Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Привилегировани кредитори и кр. с предпочтит. удовлетворение


tihoslav

Recommended Posts

Здравейте. Въпросът по който пъскам тема не е свързан с автомобилите, а по-скоро с правото и в частност с облигационното право. Искам ако има някой колега юрист (аз съм все още начеващ студент) който е наясно с термините "привилегирован кредитор" и "кредитор с право на предпочтително удовлетворение" да ми ги изясни че нещо не намирам свястноо обяснение, дори и в учебници по облигационно право. Предварително благодаря и пак се извинявам че не е свързано с автомобилен казус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си студент по право преспокойно можеш да си отвориш ЗЗД и да прочетеш чл. 136.

А от учебниците по облигационно право ти препоръчвам тези на проф. Кожухаров.

Бих ти обяснил всичко, но ако сам го прочетеш и разбереш ще бъде най - добре за теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.