Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова придобивка - Шкода Фабия 1.4 16v Юни 2001г


Recommended Posts

Здравейте,

От две седмици съм собственик на тъмносиня Шкода Фабия 1.4 16v 75к.с.

Много съм щастлив и доволен от покупката, изминах вече 1000км и колата върви перфектно. Има няколко забележки, за които искам да помоля за съвет как да ги оправя.

 

1) Предното ляво ел.стъкло не работи. Отворихме вратата и се оказа, че моторче има, работи, но липсва повдигача на стъклото и връзката му с моторчето. Дали ще може да се намери само повдигач или се продава направо целия механизъм? Откъде може да се намери и постави и колко ще ми струва удоволствието?

 

2) Дясното ел.стъкло може да се сваля само с копчето на дясната врата, а се вдига само с копчето на лявата... :cry: . Не мога да си обясня защо.

 

3) При запалване изчаквам да изгаснат светлините на таблото, да се качи горивото от помпата и чак тогава паля. След като запали, оборотите се дигат до около 1500 и се чува един стържещ звук, все едно си задържал ключа в стартера за по - дълго време. На какво може да се дължи това?

 

4) Къде се намират бушоните на колата - не ми работи запалката и предполагам, че е от предпазителя.

 

5) Как се сваля габарита на предните фарове?

 

Скоро ще кача снимки, за да се похваля с красавицата :)

А дотогава - ще очаквам вашите коментари и препоръки по горепосочените проблеми.

Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми колега за повдигача на стъклото се обади на телефона на Еуратек и ги питай дали имат такъв артикул, за тва второто дето стъклото ти с едното копче се вдига а с другото се сваля ми звучи малко като гавра :( За запалката се учудвам че въобще имаш такава- аз имам само гнездо за включване на ел. устройства с капаче с надпис 12V но запалка нямам.а за другите проблеми дано се включат по- вещи лица да ти обяснят :)карай я със здраве и успех :) чакаме снимките smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти помогна много, но все пак да опитам...бушоните се намират от лявата страна на таблото - като отвориш шофьорската врата ще видиш че това от лявата страна на таблото е капак, дръпни го, отдолу са бушоните.Легенда няма на капака, за мен беше странно но това е положението...За свалянето на дясното стъкло - според мен е от копчетата, с времето се зацапват, амортизират и започват да правят проблеми.За механизма на лявото стъкло - ако не намериш в ЕТ или по магазините нищо не ти пречи да пробваш при някой който продава такава на части, има тук таме някоя ударена дето я разпродават на прилични цени.Не съм запознат със стартера на шкодата, но ми се струва че стържещия звук няма от къде да е освен от там.

А за колата - честито да си я караш със здраве и да и навъртиш хиляди безаварийни километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В оригиналното упътване видях къде са бушоните. Проверих бушона за запалката и както предполагах беше изгорял. Вчера го смених (15А) и сега вече е наред.

 

Колкото до предните ел.стъкла чух, че свалянето с едното копче и дигането с другото е просто фабрично решение. Доколко е вярно не знам, но със сигурност е лишено от логика. За шофьора е удобно да управлява и двете стъкла от едно и също място, но за пътниците няма логика да могат само да го свалят. Както и да е, ще звънна утре други ден на някоя от обявите в мобиле за разпродажба на шкоди на части да разпитам за механизма.

 

За стартера ми казаха, че четките се били слепвали и оттам идвал този стържещ звук. Засега обаче ще го оставя така.

 

Благодаря за отговорите!

 

P.S.

От вътрешната страна на капака за бушоните си има легенда с предназначението и номера на всеки бушон!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи колега тва със стъклата не е фабрично дето от едно място се свалят а от друго се вдигат. Заводското е копчетата при шофъорската врата свалят и двете предни стъкла и същевременно могат и да ги вдигат. а това дето е на вратата на спътника на шофъора си вдига и сваля само нейното си стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Механизми за ел. стъклата имат момчетата със склада в Казанлък. Казаха ми че цената е 90 лв. но нямаха в склада и си купих ляв от магазина им във Варна за 115 лв. Скоро ми предстои да си купя и десен, за него казаха 105 лв. в магазина. Не ми е мн. ясно защо има разлика при положение че са еднакви ама карай, те си знаят явно. Монтажа можеш да си го направиш сам без пари, свалят се кората и цялото окабеляване във вратата. Не е мн. сложно както звучи, аз не съм някакъв майстор но се справих, така и ще видиш евентуални други проблеми по механизми, кабели и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

имах същия проблем с шкодата с мотор 1.4 16v от 2005г гогато си я купих, след 5-6 сваляния и почистване на стартера проблема се оправяше временно. преди година разбрах проблема.бедакса има нешто като семеринга,сваляш стартера издарпваш бендикса напред няколко капки масло раздвишваш го и проблема ти е решен. тава го разбрах след 5години сваляне и качване на стартера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Браво за стартера ! smile027

И аз съм със същия звук при палене. Момчето което ми я докара ми каза че е от дългото стоене на колата по автокъщите. Сега ще го изненадам със знания ! smile152

Относно копчетата и аз имам някакви забележки, но ще изчакам твоите коментари.

Моля те айи можеш снимай при ремонтите !

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.