Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

фолио на стъклата


Recommended Posts

На Окти от 8 месеца съм с 50% защитно фолио на LLumar на всички прозорци без челното...

Колега, не ти ли правят проблеми?

 

Аз от 5 месеца съм с 30% SunTek на всички стъкла без челното

като до вчера нямах проблеми,но ме спират на ЦУМ и ми викат:

-"Знаете ли за какво ви спирам?"

(Помислих, че съм минал на червено, но му отговарям НЕ, не знам?)

-"С тези опушени стъкла къде сте тръгнали?Имате късмет, че вече не ги спираме от движение!

Елате да ви напиша един акт!"

(Опитах се да му обясня, че колата си е така, но без резултат smile049 )

В края на краищата ми продиктува ЕГН-то по станцията и каза да очаквам повикване от кат за проверка на стъклата.

Лошото е, че за компромис и дума не можеше да става, защото му съобщили за колата от видеоконтрол ](*,)

 

През деня няма проблем с тези 30%, но вечер понякога изглеждат доста тъмни стъклата

50% седи най-добре, но предполагам, че се заяждат непрекъснато?

 

сега да се изкажа и аз. за затъмнение на предни стъкла акта е 20лв. без обжалване. фиша пак 20лв. ако ВИ наложат повече в съда пада всичко.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 94
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • esto

    17

  • VALDO

    10

  • PRR

    7

  • Redline__

    5

Най-много писали в темата

Фолиото ми е страхотно, едно от най-добрите на пазара, стои перфектно на колата, за положителните му качества няма какво да говорим, повечето от вас ги знаят. Обаче като си направи човек равносметка и сметне плюсовете и минусите от употвебата му в държава, в която е забранено, започва да се замисля дали си заслужават нервите и разправиите, сапътстващи удоволствието. Много затегнаха нещата и от известно време органите на реда следят много стриктно за всякакви нарушения по пътищата, включително за фолио и подобни. Имах проблем и при напускане на страната, да не говорим за връщането, едвам ме пуснаха. В крайна сметка, колкото и да ми е приятно да карам с фолио на всички прозорци, колкото и добре да изглежда колата с него, реших да го махна, защото не желая повече проблеми. Между другото 50% на LLumar не е толкова тъмно фолио колкото звучи, много малко по-тъмно е от оригиналното фабрично тониране на стъклата, направо изглежда страхотно, виж 35% с което бях на Туарега е доста по-тъмно ТУК ИМА СНИМКИ НА 35%, 25% е еще по-тъмно и така нататък. На Туарега го махнах преди няколко месеца, защото вече не се издържаше, спираха ме всеки ден. На Окти не се забелязва толкова, но пак си личи, че има намеса, съответно пак ме спират. Момчета, какво да ви кажа, всеки трябва да си реши сам за себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, хубаво е че го каза, щот на мен милицая ми каза глоба от 50лв без точки...

Странното беше че не ми предложи опция да си ги отлепя и да продължа, а после като го питах(след акта вече) дали ако ги отлепя ще ме пусне- каза че е късно с написания акт :lol:

Решил съм на предните врати да слагам на Лумар прозрачно(почти без затъмняване) с UV защита. От две места ми казаха че пред полицията няма проблеми с него- особено ако задните са тъмни като на баничарка! :mrgreen:

На гедоре варянта е много як :mrgreen:

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те няма да гледат да фащат тия дето карат пияни и без книжки,ами пак с глупости ми се занимават!

Да земем всички да си направим регистрация в Дубай и да си караме с затъмнени стъкла на всички прозорци! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те няма да гледат да фащат тия дето карат пияни и без книжки,ами пак с глупости ми се занимават!

Да земем всички да си направим регистрация в Дубай и да си караме с затъмнени стъкла на всички прозорци! smile035

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй :mrgreen: Днес много бързичко минах през КАТ, да си платя глобата за затъмняването на предните стъкла(на вратите). След 40мин седене на проклетите столчета им дадох 20лв и си тръгнах по живо и по здраво!

Защо не си кажат да им плащаме по 20лв на месец, за да караш със затъмнени джамове... А трябва по трудния начин :lol:

Въпреки това тъмно отпред няма да го правя отново smile001

Поздави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес махнах лумара от предните прозорци. Друго си е да си караш без да ти пука дали на следващото кръстовище ще има кука на пост smile092

 

Иначе ето една интересна схемичка

 

http://www.windowtintingfilms.com/wp-co ... levels.jpg

 

 

Kъде да кача снимки, за да ви покажа как стоеше 50% LLumar Security.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Защо не си кажат да им плащаме по 20лв на месец, за да караш със затъмнени джамове... А трябва по трудния начин :lol: ...

Поздави!

:lol:

...Kъде да кача снимки, за да ви покажа как стоеше 50% LLumar Security...

В "малко само КЛУБНИ красоти" smile092

 

П.п. Някой да знае, къде са изчезнали повече от половината емотиконки? smile012

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те няма да гледат да фащат тия дето карат пияни и без книжки,ами пак с глупости ми се занимават!

