Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

фолио на стъклата


Recommended Posts

почти съм решил да си залепя фолио на стъклата,че в жегите се чувствам ,като в аквариум.искам да питам колегите които са лепили дали трябва да се разглобяват вратите или може и без тази груба намеса? :-k :-k благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 94
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • esto

    17

  • VALDO

    10

  • PRR

    7

  • chant

    5

Най-много писали в темата

Не се свалят. Но ако искаш качество отиди при хора които с това си вадят хляба!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам намерения да се уча на моята кола и ще отида при хора на които това им е работата,само се притеснявах,че трябва да се отварят вратите.

благодаря за бързите отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

esto следващия път като се засечем няма да мога да ти позная комбито бре... мисля че ще стане много яко успех и чакаме снимки! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задните много подходящо е 80% затъмнение,а ако решиш за предните сложи 20%!

 

П>С> На знам що не ти е активно за л.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задните много подходящо е 80% затъмнение,а ако решиш за предните сложи 20%!

 

когато има разлика м/у задни и предни на мен ми е циганийка и затова мисля да е еднакво. идеята е да огранича слънчевата радиация да не нагрява много интериора и на второ място да ги оцветя вероятно на 20%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задните много подходящо е 80% затъмнение,а ако решиш за предните сложи 20%!

 

когато има разлика м/у задни и предни на мен ми е циганийка и затова мисля да е еднакво. идеята е да огранича слънчевата радиация да не нагрява много интериора и на второ място да ги оцветя вероятно на 20%.

 

Ще имаш проблеми с куките за предните стъкла. Ще се заяждат постоянно, а ти не можеш да докажеш че са 20% само.

Съвет от мен - лепи отзад 100% и си перфектен. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"лепи отзад 100% и си перфектен" - e те тогава прилича на циганийка щото стъклата приличат на пластмасови!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Съвет от мен - лепи отзад 100% и си перфектен. ;)

 

[-X Освен, че е цигания (лично мнение!) и пречи на останалите! 80% е повече от достатъчно. Който не вЕрва да ми види подписа smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е че без да се свалят стъклата няма да стане 100% качествено.Слагал съм на предишната ми кола и свалях стъклата.Но знае ли човек какви факири има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задните много подходящо е 80% затъмнение,а ако решиш за предните сложи 20%!

 

когато има разлика м/у задни и предни на мен ми е циганийка и затова мисля да е еднакво.

 

Грешиш. Супер е. Аз съм така и визията е повече от добра. Преливането е по-доброто решение. Ти си мислиш за процента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е че без да се свалят стъклата няма да стане 100% качествено.Слагал съм на предишната ми кола и свалях стъклата.Но знае ли човек какви факири има...

 

Ами следващия път като минавам към Варна се обади да пием по бира и да поразгледаш на мойта. За 3 години фолиото не е мръднало а за да го видиш трябва да се постараеш smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"лепи отзад 100% и си перфектен" - e те тогава прилича на циганийка щото стъклата приличат на пластмасови!

Е ква е циганийката, че немога да се сетя? Разлика ще има винаги без значение колко % е.

 

100% е по добре за мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не седнеш отзад на кола със 100% затъмнени задни прозорци? Или пък да покараш зад такъв! Дори принципно да кара добре и да няма нужда да го изпреваря ще направя всичко възможно да е зад мен ... за да не ми ограничава видимоста smile049 Иначе е хубаво да НЕ се мисли и за останалите [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"лепи отзад 100% и си перфектен" - e те тогава прилича на циганийка щото стъклата приличат на пластмасови!

Е ква е циганийката, че немога да се сетя? Разлика ще има винаги без значение колко % е.

 

100% е по добре за мен!

 

От 100 няма нужда. Ефекта с приливане е по-добър/според мен/, а за климата няма нужда от 100-ка. Дори при малък процент на затъмнение ефекта е голям. Стига да е каквото трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво мислите за идеята ми да сложа най-светлото почти да не се забелязва на всички прозорци включително и предното но да е нещо хубаво с добър uv и infrared филтър,като по този начин да огранича топлината до 50%?искам да е най-светлото за да залепя и на предното /през което влиза най-много топлина/ и да нямам проблеми с куките.още не съм решил каква марка и вид да сложа,ще поумувам до понеделник пък ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото е 20%. Не знам дали ще постигнеш ефекта който очакваш. Пък и аз съм противник на фолиото на предното стъкло. Да не говорим, че мойто май е 5% фабрично тонирано ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чий х.й,го слагате това фолио, че не мога да разбера? :-k

Личното ми мнение е: това си е турбо чалгаджийка!

 

П.С. Сега пък да не вземете да се засегнете..... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия въпрос си го задавам но за тия дето не са си сложили! smile001

 

1.Много е приятно през лятото колата да не ти се загрява като в пещ!Там където светлината минава през стъклата с фолио самия салон се е зъгрял съвсем малко!

2.На пътниците отзад(и най-вече децата) им е много по-комфортно пътуването.През качествено фолио се гледа като през маркови слънчеви очила!

3.Пътниците и багажат стават по-трудно видими за любопитни погледи!

4.Визията на колата,лично мое мнение,е много по-добра!

 

П>С>Има и още ама не ми се пише!Всеки си преценя сам дали да слага или не!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чел съм че истинското качествено фолио заздравя стъклото при удар или счупване... има кирия ама тез куки мн се заяждат, и техническия преглед трудно се минава ( като имаш предни затъмнени)...иначе и мен ме кефи много, и аз искам да сложа да фабията, ама да видим..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото е 20%. Не знам дали ще постигнеш ефекта който очакваш. Пък и аз съм противник на фолиото на предното стъкло.

 

от това което прочетох по сайтовете разбрах,че по-светлите фолиа ограничават повече ненужната светлина /UV и инфрачервената светлина/ и по този начин ограничават до 70% от топлината влизаща през стъклата.какво лошо има да се сложи на предното стъкло,като може да се сложи и прозрачно ,което върши същата работа?има и фолио със 6% ограничаване на видимия спектър и си мисля,че почти няма да се забелязва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....какво лошо има да се сложи на предното стъкло,като може да се сложи и прозрачно ,което върши същата работа?има и фолио със 6% ограничаване на видимия спектър и си мисля,че почти няма да се забелязва.

 

А какво става през ноща? Дори 6% са си 6% по-тъмно нощно време! А нощно време светлината никога не е достатъчна. То не случайно хората измислиха ксенони, лупи и сие само и само да подобрят видимоста, а вие мислите как да я ограничите [-X

 

За чий х.й,го слагате това фолио, че не мога да разбера? :-k

Личното ми мнение е: това си е турбо чалгаджийка!

 

П.С. Сега пък да не вземете да се засегнете..... smile159

Отивам да рИва в ъгъла smile091

 

Сериозно - първо в колата става осезаемо по-хладно. Имай предвид, че на О1 климатика е по-слаб от на О2 и без фолиото трудно охлаждаше. Второ визия. А иначе, поне на мен, повече ми харесва със затъмнени задни прозорци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво става през ноща? Дори 6% са си 6% по-тъмно нощно време! А нощно време светлината никога не е достатъчна. То не случайно хората измислиха ксенони, лупи и сие само и само да подобрят видимоста, а вие мислите как да я ограничите

 

да прав си ,не се бях замислял за нощно време,значи варианта е да сложа прозрачно,което няма да ограничава видимия спектър,а и е най-ефективно и всичко ще е ОК. smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.