форума и все още ми е трудно да се ориентирам тук.Моля ви споделете мненията си относно двигателя 1.8Т.Решил съм да си купувам Октавия с този мотор ,но нямам никаква информация що за двигател е,какви са му плюсовете и минусите,какъв разход дава,труден ли е за обслужване,надежден ли е и т.н.......Благодаря ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надежден е.Много е здрав даже.Похарчва си градско,но за конете си е добре.Подръжката не е много скъпа-доста масов мотор е 1.8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора е здрав и няма да имаш ядове с него. Стига, разбира се, да случиш на кола, която не е гърчена като за последно. Върви прилично, а за разхода - зависи как го караш. Без много юркане в града (София) ще харчи около 10л/100км, а извън града със скорост 110/120 км/ч - около 5.5-6л/100 км. Ако пък решиш да го чипосваш - това е един от най-добрите масови мотори на VAG за това - със сравнително малко средства можеш лесно да надхвърлиш 200 коня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите по горе са ти обяснили, но и аз да кажа:

 

1.Мотор - много добър, даже казват че е най добрия бензинов двигател на ВАГ в този клас.

 

2. Здраво окачване.

 

3. Подръжката в ЕТ е доста скъпа.

 

4. Харчи си колата доста, но неможе да караш такава кола и да правиш сметка за икономия.

 

5. Единствено скоростите се оказаха проблемни при мен - първа, втора и съединител.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина трябва да внимаваш да не попаднеш на някоя Octavia,на която и е давано много газ. Мога да кажа, че като мошност ще са ти напълно достатъчни /естествено ако не ходиш на писта/, като разход в града се върти около 10-11л/100км, а с климатик грубо казано литър отгоре. Извън града около 6л/100км. Кефът от турбото е голям, 4 дискови спирачки :arrow: спираш и... зареждаш още бензин :lol: Шегувам се, не е чак такава ламя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

10-11/100км градско са много добре компенсирани от 7-7.5/100 извънградско (130-150 извън града) . За много колеги това може да е доста, но удоволствието е прекрасно. Мисля, че е от значение, за това споделям - слагам само 98Н от Лу*Ойл.

Много ще ми е интересно някой дали е слагал газова уредба на този мотор. Ако някой колега има впечатления моля да сподели. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да дам пример от Ауди А6 1.8Т 1999г. Двигатела е доста тих и въпреки, че Аудито е по-голяма и тежка кола върви наистина приятно!

Разход на гориво - София - Пловдив само по магистрала общо взето със 160км/ч средно му показа 10.1 на борд компютъра, а градско доста различно, но 13-15 някъде средно.

Все пак зависи и колко натискаш колата!!!

Но определено 1,8Т е за предпочитане от 1,8 чистия. Когато колата има Турбо достига мах въртящия момент на много по ниски обороти и се кара много приятно (нещо като тди-то, само дето не трака толкова:) )

 

Ако разхода не ти е толкова проблем, това е много добър избор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега вземай 1,8T е страшен мотор много върви и не гори много за 150кс

е как не гори,13-15 градско малко ли ти се вижда :-k ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега вземай 1,8T е страшен мотор много върви и не гори много за 150кс

е как не гори,13-15 градско малко ли ти се вижда :-k ?

за туй са измислили дизела smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега вземай 1,8T е страшен мотор много върви и не гори много за 150кс

е как не гори,13-15 градско малко ли ти се вижда :-k ?

за туй са измислили дизела smile001

дизел ,ама нов.................иначе печката не е за предпочитане smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.