Да земем всички да си направим регистрация в Дубай и да си караме с затъмнени стъкла на всички прозорци! smile035

Може и до Гърция да отидеш просто...или ако ти се разхожда може до Италия, Испания, Германия, Англия и тн, и тн ! Само тук сме много строги във всичко маловажно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те няма да гледат да фащат тия дето карат пияни и без книжки,ами пак с глупости ми се занимават!

Да земем всички да си направим регистрация в Дубай и да си караме с затъмнени стъкла на всички прозорци! smile035

Може и до Гърция да отидеш просто...или ако ти се разхожда може до Италия, Испания, Германия, Англия и тн, и тн ! Само тук сме много строги във всичко маловажно !

Адски си прави! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
На Окти от 8 месеца съм с 50% защитно фолио на LLumar на всички прозорци без челното...

Колега, не ти ли правят проблеми?

 

Аз от 5 месеца съм с 30% SunTek на всички стъкла без челното

като до вчера нямах проблеми,но ме спират на ЦУМ и ми викат:

-"Знаете ли за какво ви спирам?"

(Помислих, че съм минал на червено, но му отговарям НЕ, не знам?)

-"С тези опушени стъкла къде сте тръгнали?Имате късмет, че вече не ги спираме от движение!

Елате да ви напиша един акт!"

(Опитах се да му обясня, че колата си е така, но без резултат smile049 )

В края на краищата ми продиктува ЕГН-то по станцията и каза да очаквам повикване от кат за проверка на стъклата.

Лошото е, че за компромис и дума не можеше да става, защото му съобщили за колата от видеоконтрол ](*,)

 

През деня няма проблем с тези 30%, но вечер понякога изглеждат доста тъмни стъклата

50% седи най-добре, но предполагам, че се заяждат непрекъснато?

smile159

 

Колега, какво се случи с фолиото ти, мина ли през КАТ :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Колега, какво се случи с фолиото ти, мина ли през КАТ :-k

шшшшт smile009(да не дърпаме дявола за опашката smile021) , още не са ме викали!

Ако има развитие ще пиша :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Колега, какво се случи с фолиото ти, мина ли през КАТ :-k

шшшшт smile009(да не дърпаме дявола за опашката smile021) , още не са ме викали!

Ако има развитие ще пиша :smt017

 

свиркай си. 20лв. е за фолио,а ходенето в кат няма ефект. теста се прави за прозрачност на оригинално тонирано стъкло. Няма начин пак да спират от движение, като знам как им смъкнах кожите \:D/ през 2008г. Явно оная стърчи пръчка си е взел поука,както и главната юристка.

Относно фолиото най-добре е на предните на 50 и назад на 35. http://www.windowtintingfilms.com/wp-co ... levels.jpg Става перфектно от където и да погледнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

ето ви снимки на моята кола.Изцяло затъмнена с фолио сънгард на 30% включително и челното стъкло.Колата е корейска(и голфа ми беше така),но напролет и шкодата фабията ще я вкарам в подобно приключение :mrgreen:

 

28885045.th.jpg

 

70537711.th.jpg

 

56935459.th.jpg

 

п.п.

досега не съм имал проблеми със шапкарите,пък доста пътувам в страната и чужбина smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро бях спрян от полицай за проверка и като видя че предните бяха съвсем леко затъмнени ме спря от движение... Сега съм с акт и без фолио, което беше слагано още при закупуването на шкодата от дилъра в чехия. Въпреки че има и документи за него, нито проценти нито нищо ги интересува! Кофти но аз го изядох smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе те стъклата фабрично нали си имат UV-филтър? Ако сложа прозрачно фолио само с филтър дали ще има ефект лятото да не напича вътре? Ако ще има ефект къде мога да си сложа и горе-долу за колко. Аз съм от СтЗагора, така че да е някъде по на близо. smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще има разбира се.Виж в ст.з някой да се занимава,и питай на колко % е защитата.

вчера слогах фолио на сантафето.Прозрачно на 40%.Другото което беше готино,че е някво ново фолио.Ако с/у теб идва някой с кьорави фарове,му ги прави на точки :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип само да отбележа, надушат ли ви дори с прозрачното фолио, пак ще ви спрат от движение, понеже в закона пише, че е забранено всякакво облепяне на предните странични стъкла на автомобила (пък било то и с напълно прозрачно фолио). Разбира се шанса е в пъти по-малък, както и ефекта предполагам :roll: ...

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип само да отбележа, надушат ли ви дори с прозрачното фолио, пак ще ви спрат от движение, понеже в закона пише, че е забранено всякакво облепяне на предните странични стъкла на автомобила (пък било то и с напълно прозрачно фолио). Разбира се шанса е в пъти по-малък, както и ефекта предполагам :roll: ...

 

Поздрави.

 

По кои закон е спирането от движение, че нещо не вниквам. Като няма определено наказание глобата е 20лв. В чл.10 от правилника за прилагане на ЗДВП има изискване където не попада? Сега вече и варненци се правят на важни/вече като видят някой незнаещ/ но след седмица мога да покажа нещо :mrgreen: Вярвам, че ще им взема коледните и ще им пожелая весела коледа,а шефа на ОПП ще го преместя на старшинска служба smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.