Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реглаж на оригинален ксенон.


Karaibrahim

Recommended Posts

От както сложих пружините, все не ми остава време да регулирам фаровете, че кантара ги забива в земята. Преди време се пробвах с ВАГКОМ, ама от там май само може да се занулява стойността. Така и нищо не направих.

 

Как става това упражнение? Май трябва да се занули стойността и все пак ръчно да се регулират или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам. Пробвах го и него, но не подлежи на сериозен реглаж. Освен това сега по ми харесва как разпределя спирачното усилие. Няма да го пипам него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За спирачкте е напълно възможно да си внушавам.

 

Кантара го пробвах и разликата е почти никаква, защото целият мост отива доста по-нагоре. Трябва да измисля нещо друго. Гледах ги самите фарове, имат си бели шестограми за реглаж като при обикновените фарове, но незнам какво ще постигна с тях и дали трябва да комбинирам вагком и ръчна настройка или само едно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д*ба... Хххмм... Не ми е ясно тогава кака може да стане, понеже кантара го тормозих и няма никакъв ефект. Трябва пак да се навра там, да видя какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както сложих пружините, все не ми остава време да регулирам фаровете, че кантара ги забива в земята. Преди време се пробвах с ВАГКОМ, ама от там май само може да се занулява стойността. Така и нищо не направих.

 

 

странното е ,че при мен след смяна на пружините фаровете не искат допълнително реглаж. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както сложих пружините, все не ми остава време да регулирам фаровете, че кантара ги забива в земята. Преди време се пробвах с ВАГКОМ, ама от там май само може да се занулява стойността. Така и нищо не направих.

 

 

странното е ,че при мен след смяна на пружините фаровете не искат допълнително реглаж. smile049

ами нали бат Васка ти ги регулира бе....докато говореше по тел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е,той на око малко конпенсира от рейчицата...ама значи го е докаръл

 

да,съвсем точно,а и,като не споменахте,че трябва реглаж аз не се усетих,че сте го направили. =D> =D> =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с колелцата за реглаж и освен, че нищо не направих, преебах единия фар. От вътре нещо се наигра и сега е като откачен - накъдето и да въртя колелцето, все си седи забит в земята (разбирай възможно най-долно положение). Сега десния ми фар свети в земята, на около метър пред колата. Освен това автоматичния реглаж въобще не работи при мене. Като седна отгоре на колата и нищо не става, докато при Ники си се чува и вижда автоматичната настройка. smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пипайте датчика , от него няма да се промени почти нещо. Процедурата е следната: Headlight Adjustment

[select]

[55 - Xenon Range]

[basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

The meas. block field now shows "Wait" and should switch to "Adjust Headlights" then (this may take up to 10 seconds).

Adjust the headlights using their manual adjusting screws as referenced against a suitable aiming target.

Group 002

[Go!]

The adjustment should now be learned.

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06] . T.e. с VAG COМ-а само се откючва ксенона , МЕХАНИЧНО се регулира и отново се заключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от него няма да се промени почти нещо
ай на бас :!:Като мърдаш лосчето-фаровете се движат наторе и на долу

Ако на някой не му работи нещо,е друг въпрос.Даже ако всичко си работи,дори и след слагане на спортно окачване-няма нужда от корекция :!: Кантара си отчита ,че е натоварена колата и автоматично си ги вдига.Поне при Ауди и Октавия 2 е така.При фабия-не съм обръщал внимание има ли на амортисьора такова устройство!То рс-ка само на Ися е идвала в гаража,но не съм обръщал внимание на това.Знам само че и той имаше подобни проблеми и ходи да му вдикат ксеноните,от което си правя извод че Фабиите нямат кантар.Искрен да каже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си сложих пружините ми падна ксенона ниско долу.

Отидох в ЕТ Варна,че в Добрич нямаха машина,или софтуер (забравих вече).

Едното момче от ЕТ Варна дойде-сложи един прожектор пред колата ...или кото беше там.

После си пусна компа-откючи ги, настрой ги и после ги заключи пак!Отначало и на него не му беше ясно как става-ама явно се научи на моята кола :).Иначе си свърши работата перфектно.

(Всичко това благодарение на съдействието на Яската!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат кантар, само че, като отчете че е натоварена колата, ги забива в земята. Oт това идва цялата драма. Свалих фара, беше излезнал от ябълката, сглобих го и го регулирах. Сега само трябва да разбера как да рестартирам автоматичния реглаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рестартирах ги през ваг кома. И сега всичко е чук. Само дето съм ги регулирал бая високо, та ще трябва да ги оправя утре. Процедурата е точно тази, която каза Спидо Рапидо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.