Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за масло на Fabia 1


toigalbg

Recommended Posts

Като един доста неук от към коли имам няколко въпроса. Това е първата ми кола и я имам от м. март. Та - минали са 10 000 км откакто са сменени всички филтри + масло. Но сега ми показва, че трябва да сменям маслото. Говорих с предишния собственик, който е взел фабийката преди 9 години - нова и ми каза, че маслото се сменя на 15к км. Искам да попитам дали това е така и още 1 въпрос. Ходих чисто информативно в Авто сервиз Даков и там ми казаха 60 лв за масло и 20 лв за смяна. Нормална цена ли е това или е по на сметка да си купя аз от някой магазин, а те само да ми го сменят? И последно - Какви филтри трябва да сменя заедно с маслото и кои е добре да се сменят на 10к км.. От масло пък разбирам абсолютно нищо. Ако може и да ми препоръчате някакво добро, с което вие карате.

Понеже бившият собственик е италианец и ми е трудна комуникацията... Благодаря на всички "колеги" които ще се отзовът без да ме псуват много :D:D

 

EDIT: Skoda Fabia 1.9 SDI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според Шкода маслото се смяна на 15к км или 1 година - което настъпи първо. За кола на повечко километри (100к+) е добре по-честичко, т.е. на 10к. Освен маслото се приготви да смениш още:

1) Маслен филтър - задължително

2) Въздушен филтър - задължително

3) Горивен филтър - сменя се на всеки две смени на масло

4) Поленов филтър - желателно е поне веднъж годишно да се сменя ... ако го имаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според Шкода маслото се смяна на 15к км или 1 година - което настъпи първо. За кола на повечко километри (100к+) е добре по-честичко, т.е. на 10к. Освен маслото се приготви да смениш още:

1) Маслен филтър - задължително

2) Въздушен филтър - задължително

3) Горивен филтър - сменя се на всеки две смени на масло

4) Поленов филтър - желателно е поне веднъж годишно да се сменя ... ако го имаш

Ами на 173к е :) А масло да ми препоръчаш?

 

пс И много ти благодаря за бързите и точни отговори на въпросите ми. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ами на 173к е :) А масло да ми препоръчаш?

 

пс И много ти благодаря за бързите и точни отговори на въпросите ми. Благодаря!

 

Масло: да не е менте! Карал съм с Shell (така дойде колата и мина първите си 45k км), Castrol (за мен по-добрия изобр), ELF (на Опела) и Диона М10Д smile048 ... на 100s-a, 120ката и 1000МБ-то.

 

BTW не си писал какъв ти е двигателя - бензин или дизел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SDI e, споменал съм го - атм. дизел. И все пак, ако може да ми предложиш някакво.. Чух, но не разбирам за синтетично и полусинтетично. Кое е по - доброто? И като марка да ми кажеш.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Castro за TDI. Ако не ти харчи масло (не доливаш между две смени) слагай синтетика. Иначе полусинтетика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За SDI става всяко масло което на задният етикет пише , че отговаря на VW norm 505 00 иначе марката и цената си е по твоят джоб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

здравеите колеги налага се да сменя масло на фабия 1.2 в сервизните книжки пише 4е е слагано шел+ 10W40 сега трябва да го сменям аз тъи като колата не е сервизна спрял сам се на mobile оба4е не знам какво да сложа 10W40 или 5W40 тъи като колата е на 40 хил.километра тъи като на сервизите им нямам вяра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
здравеите колеги налага се да сменя масло на фабия 1.2 в сервизните книжки пише 4е е слагано шел+ 10W40 сега трябва да го сменям аз тъи като колата не е сервизна спрял сам се на mobile оба4е не знам какво да сложа 10W40 или 5W40 тъи като колата е на 40 хил.километра тъи като на сервизите им нямам вяра

На моята служебнярка в ЕТ и слагат 5W40 тъй като е още на подходящи километри-твоята щом е на 40 000 км би трябвало също да й слагаш 5W40 :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.