Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скъсана чашка на заден амортисьор- Фаворит ЛХ


centurion

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Днес, по някое време, нещо страшно изчатка, както си карах фаворита'94-та година. Слизам и гледам- на заден десен амортисьор, пружината паднала до долу, чашката, дето я държи скъсана, гумата опряла почти до калника. Отивам при един приятел-автомонтьор и той ми каза, че амортисьора е наред, трябва само да се завари чашката към него. Въпросът ми е- колко може да изкара така със заварка, стабилно ли е така или направо да взема да го сменя? И ако се сменя единия, не трябва ли да се смения и другия? Преди месец ги карах на шок-тестер, предните са поомекналки, но са си в границата на допустимото, задните също са в норма.

Другият ми въпрос е- предните спирачки страшно свирят, казаха ми, че е от феродото, но не било някакъв проблем, просто било такъв тип- да го сменя ли или да си свири така и ако го сменя дали ще спира по- добре, че сега ми се вижда малко афиф? И дисковете и накладките са сменяни скоро.

Благодаря предварително на всеки отзовал се за компетентните отговори! Желая Ви леко и безпроблемно шофиране! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко ще изкара зависи от заварчика , а след заварката дали няма да има поражения по клапанната система (пак зависи от заварчика) ... така че ти си прави сметката , а за накладките има една рецепта с ножовка или с тънък диск и флекс по 2 разреза напреко на феродото и спират да свирят ( НО НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 2/3 ОТ ДЕБЕЛИНАТА НА ФЕРОДОТО )

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип да,колега - сменят се и двата.Но ако няма чувствителни отклонения,стария може да остане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно всеки чифтен детайл е хубаво да се сменя в комплект особено при амортисьорите е валидно т.к. новия спрямо стария амортисьори имат различна динамика на работа , което води до усукване и блокаж на новия амортисьор ( туй ми се е случвало ) , а ако не ти се дават големи пари звънни на Лъчо (FAV135 - ТЕМАТА в раздел Продава ) има едни , които поне на външен вид изглеждат читави .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.