Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Демонтаж волан


nikistan

Recommended Posts

Волана се завърта на 90 градуса и с отвертка се бърка в дупките, които се показват отзад. Освобождава се първо от едната страна, след това се завърта на 180 градуса и пак така. Сваля се Airbag-a и внимателно се откача буксата му. Самия волан се държи от болт, който се развива с шлиц номер 12. Това е като торкса, но с 12 зъба. Струва някъде около 4 лв.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са болтове.С отверката бъркаш и натискаш за да освободи, от едната страна после от другата.Така се пада еърбега(клаксона) разкачаш кабелчетата и си готов.После идва ред на шлиците.ikonoma го е обяснил много добре, шлиците са си 12-ка.развиваш и готово.Един съвет - преди да почнеш да правиш всичко това - разкачи акумулатора, защото на мен ми остана записана грешка на еърбега и ми светеше лампата след тази операция, защото бях дал на контакт че ми се заключи волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.