Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем лаптоп Acer


Morkova

Recommended Posts

Миналия ден си взех от Технополис един лаптоп . Инсталирахме Вистата добре .. После като сложихме диска с драйверите да ги инсталираме и тях добре . Видео картата Ати Радеон , а на диска Интел и НВидиа (не стават...) и за ЛАН Картата драйверите не стават . Направо не издържам :evil: :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слагай "Everest" (изтегли си я от zamunda ) ,и си виж точния модел на видеото и каквото още ти трябва там. после попитай чичко Гуугъл,. той знае всичко. ако не успееш да немериш ,пиши тук модела на видеото и аз ще ти помогна. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зае*и тая (за)Виста, сложи Win7 и всичко ще заспи неочаквано добре. Сериал ако ти трябва за 7цата ш`ти дам... :smt017

 

http://zamunda.net/browse.php?search=WI ... incldead=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Виндоус 7 па съвсем няма драйвъри и неще такива за Виста ... има още вариаций да му измислят дорде стане годен за ползване .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом нямаш драйвер, еверест няма да помогне. Ако си сигурен че картата е Ати - http://www.ati.com

за лана, би трябвало драйверите да са ти на диска за дъното, ако лаптопа не е vista ready, виж за каква карта са драйварите на диска с дъното и от там търси този модел за виста. Провери и в windows update, има секция drivers. Ако пак не става, пиши защо не става и ще го мисля.

 

За laptop kato цяло най - лесно е, ако модела му е примерно трабант 601 Ultra, пишеш в Гугъла трабант 601 Ultra vista drivers, трябва да ти излезе нещо от сайта на производителя или от друг сайт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама не ти трябват драйвери да търсиш, 7цата си разпознава всичко одма, за 30 минутки.

Имаме тука един лаптоп НР дето по три дни не можехме да му наместим драйверите и да тръгне като хората на ХР и заВиста. Интересно как не гъкна за нищо като му сложихме 7ца. Моя gigabyte също е на 7. На брат ми asus също. И на още няколко приятелчета \vaio, toshiba и некви други не помня какви\ сложихме - никъде никакъв проблем, никъде проблеми с драйвери или каквито и да били.

 

В качеството си прост ламер мога да твърдя че се е получил доста добър, лесен за инсталиране, небъгав, леко вървящ и пестящ батерията уин.

 

Пък да пробва колегата с ейсъра де, то не пречи, нали .. може пък и да му хареса smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕВала колега ,че си сложил вистата.Значи за лана влез от интернет и си свали драйвъри,или направо както каза един юзър дай модела на лаптопа и да търсиме заедно! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сложих си събота ХП обаче лаптопа е с 4 ГБ РАМ , на ХП максимума е 3 . Затова днес сложихме Виста и си заработи на 4 ГБ . Но пак няма драйвери за видеото и за ЛАН ...

 

Модела е Acer Aspire 5738ZG-424G50Mn

 

CPU Intel Pentium dual core processor T4200 (2.0 GHz , 800 MHz FSB , 1 MB L2 cache)

LCD 15.6" HD Acer CineCrystal LCD

RAM 4 GB Memory

HDD 500 GB HDD Sata ...

Optical DVD-Super Multi DL drive

Modem 56K, Bluetooth

LAN 10/100/1000 Base T

Wireless Acer Nplify 802.11b/g/Draft-N

Sofload Linpus Linux

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ATI Mobility Radeon HD 4570

http://www.drivershq.com/Drivers/Device ... ivers.aspx

http://www.pcpitstop.com/drivers/downlo ... ~4570.html

За видеото май стигат.

Сега дай инфо за лана-чий е? Само не казвай мой. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сложих си събота ХП обаче лаптопа е с 4 ГБ РАМ , на ХП максимума е 3 . Затова днес сложихме Виста и си заработи на 4 ГБ . Но пак няма драйвери за видеото и за ЛАН ...

 

Модела е Acer Aspire 5738ZG-424G50Mn

 

CPU Intel Pentium dual core processor T4200 (2.0 GHz , 800 MHz FSB , 1 MB L2 cache)

LCD 15.6" HD Acer CineCrystal LCD

RAM 4 GB Memory

HDD 500 GB HDD Sata ...

Optical DVD-Super Multi DL drive

Modem 56K, Bluetooth

LAN 10/100/1000 Base T

Wireless Acer Nplify 802.11b/g/Draft-N

Sofload Linpus Linux

 

Благодаря предварително

 

 

Добави ме в Скайп да ти пратя точно драйверите които ти трябват.....за твоята Видео Карта - само че са към 150 МБ...... Skype : Simichoil

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде аз пак да се изходя по темата. Слагай "7" и не се мъчи повече, вече има що-годе сполучливи версии а и ще забравиш какво е това да търсиш драйвери. сам си преценяваш но и аз съм за "7"-цата. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не че по по-сложен начин (като някои от горните) няма да се получи, ама си има далеч по-лесно решение с тези драйвери, които търсиш. Мисля, че не си разглеждал сайта на производителя, макар (за мен) да е нормално да започнеш от там щом имаш проблем. Стъпките са много лесни:

1. Пускаш Google и задаваш въпрос Acer. Веднага ще намериш сайта на фирмата;

2. От главната им страница погледни колонката със страните в Europe. Има я и България, но в повечето случаи при подобен род на търсене ако избереш нашата страна в последствие пак ще те прехвърли в английска версия, най-често заради липса на подробна информация, свързана с това, което търсиш. Затова аз в повечето случаи избирам United Kingdom;

3. На следващия екран имаш няколко менюта. Най-логичния избор е Service & Support;

4. На новата страница ще видиш от ляво колонка, в която има така търсеното Driver Download;

5. Избираш Notebook, след това (в твоя случай) Aspire, след това (пак в твоя случай) 5738ZG;

6. Сега вече виждаш всички драйвери, налични за твоя модел.

 

От там се вижда, че твоята машина пристига с три вида видеокарти: Intel, nVidia и Ati. Това е и отговор на въпроса ти защо ти си с една карта, а на диска с драйверите има друга - сложен ти е грешен диск в комплекта. Другия вариант е на диска да има и другите драйвери, а ти да не си ги видял, но това можеш само ти да кажеш. От сайта става ясно, че машината се предлага с различни варианти и на друг хардуер, например тъч пада - има го произведен както от ALPS, така и от Synaptics, имаш 3 вида хардуер и за безжичната мрежа и т.н.

 

Съвета ми е след като свалиш всичко, пробваш това, което ще ти върши работа, след което излишното триеш, а нужното записваш на диск за следваща употреба и/или преинсталация на Windows.

 

Ако не ти се следват горните стъпки до намирането на страницата с драйверите, ето ти директен линк към нея, от където ще избереш модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти се следват горните стъпки до намирането на страницата с драйверите, ето ти директен линк към нея, от където ще избереш модела.

 

И аз го постнах така линка тук, но не се отваря и затова смъкнах файла и казах на колегата да ме добави да му го пратя и да си го инсталирва. На сайта си го има файла в секцията - Drivers and Support.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, отваря се бре :D Оставил съм го само да си избере модела и е готов. А ако имаш впредвид, че не се отваря директния линк към секцията за download точно на неговите драйвери - така е, но мисля, че посочения линк достатъчно е "смлял" информацията и няколкото нужни кликвания ги оставям на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.