Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свързване на оборотомер.Няколко въпроса?


skoda120l1980

Recommended Posts

Търсачката не можа да намери :( Искам да питам къде точно трябва да се свърже?Знам ,че трябва да има и връзка с бобината,но къде точно нямам идея :roll: Другият ми въпрос е относно клемите,които излизат от оборотомера.Видях ,че са три като две от тях се свръзват към клемно табло и третата ходи някъде може би до бобината.Та искам да питам точно коя клема за какво е и къде трябва да се върже.Оборотомера си е за Шкода оригинален.Ако има някаква схема ще ми бъде най-лесно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсачката не можа да намери :( Искам да питам къде точно трябва да се свърже?Знам ,че трябва да има и връзка с бобината,но къде точно нямам идея :roll: Другият ми въпрос е относно клемите,които излизат от оборотомера.Видях ,че са три като две от тях се свръзват към клемно табло и третата ходи някъде може би до бобината.Та искам да питам точно коя клема за какво е и къде трябва да се върже.Оборотомера си е за Шкода оригинален.Ако има някаква схема ще ми бъде най-лесно :D

 

 

Та значи. имаш + и - /видимо на маса/ на прибора като го цъкнеш на ом с най малко съпротивление са + и - и една до бубината/чукчето/ ако не съм ясен питай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси smile159 ,значи двете са за захранването + и - то и аз така предположих ,но за по-сигурно да си питам :D А третата се връзва на тая клема на бобината,която ходи до чукчето, ако правилно съм разбрал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, към клемата, от която отива кабелчето към делкото. Има схема - така при 120 GLS, 130 и Рапид. Плюс вземаш от клемореда на контактния ключ, а минуса го свързваш за маса на някое близко болтче под волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.