Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Fabia 1.2 HTP 12V


zolumov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

 

Не се познавам с никой от вас но ето че настъпи момента и аз да се присъединя към Шкода клуба.

От близо 2 седмици и аз съм собственик на Шкода. smile152 Много съм доволен от покупката.

Това е първата ми лична кола и четвъртата Шкода в моето семейство.

Има някои неща които бих искал да променя по колата в бъдеще и ще разчитам на вашите съвети за напред.

 

 

 

Поздрави

 

Тодор

post-4409-138453107748_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега ! Още един към бургаският екип smile027

viewtopic.php?f=19&t=12665

Можеш да следиш тука нашата тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво честито, 1.2 НТР много съм доволен от този двигател когато карам градско, на maгистралата малко се излага, но аз бях наясно с този факт още в автосалона

011947993.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

имам познат .той има такава фабия към момента е на 350 000 км. /такси на метан /

двигателя се държи перфектно ,по ходовата част също няма грижи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам познат .той има такава фабия към момента е на 350 000 км. /такси на метан /

двигателя се държи перфектно ,по ходовата част също няма грижи

Возили са ме плевенски таксиджии с фабии 1.2 на по 500 и 700 000 - разпитвал съм ги дали им правят проблеми като са толкова износени и те казаха че са безпроблемни, карат ги като каруци и тва е :)) Така че фабията си е машина, за тва спор не може да има :) Да не забравя да спомена че в плевен всяко такси фабия е на такива километри между впрочем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
браво честито, 1.2 НТР много съм доволен от този двигател когато карам градско, на maгистралата малко се излага, но аз бях наясно с този факт още в автосалона

 

И аз бях наясно с ресурса на мотора преди да я купя, но общо взето ме устойва защото почти не карам извънградско.

 

Моите съболезнования!Този мотор е най скапаният от на всички Шкоди,защото от главата надолу не се продават резервни части!

 

Ти си първия от който чувам такова нещо. Моята е сравнително нова така че се надявам скоро да не ми се налага да търся каквито и да е резервни части;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво честито, 1.2 НТР много съм доволен от този двигател когато карам градско, на maгистралата малко се излага, но аз бях наясно с този факт още в автосалона

 

И аз бях наясно с ресурса на мотора преди да я купя, но общо взето ме устойва защото почти не карам извънградско.

 

Моите съболезнования!Този мотор е най скапаният от на всички Шкоди,защото от главата надолу не се продават резервни части!

 

Ти си първия от който чувам такова нещо. Моята е сравнително нова така че се надявам скоро да не ми се налага да търся каквито и да е резервни части;)

споко-ако не и надрусаш метан или газово-мотора е вечен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни ще направя малък ъпгрейд на озвучаването. Задължително ще стане отстраняването на някой дразнещи тракания в купето. Иска ми се да се обезшумя както колегата esto е показал тук .Има ли някой който е извършвал тази операция във фабиа ? Дайте съвети с какво най-добре къде и как да изолирам. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То фабията колкото и да я олепиш майбах няма да стане, при октавията все пак предразполага по-меката возия, по-тихо работещия двигател и ако я и полепиш явно става още по-комфортна. А за фабия съм леко скептично настроен относно тази манипулация (лично мнение, не съм пробвал) Иначе ако си твърдо решил успех с начинанието и като стане може да дадеш снимков материал че във форума при фабия тва май не е правено. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Иска ми се да се обезшумя както колегата esto е показал тук .Има ли някой който е извършвал тази операция във фабиа ? Дайте съвети с какво най-добре къде и как да изолирам. ;)

 

В http://www.skoda-club.ru имаше много подробно описание с текст и снимки на обезшумяването на Fabia II. Не мога да дам точен линк, но по спомени поста беше на Geetler (модератор).

Изобщо Geetler е правил много неща по колата си, които могат да бъдат полезни за мераклиите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

От собствен опит : тампоните и катализатора са слабите места на тази кола.Между другото първото е проблем по принцип за Фабиа, но не толкова от колата колкото от пътищата в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.