Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питанка за един проход


karaul

Recommended Posts

Здравейте колеги. Налага ми се да пътувам от гр. Елхово до гр. Шабла.

С цел избягване на натоварения трафик между Бургас и Варна (а разбрах, че имало и някакви ремонти във Варна) си мисля, че през Ришкия проход е добър вариант, НО не съм минавал скоро оттам и не знам как е пътя (не си заслужава да си разбия колата заради едното задръстване..).

Та най-общо ако някой е минавал скоро през тоя проход (Ришки) да сподели как е пътя мисля че и на други ще е полезно да го знаят.

Предварително благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да кажа, че Айтос - Провадия е много добре.

Само не знам Елхово - Айтос как е най -добре да се мине. Петолъчката - Карнобат май е натоварено.

Всъщност за Ришкия проход пак трябва да се стигне до Карнобат...

От Карнобат до Айтос не би трябвало да е натоварено по стария път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бухаш през Риш, няма да сбъркаш.

Мога да кажа,че Риш е къде къде по-ненатоварен от Айтос.

Всека седмица минавам от там .

Както прецениш.

Ришки проход е в много добро състояние-няма ги кратерите и ямите (от преди 3-4 години).

Айтос също е добре,като цяло е по-тесен от Ришки и го отбягват.

Абе от където и да минеш няма да сбъркаш- Ришки е в мн добро състояние като изключим:

-ако минаваш от петолъчката през селата(там има забрана над 10Т и няма камиони) с цел спестяване на км (ако колега идва от Ямбол(както е при теб) и Ст.З):

село Чубра , Славянци(2 легнали полицая), Черница и Лозарево са с леки неравности :) (плитки дупчици-леки: Турана почти не ги усеща)

-ако минаваш през Карнобат-участъка от Карнобат до Лозарево(включително) е леко вълнист-но пак няма да имаш ядове.

 

Ако искаш максимално да спестиш км и време мини- Петолъчка-селата-Лозарево-Шумен.

Аз само от там минавам с Ивекото и Турана (пестя време и км.).

 

Ако предпочетеш Айтос няма да сбъркаш- ти си преценяваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали пътя Бургас-Варна е толкова натоварен, но е най-кратък.

Поне не се вреш покрай Карнобат.

през Бургас 304 км

през Айтоски 323 км

през Ришки 349 км

post-2459-138453105282_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ришки "проход" - може да се зачеркне от картата!

Бургас - Варна - мега натоварен с множество катастрофи,който затварят движенитето за мин 2 часа!

Остава 3-тия вариант!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеееее ама и Вие сте едни бързаци smile001

Много благодаря на всички добре е че имам такива страхотни съфорумци smile035 !!!

 

ПъСъ: "chavdarlk" ще се видиме "там" надявам се ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сакън да пътуваш за Варна привечер, сякаш всички са на пътя. Рано сутрин, но рано говоря от 4 до 6:00ч. , после някъде от 8:00 тръгват камионите и става веселба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера и днес на прибиране от Варна към София,минах през част от Върбишкия и Котленския проход,пътищата бяха супер,личи си ,че Батко се е разпореждал там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карнобат - Равда хубав ли е пътя ? Или да си заобиколя по магистралката през Бургас и после нагоре ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно съм минавал от там преди три години с Ладата и беше хубав.

:mrgreen:

Горе-долу става!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да обобщя състоянието на Ришкия проход е дооста приемливо както го описва колегата BlackPearl. Пътя не е перфектен, но не е и идеално лош ;)просто трябва да се внимава малко по описаните места и всичко е наред.

 

Отново много благодаря на всички!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.