Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чистачки ок1


t_stan

Recommended Posts

Имам проблем със чистачките,зимно време сутрин като ги пусна тръгват и спират след опредилено време и то кадето си искат.А сега във най големия дъжд работеха на най слабото ниво няма значение на коя степен са,а пък после се оправяха.Сега работят нормално.Има ли някой на представа от какво може да е :?: ?И ако някои знае каде се намира релето да пише.Имам съмнение че е от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ниамащ никъкви прублеми кулега. Пускъш чистачките да трагнат веднаж и зъпочваж да праскаш с WD 40 одоло по абалковидните саединения на рамената. След време ше се раздвижът. Ако пак не помогне (да не чакаш пак до зимата) разглоби редуктуру и намажи с грез. И да си управиж потписа (oktavia - octavia) че нешто неправилно си го написъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигорен че е от корозия, защото както ви казах зимно време и то само когато е студено като ги пусна,сьс едно натискане на лоста на долу не правят един оборот , а може и една минута да не спрат.Някои знаели каде са релетата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ел. мотора има термо защета с/у несъвести шофьори , които си чистят снега с чистачките !!!! ;) Когато се натрупа сняг по мястото им в долно положение и не могат да стигнат до него си спират до разтапяте на снега и когато се приберат в крайното положение си тръгват(става и с ръчно почистване на снега около тях). Другото е ако просто прегрява от затруднено движение от корозия по механизма - преминаваш на варианта от Боби Доктора -WD40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем.Пръскаш с ВД40 около осичките на чистачките, изчакваш малко , вдигаш чистачките от стъклото ,пускаш на най-бързото и от време на време пръскаш пак.Ако трябва помагаш с ръка на рамото и така докато ги раздвижиш. След това от време на време пръскаш за профилактика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Боби, не съм сигурен, че човека разбра тъния ти хумор. Трябваше може би по-остричко да му го рекнеш (или нъпишиш) smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ви говори за сняг :lol: ,май някои хора не разбраха че чистачките си работят,просто като ги пусна някои път не спират когато трябва а когато си искат те,или работят на най ниска степен а в следващиа момент се оправят.И за това си мислих че е от релето :!: А тук някои ме взеха за майтап .:. .За грешката в подписа smile118

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КоЙ ви говори за сняг :lol: ,маЙ някои хора не разбраха, че чистачките си работЯт,просто като ги пусна някоЙ път не спират когато трЯбва, а когато си искат те,или работят на най-ниска степен, а в следващиа момент се оправят.И за това (една дума) си мислЕх, че е от релето :!: А тук някои ме взеха за маЙтап .:. .За грешката в подписа smile118

 

А дали проблема е в подписа :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите бяхте много ''любезни''

Любезни сме - как не! Ако беше друг форум нямаше да има ни хумор, ни мнения (направо smile149 или smile121 ) На всичкото отгоре (покрай майтапа с правописа ти) ти даваме и насоки. Не мога да разбера само защо от седем потребители трябва само твоите мнения да се четат адски трудно, сакаш не е на български (имам чувството, че чета SMS на някой скорошен абитуриент, писан късно в събота вечерта). Знай, че не сме правописна полиция, ама - МЪКА Е, казвам ти, човече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече,пак ще ти кажа-корозия.Съжалявам,че не мога да накарам моя колега,който вече споменах 1-2 в различни теми пъти да се регистрира във форума,защото ще е много полезен.За негово съжаление за 1 месец откак купи Октавията му се струпаха 6-7 ремонта на различни неща.Та да си дойдем на думата.Разглобяваш рамената,вадиш втулките,като внимаваш ако са пластмасови(има и метални)почистваш корозията,смазваш и си готов.Неговите чистачки правиха абсолютно същото,а сега са перфектни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от няколко дена май го имам същия проблем :oops: и няма как да е корозия, защото преди месец съм смазал целия механизъм основно...

 

Проблемът се състои в това, че на която и степен да сложа лостчето, чистачките чистят с едно и също темпо - мноооооого бавно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко,

 

Виж кое е релето за чистачките и го прегледай. Имам подозрени за окис по контактите. Ако ти се намира друго под ръка ги размени за проба.

 

Успех и да пишеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , Сами това ми хареса

 

Петьо, ще пиша при резултат... ама сега други неща ми се пържат :oops: , за по-нататък ще ги оставя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега му се пържат девойки...мнооого се е разгонил :mrgreen: лято е ...във Варна така е ;)

и аз съм така

сори за спама :oops: Боби ме търпи още

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера разглобих целия механизъм на чистачките , почистих и смазах всичко.За сега работят добре! :D Благодаря за съветите! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз разбрах какъв е бил проблемът с моите чистачки - като на всички други... РЪЖДА по механизма. Трябва да кача снимки за да видите до къде се стига, ако не смазвате редовно където трябва :oops: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз разбрах какъв е бил проблемът с моите чистачки - като на всички други... РЪЖДА по механизма. Трябва да кача снимки за да видите до къде се стига, ако не смазвате редовно където трябва :oops: ...

Коко, именно заради това мое безхаберие скоро сменях целия механизъм. Беше блокирал напълно. Дано повечето колеги си вземат поука и да смазват лостовия механизъм на чистачките от време на време. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

днес като заваля разбрах че имам същия проблем с чистачките станали са супер мудни на всички степени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите уважения към WD40, и само за да допълня, ама за по-траен резултат работата се оправя с разглобяване, задължително сменяне на "о" пръстените, смазване:

viewtopic.php?f=46&t=11274&p=120585#p120585

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.