Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

500км след смяна на масло.... цялото изтече отдолу - ОТКРИТ


Dereal

Recommended Posts

Сигнализацията е и звукова, и светлинна, а пък мен бързо ме хвана параноята да спирам. Така или иначе от колата видях около литър, литър и половина да изтекат, а понеже ми отне време да изгася, отворя отвътре капака и после да го вдигна са изтекли още сигурно около 300-500мл, т.е. в момента на спирането в колата вероятно е имало 2 или повече литра, така че не съм очаквал да има щети.

 

Въпросът е защо въобще трябва да се случват това - не става дума за механичен или фабричен дефект, защото пробката е била в кората и по нея не е имало следи от прекалено или силно механично въздействие, а за недоглеждане в сервиза и то при РЕДОВНА смяна на масло. Т.е. щеше да бъде развалена една иначе съвсем изправна кола!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказва се незавита пробка?!?!? Мъкааааааа! Ми мисля, че си в правото си да искаш пълно безщетение от ЕТ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказва се незавита пробка?!?!? Мъкааааааа! Ми мисля, че си в правото си да искаш пълно безщетение от ЕТ!

Това ако е верно, е ТРАГЕДИЯЯЯЯ! smile175 smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях в ЕТ Пловдив за трета смяна на масло.

Бяха изключително любезни и внимателни, сам дето не ме държаха за ръчичка smile126

Видяха, че на миналия сервизен преглед на са ми сменили спирачна течност, предложиха ми да го направят сега, съгласих се естествено, след което волана и скоростния лост бяха увити със стреч фолио за да не се цапат, а на седлаката сложиха специална облечка със същата цел и колицата влезе в сервиза.

При попълване на документите видях нов вид приемателен протокол, на който имаше нещо като декларация, че се съгласяваш да влезеш в тяхната прогарама за удовлетвореност на клиентите (анкета по телефона), съгласих се да участвувам, дадох тел. номер, благодариха ми и ми се изясниха любезностите по посрещането. Всъщност до сега не са се държали лошо, нямам оплаквания.

Похвално е че ЕТ са решили да чуят и нашия глас, сега е наш ред да си кажем всичко и да чакаме за резултат.

 

Смяна на масло 1,4 TDI - PD и спирачна течност = 197,60 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега Dereal,какво стана после.Имаше ли извинения,покриване на разходите и така нататък от страна на ЕТ?Работят ли по Европейски или си карат по нашенски...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинения - глупости - от мъртъв помен. Пари на Еуратек или пътна помощ не съм давал - понеже колата е гаранционна и е извозена до оторизиран сервиз, където е отстранен проблема. Тук са точни.

 

Давах пари да дойде кола да ме вземе от Ловеч, после давах да отиде човек да вземе колата от Горна Оряховица, защото аз не живея в очакване да ми звъннат да си прибера колата, ами работя! Отделно вместо да пристигна около 23ч пристигнах в 2:30. И цялата работа ВЪОБЩЕ нямаше да я има, ако тая мизерна пробка НЯКОЙ я БЕШЕ ЗАВИЛ!!!

 

Много се радвам, че покарах колата и в града, понатрупах километир, че да не стане, че се прибирам с малкия и багаж от Варна и тогава да изтече маслото, щото..... 500км са общо взето от София до Варна и някъде преди средата на връщане пътя.

 

И се чудя ами ако не ми беше гаранционна колата??? Трябваше да я карам до оторизиран сервиз само, за да констатират, че техен човек не я е завил??? И дали пак щяха да ми поемат разходите по транспорт и новото масло? Т.е. дали си покриват разходите ПОРОДЕНИ от недобра работа в техния сервиз, без значение гаранционен или негаранционен е автомобила???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали си го сменил маслото в ЕТ!Значи имаш 2 години гаранция,че няма да изтече от пробката! smile091

То не е смешно,ама си е егати и кофти случката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tи за мен не се притеснявай!Аз винаги стоя да гледам какво правят и как го правят! smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той Валдес знамената им краде от Шоурума....ако не го пуснат да си киризи ЛКто,къде отива тогава....... smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Kaто си помисля скоро идва момента да си махна бозата и да си сложа Castrol-ката! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти с боза ли я караш?То за това сигурно не върви :-k Димонката ти отвял шапката с неговата 1.9 тди

пробвай,пробвай с друго ;) може и разхода да падне под 13 смесено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.