Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

осветление на таблото


tzetzotz

Recommended Posts

Колеги помагайте моля ви. Свалих таблото за да сменя крушките,че някои не светеха. Гледам ги,че са доста почернели(дори и здравите) въпроса ми е мога ли да ги заменя със светодиоди ,и ако е възможно трябва ли нещо да се добавя или преправя напр. съпротивление(бях чел някъде нещо подобно)за да се избегне това почерняване и отслабване на лампичките занапред, Проблема ми е спешен защото колата ще ми трябва скоро(много скоро) да знам какво да правя да бягам ли да търся същите или...... :-k Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със светодиодите ако мислиш , че ще свети повече жестоко се лъжеш ... нормалните светодиоди са с концентриран лъч в точка и монтирани на таблото ще осветяват определени малки сегменти и си оставаш с гърбуча да поиш и няма да ти излезе по - евтино ;)

П.П. И какво му е спешното ... колата и без подсветка върви ... да не казвам , че и без табло може да се кара smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спешно беше щото довечера ми трябва колата, да знам какво да купувам и да я сглобявам че ше пътувам.....нали трябва да сглобя таблото, (така с дупка не ми се кара ;) ) както и да е купих едни матови,плоски отпред ама не съм мн доволен, часовника си свети супер ама километража не свети равномерно,точно в горния край е по-тъмно. Отказах се сега пак го свалих и ще го отворя цялото да го почистя и да видя защо се получава така(като я взех светеше само едната крушка и нямам база за сравнение. Другото което е онези гадни метални щипки дето трябва да щракнат.....еми нещат ](*,) какви ли не комбинации не опитах. Определено тая работа е за хора с здрави нерви. Аз псувах 30 мин и се отказах че стана и вече тъмно......жилото на скоростомера е мн късо...........абе изобщо мамата си трака утре пак ще има дупене и псуване. Благодаря за отговора все пак...... а какво ще кажеш за това да сложа една малка неонова пуричка която ще осветява само белите цифри и оранжевите стрелки :-k дали какво ще се получи?! .....малко се поолях все пак ако на някой му хрумне някаква идея нека сподели. аз ше пия една биричка да се поуспокоя smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жилото го откачваш от скоростната кутия,завиваш го и после го стягаш пак на място.

За лампите на Фелиция немога да ти кажа ,защото още не ми се е налагало да сменявам ,но на формана който имах смених всички почернели лампи и таблото си свети много добре.

002956917.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жилото по принцип знам така че сам съм си виновен(домързя ме).... :oops: Открих проблема с неравномерното осветление, самата пластмаса по която се движи светлината е изтънена в горния край( просто няма по какво да стигне светлината до там. сложих алум. фолио в горния край за да задържа малкото светлина утре като монтирам всичко ще снимам за да покажа ефекта. Щипките ги разгадах :oops: малко спам по темата ама знаеш ли как мога да полирам стъклото на самото табло че е ужасно надрано. иначе таблото го минах с черен мат и стана по-хубаво от ново. после малко силикон и грейна( беше много надрано,явно са го ползвали за рафтче :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не свети равномерно т.к. не пали някоя крушка ( май бяха Х 2 на часовника и скоростомера и по една на малките уреди ) ... най - лесния демонтаж и монтаж на жилото е през долния капак на кормиланата колона .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижда се съвсем ясно че светят всички, така е да,падат се по 2 крушки на часовника и скоростомера, проблема е просто инженерна недомислица( според мен smile001 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат ми си направи на Еспейса всички ламби - светодиоди. Има едни такива с 120° ъгъл на сетене. Той сложи по 3 и така се получи. Но поенето, рязането, изрязване на крачета, напъхване после на съпротивлението с 3-те диода във фасунката, пълнене после с топъл силикон и т.н. останали врътни - абе има няма около 12 часа си игра да го направи кат хората. Адски пипкава работа е.

Аз да ти кажа сменявах крушки веднъж само. От тогава не съм пипал и нямам никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, мислех да не пиша по темата, ма не се сдържах... :oops:

значи - тия упражнения с разглобяването на таблото не се правят "от днес за след малко, че ми е спешно":!: Особено, ако не си наясно какъв чепат smile045 е под корпуса на таблото... Пластмасата старее и не провежда светлина достатъчно; цоклите на тъпите крушки не пасват-не щракват-не искат да си застават на местата; тъпото жило се откача само от някой гърчав-недохранен пианист, с поне петнайсет-сантиметрови пръсти.... Добре дошли в света на модерната Фелиция! smile048

Сега малко по-сериозно: това със слагането на диоди е умряла работа според мен - ако ще и 1000 лумена светлинен поток да докараш (към 100 вата), ако няма кой да ти го проведе по стрелките и цифрите, си е чиста загуба на време и нерви... По-скоро аз бих почистил много добре циферблатите от прах. И ако нищо съвсем не се оправи - бих си взел нови циферблати..

Относно "стъклото" на таблото, което е пластмаса, опитай с водна шкурка (1500-2000), но и за това не бих харчил усилия, ако мога за 10-20 лева да си намеря някое запазено от някоя морга... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че закъснях с решението. Всъщност никак не е трудно откачането и закачането на жилото, просто трябва да се развие другия му край. Равносметка: 25 мин сваляне на таблото(без да развивам жилото заради мързел), 15 мин разглобяване и почистване от прах(абс. всички чаркове съм свалил и почистил) после 5 мин сглобяване , 1 мин за развиване на жилото от скоростната кутия и 5-6 мин слагане всичко на мястото му + 1-2 мин за завиване на вс болтчета. значи така като погледна всичко ми отне около 1 час макс smile004 ( при условие че не съм гърчав пианист). Въпреки че облепях почти всичко с алум. фолио ефекта беше малък, в горния край си свети малко по-слабо. Смених всички крушки само че нямаше 2 W, така,че взех 1.5 W. Проблем с напасването в цоклите не съм имал ,може би защото ги слагах докато таблото беше напълно разглобено.Трябва да кажа че разлика в силата на осветяване няма НИКАКВА.Обещавам тази вечер да снимам за да не бъда голословен. Благодарен съм на всички които се включиха и изразиха мнение. Горд съм че съм шкодаджия! ( не се шегувам) smile195

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето и обещаните снимки, извинявам се лошото качество ама с телефон....толоз! smile001

Това е, всеки сам да прецени от какво се получава.

post-3923-138453106012_thumb.jpg

post-3923-138453106025_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убу си проверил ламбите на уредите , но има още две допълнителни в ъглите и май лявата не свети поне от това , което се вижда на снимките ... ако имаш трансформаторче на 12В тествай с него като подаваш ток на една от лампите те са вързани паралелно и ще видиш коя не свети .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светят всички....ако имаше и още една ламБа в областа на 100км/ч щеше да е друго...или поне на не беше по-тънка там пластамасата. Аз си имам нещо наум, като ми докарат чарковете ще го направя и ще покажа ефекта към който се стремя... стига да стане де :D

 

Моля модератора да промени заглавието, че вече ми е тъпо като го гледам това "спешно" :oops: ..аз опитах ама не съумях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.