Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

eдин тъп въпрос


bega4kata

Recommended Posts

Миналата седмица на един колега с Октавия се случи нещо подобно.Ударило го камъче,но по предното.След това оставил колата на слънце и до вечерта имало пукнатина по цялото стъкло.Ако се е случило нещо подобно,защо не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ami...ако е адски напечено от жегата и му плиснвш студена вода от кладенец....може да се пукне....

поздрав.`

добавено: Не знам какво е закалено стъкло...но нормално такова, като го плиснеш здраво с кладенчова водичка...и се чува едно здраво пук.... :):):).....

и не само на стари коли, но и на нови такива.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ,преди години предното стъкло на трабанта ми през нощта се беше спукало и на едно място се беше надигнало навън,колкото юмрук,за което ми казаха ,че е от вътрешни напрежения.На по-стари коли може от усукване на купето да се спука стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е,автомобилно стъкло,странично ,закалено,да се пръсне от самосебе си?

[-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е,автомобилно стъкло,странично ,закалено,да се пръсне от самосебе си?

Възможно е ако е ... менте, но дори и тогава вероятността е малка.

Т. нар. "закалени" стъкла са с остатъчни напрежения, в следствие на по-бързо охлаждане при темпериране. Целта - при Хчупване да се раздробят на малки парченца, за да не режат глави smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е. Има обаче няколко предпоставки. Някакъв страничен удар и после не добро изправяне. При посукване на рамката на стъклото е напълно възможно. Но дори и изкривена рамка не предполага пръсване на стъклото ако колата е в покой или не се скача по дупките. Вече когато всички тези фактори са налице - едно време така сменявах на баща ми на рендето задно дясно стъкло след като него го посрещна една Гранада странично, беше на тенекиджия и после един ден случайно скочих в един трап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица изкарах 50 кинта от бас по този повод.Колата стоя на слънце от сутринта, до към 4,30 следобед.В нея не се стоеше.Невъзможно беше да хванеш волана.Не зная каква беше температурта, но беше адска...От Шел купихме 2 торби лед и ги изсипахме в кофа, доляхме вода изстудена колкото е възможно от чешмата, заляхме страниното стъкло ( от страната от която напичаше) НИЩО НЕ СТАНА. Измих си стъклото, взех си 50-те лева и пихме по бира до колата.Не вярвам че ако има деформации по рамката или нещо от сорта може да се спука стъклото да не говорим за нещо повече...А за триплекса(предното стъкло е от триплекс) изобщо не мисля че с такива неща може да се повреди, ако не е под напрежение разбира се.От друга гледна точка - на катастрофирала кола - изкривена, като чукнеш с пръст по стъклото звука е като че чукаш по ламарина.Та хвърляйки си чантичката на такава кола на предното стъкло, то се пръсна цялото, от край до край цялото стана като паяжина, а в чантичката ми имаше само цигари, запалка и талон от кола...значи ако стъклото е здраво и както трябва - няма чупене, ако не е наред нещо може да се пръсне и от почти нищо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7-8 години ми се пръсна страничното стъкло на шофьорската врата на Жужката. Ситуацията беше следната беше ми се счупила планката на която е вързано въжето, а тя е залепена за стъклото. Свалих стъклото с планката и го занесох на един познат, който ми я завари. После сложих стъклото на задната седалка и закарах Жужка в паркинга пред блока. Тамън започнах да разглобявам вратата за да си сложа стъклото и се чу някакъв доста силен звук (все едно някой е метнал камък от блока по някое от стъклата ми), огледах се всички стъкла си бяха наред, НО като погледнах на задната седалка ми стана лошо - страничното стъкло с планката се беше пръснало на много малки парченца. Така и не разбрах какво стана - подозренията ми са, че пича като е заварявал планката са излетели някакви парченца от електрода и са нарушили структурата на стъклото (ама дали е така - Божа работа). :)

Навремето съм чувал, че ако се хвърли парче от керамиката на автомобилна свещ се получава същия ефект - ама не съм го пробвал това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето съм чувал, че ако се хвърли парче от керамиката на автомобилна свещ се получава същия ефект - ама не съм го пробвал това.

