Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем със стоп светлините


raktak

Recommended Posts

здр на всички шкодари. днес се появи малък проблем и искам малък съвет преди да ида при някой "дървар" да се учи на колата ми: след като загасих мотора (1,9 tdi) се чу звуков сигнал, помислих че пак ми напомня нещо , но не обърнах внимание. вечерта като се прибирах забелязах , че при спиране ми изчезват цифрите от дисплея на бордовия. на следващия стоп трябваше да завия и като натиснах спирачките ми спря и мигача, сякаш някъде дава на късо.бл предварително, още съм нов шкодар и не съм я разучил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери някъде по стоповете (близо до тях) снопа за протъркани кабели. Най-вероятно имаш късо между стоп-светлината и някой от консуматорите ("клема 15") - мигачи, светлина за задна скорост. Ако не откриеш видимо нищо - съветвам те да посетиш ел. техник да прегледа (прозвъни) инсталацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

междудругото не ми работят светлините за мъгла(задни). на таблото свети контролната лампа, крушки има, но до тях няма ток(фаровете за мъгла работят). да не идва от там причината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема със стоповете сам се разреши-днес я карах все едно не правила така никога. но задните светлини за мъгла все още ги няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема със стоповете сам се разреши-днес я карах все едно не правила така никога. но задните светлини за мъгла все още ги няма

 

[-X Това въобще, ама ВЪОБЩЕ не е оправен проблем!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[-X Това въобще, ама ВЪОБЩЕ не е оправен проблем!!!

подкрепям боби - отивай да ти прегледат инсталацията, докато е време, колега :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля да изчакам пак да го направи. незнам да не би "майстора" да му е.. smile045 м.. smile048 , пък и споделям максимата, че "кога нема к'во да праи дедо поп си поръси оная работа с пепел па дуане и си напраши очите". да не ставам като попа smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих рискувал да карам спокойно с подобни проблеми... , не и без един големичък пожарогасител в краката си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще рискувам. сериозно от тогава това не се е случвало. даже нарочно натискам при спиране повече пъти спирачките, но нищо нестава. съмнявам се това да не е от това, че предната вечер си играх много да търся причината за светлините за мъгла и свалях предпазители, крушки общо взето бърниках навсякъде.все пак благодаря за загрижеността smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

открих откъде е идвал проблема. реших да си сложа аларма и когато майстора махна кората над педалите провисна отрязан кабел около 15 см по който имаше напрежение. най-вероятно келеша(20 годишен австриец) е имал яка музика и като е продал колата го е мързяло да отвие една гайка, а направо с клещите. най-вероятно когато съм натискал педала на спирачката съм докосвал до този кабел(с голямо сечение) и той е давал на маса. добре че не изгорях. smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едва ли е точно това причината за проблемите ти, колега, но щом откритието те успокоява -> smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.