Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем Air Bag


Новак-Шкодак

Recommended Posts

Здравейте,

Имам следния проблем. Онзи ден ходих на автомивка. След изчистването на колата, аз имах друга работа и накарах жената да вземе колата и да се прибере с нея. На сутринта гледам, че лампата на таблото на Air bag-а свети. Питах жената дали тя като е прибирала колата е светила, тя съответно въобще не е обърнала внимание. Погледнах отдолу под седалката за буксите дали не са откачени - всичко в ред, погледнах бушона и той в ред. А лампата си свети вече трети ден. Дайте някакъв съвет, или да ходя директно при ЕТ. Не знам миячите дали не са прецакали нещо.

Забравих да кажа, че колата е О2 - 2006 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е имало и вътрешно почистване, може да са разбутали по невнимание нещо, и после да са го свързали.

Такава грешка остава активна, докато не се изчисти с компютър.

Ако никой колега не помогне, в сервиз могат да ти свършат работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега иди да ти я закачат на диагностика. Най често става следното, работниците от автомивката са слушали музика- колата е била на контакт и са отка4или седалките. това е по добрия вариант. Има и друг по-лош, да са я мили вътре с пароструйката и да са ти напълнили буксата или самия компа за аербеците с вода, но това става рядко, е не че не съм имал такива случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега иди да ти я закачат на диагностика. Най често става следното, работниците от автомивката са слушали музика- колата е била на контакт и са отка4или седалките. това е по добрия вариант. Има и друг по-лош, да са я мили вътре с пароструйката и да са ти напълнили буксата или самия компа за аербеците с вода, но това става рядко, е не че не съм имал такива случаи.

Даже и да не е на контакт, пак се получава белята.

Единствено откачване на акумулатора предотвратява грешката при прекъсване на кабелите на AirBag.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приблизително до края на 2007 произведени октавий имат проблем в куплунзите под предните седалки на чувалите и вероятно там ти е проблема,след тази година са сменени с друг тип.трябва да я закачиш да видиш грешката дали е в предните чували и ,ако е от тях да оправиш куплунзите/смениш с нови/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

И моята лампа светна-ходих в ЕТ закачиха я на компа,изчистиха грешката - ОК.

Излизам от сервиза и след 10 мин. пак светна.....

Върнах се и ми казаха ,че дава някаква грешка в датчика на шофьорската врата.Но за да се смени се разпробивало някъде по вратата- правили са го и на други О2

Но сега я карам така smile049 ....ще трябва да намеря време да я оставя да я направят момчетата :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върнах се и ми казаха ,че дава някаква грешка в датчика на шофьорската врата

 

вратата няма нищо общо с чувала

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че във вратата се намира датчика за удар на страничните възглавници (тези които са в облегалките) . Ако наистина е от него стигането до него наистина е трудничко ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разпробиват се поп-нитовете на вътрешната метална кора във вратата, нищо толкова страшно...

После пак ще ги нитоват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разпробиват се поп-нитовете на вътрешната метална кора във вратата, нищо толкова страшно...

После пак ще ги нитоват.

Толкова глупаво? ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Да ви кажа какво се получи. В сервиза ми казаха, че проблемен е куплунга под седалката. Токовете там нещо не били в ред и направо махнаха куплунга и свързаха кабелите директно, без букса, а ги запоиха. Такива им били указанията директно от завода - махат буксата и запояват кабелите директно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебати и инструкциите! И после (ако се наложи) как ще си свалиш седалката? Ще режеш кабели ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, изрично ги попитах защо така са направили, а не са сложили друга букса. За О2 мисля че до 2007 г. казаха че се е знаело за това нещо и нови букси не слагали, а запоявали. Това е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за мен са инструкции по БДС (Булгаристански Долнопробен Сервиз)

В сервизите не са виждали поялник, камо ли някой да ги кара да поят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Може ли да попитам, ако се знае, какъв код за грешка даваше AIRBAG контролера?

На мен ми излиза

01218 Side airbag igniter, pass.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.