Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пастиране и полиране


dimo_vr

Recommended Posts

Здравейте , колеги.От една седмица ми се върти из главата една идея: да лъсна колата отвън. След ровене с търсачката в сайта и Бай ГУГЪЛ съм на кръстопът: да я пастирам и след това да се полира или само полиране.С течение на времето боята се надрасква. По съм склонен само да я полирам .Затова Ви моля за малко повече информация относно двете процедуди и евентуално какви пасти мога да използувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е 2000 г. и самата боя е захабена (около бравите на вратите най - вече). Има места където е леко надраскана, но не е увредена боята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

За полиране:

 

post-161-138453324591_thumb.jpg

 

С гъба с въртеливи движения нанасяте, чакате 5-10 минути и с микрофибърна кърпа почиствате. За по-неподържани автомобили - 2пъти се повтаря процедурата.

 

Много добра полир вакса е!

П.С: Аз лично веднъж месечно си полирам тараляка! Като пипнеш с ръка...е гладко, гладко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е 2000 г. и самата боя е захабена (около бравите на вратите най - вече). Има места където е леко надраскана, но не е увредена боята.

 

Мииналото лято правих това упражнение. Лака го прецаках с 3-4 миенета на четки, стана матов. Пастирах с 4 пасти на 3М и машинка за пастиране. Повярвай ми , озъбих се от търкане. Лака възвърна блясъка си, но като се загледаш поразииите от четките си личат. Като поразпитах се оказа че за моя случай се минават и 3, 4 вида шкурки преди пастите. Така, че прецени си пораженията и ако искаш наистина да стане добре, бих те посъветвал да се обърнеш към хора, които разбират от тази работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.