 

Вярно е, не пробвай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Април месец миналата година ми се случи абсолютно същото на кола на 6 месеца (тази от подписа). Оставих я в гаража следобяд, по светло, и на другата сутрин, като тръгнах да отварям шофьорската врата чух едно гадно скърцане отдясно. Беше предния страничен прозорец. Целия напукан и се крепи на магия. Много леко и внимателно изкарах колата и го снимах за застрахователите така, както си е на колата, на "паяжина" без здраво място по себе си.

 

Да спомена, че гаража си е мой, никой друг не е влизал в него и стената е на 10 см. от вратата и счупения прозорец, т.е. никой не може и да тръгне да се промушва от там.

 

В Алианц експертите ми казаха, че е АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНО това да се случи така, както го описвам. Можело от вътрешно напрежение да стане това, но само на неподвижен джам. Дадох им снимките, гледаха, цъкаха, но ми платиха щетата без никакви разправии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е да се прецака челно стъкло без никви удари- една нощ в кучи студ и мраз /отдавна беше/ се пръсна, стана цялото на ситни кристали. Явно някви напрежения е имало ама дали от закалката на стъклото или от купето си нямам идея. А купето не беше удряно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

E, аз пък имам познат който счупи стъклото зимата като просто си пусна парното. Ситуацията: -20 навън, колата запалена БЕЗ пуснато парно и той чисти снега. След 10-15мин влиза, пуска парното на макс само към предното стъкло и ... пук! Сцепване от край до край.

 

@bega4kata,

Според мен е възможно. Лично съм свидетел как кристални чаши се пръскат без абсолютно никаква причина ... видима! Невидимата е ясна - старост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невидимата е ясна - старост.

:?: :?: :?: Пепи? За да избегна спама няма да започвам физичен спор. Но на 23ти на по бира smile153

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

E, аз пък имам познат който счупи стъклото зимата като просто си пусна парното. Ситуацията: -20 навън, колата запалена БЕЗ пуснато парно и той чисти снега. След 10-15мин влиза, пуска парното на макс само към предното стъкло и ... пук! Сцепване от край до край.

 

@bega4kata,

Според мен е възможно. Лично съм свидетел как кристални чаши се пръскат без абсолютно никаква причина ... видима! Невидимата е ясна - старост.

Ами колата е 25 годишна ииии докато си седи пред нас,на сутринта беше със счупено стъкло и не вярвам някой нарочно да го е счупил :-kНе е удряна или изгнила-няма напрежения-Нищо не е откраднато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо гнило има в тая схема. Не виждам при...

1. Кола в покой

2. Нищо посукано или под напрежение

3. През нощта, когато е и по-хладно

...начин само да се е счупило. Има намеса. Убеден съм в това. Сега важното е да го хванеш кой е.

Отвратително просто. Нямам думи. :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа,не.Да не чува дявола...Шкодата и особено Опела са прибрани и под охрана на зли Дакели :!: :!: :!: :!:

За Полото ми става въпрос.Интересното е че до него имаше 1 клиентска хубава кола и другото ми Поло,на което музиката му беше на таблото с панела. smile048 :-k :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат Сами,

 

Мисля, че просто му е дошло времето. Случва се 1 на милион (или по-рядко), но се случва. Нали знаеш - има кофти моменти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

ДА ВЪЗМОЖНО Е

стъкло да се пръсне от само себе си.

Първоначално и аз не вярвах но сега съм сигурен...

Един мой клиент, на който му монтирах система за видеонаблюдение с 2 камери и DVR да си гледа колата като паркира, вече има и видеозапис, и ме извика да гледам точно как предното стъклото както си стои стои и изведнъж прас цялото се напуква и се изсипа на таблото, и интересното е, че се напука равномерно по цялата площ. Без да има вибрации, без да го удря каквото и да било, без да минават коли по улицата - просто се изсипа.

Утре ако ми остане време ще мина с лаптопа и кабела да дръпна записа от DVR-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ако ми остане време ще мина с лаптопа и кабела да дръпна записа от DVR-a.

Ейй това ще е интересно. Аз се кандидатирам за гледач :mrgreen: :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човека си призна без бой стъклото е сменяно не е оригиналното, smile175

защото оригиналното се е пукнало от камък зад камион

Така че моето твърдение което писах по-горе вече подлежи на спорове.

Аз също не вярвах предното чак да се изсипе но все пак гледам видео...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално предното трябва да е триплекс със слюда по средта и няма как да се изсипе на таблото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.