Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как и къде да проверим турбото ?


димон

Recommended Posts

Защо турбото не свири на място ( или много леко) , а в движение се чува ? Свиренето наподобява на приближаваща се отдалече линейка чуващо се най-вече вътре в купето при затворени стъкла . Звукът е тих , но не би убягнал от верния слух :) . Не е рязък , а е с плавно нарастване и отзвучаване ...

Давайте съвети , ако обичате ,че гаранцията ми изтича след 2 мес , а не ми се дават 3 бона за това" животно " !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на място не свири,защото почти не се върти.в движение се чува ,защото тогава върши работа и оборотите са високи,на практика турбото е центробежен вентилатор /високи обороти повече децибели и обратно/.ако имаш съмнения,че нещо се скапва,иди да го чуе някой спец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но този път всичко чисто ново и НАЙ ВАЖНОТО-БАЛАНСИРАНА Е В МЕИТО НА НАЙ МОДЕРВАТА ВСР МАШИНА В БЪЛГАРИЯ

Ами мога да кажа,че едно и също турбо се държи и работи по съвсем друг начин,като е балансирано там-ЕВАЛА smile126 smile126 smile126 smile126

РАЗЛИКАТА Е ЧЕ,НА ТАЗИ МАШИНА ТУРБОТО СЕ БАЛАНСИРА КАКТО Е СГЛОБЕНО-подава му се масло и се развърта откъм топлата част с въздух.

 

С ЧЕРВЕНО СЪМ ОГРАДИЛ АДРЕСА И ТЕЛ.

по този начин се центроват и в Гарет

post-2454-138453104813_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При голям дисбаланс се чупи-къса оста,пръска компресолното колело.При по лек дисбаланс-свири и износва бавно и постепенно лагерните втулки,хлабината постепенно става все по-голяма и зарочва да пуска масло и да задира в корпусите на охлювите.Тогава е за боклука.Вибрации няма да усетиш-вибрациите ги чуваш като свирене.Много е малък детайла за да усетиш някаква вибрация,а и вибрацията е с много голяма честота-не може да се усети-чува се.Дисбаланса се получава от попаднало боклуче пропуснато по някаква причина от филтъра/най често при смяната му/ или от отлюспен нагар по интеика/показвал съм ви в 1 друга тема колко много нагар се образува в АГР клапана и след него/.Достатъчна е много малка частица за да га разбалансира,защото турбото се върте с 20 000 оборота в мин.След чипосване и хибридните и се въртят с 25-26 000 об.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , дай идея как да постъпя ! В гаранционния сервиз най-вероятно ще кажат , че е нормално ... Днес го слуша " частен " майстор и каза , че нямало нищо лошо да се чува ... особено при 1100-1300 об когато дори не се е развъртяло като хората. Според него се било "окарало" и се чувал въздуха ... :-k :-k :-k После карах една О2 на 110 хил км . Там няма "линейки" , почва да вие чак към 2200 об .

???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димоне,без лоши чувства,но като те знам как чуваш всякакви неща по колата и колко много се ослушваш....СИГУРНО НИЩО ТИ НЯМА НА КОЛАТА!!!!Карай си спокойно.Като дойдеш във Варна или аз в Казанлък ще я чуя и аз да те успокоя smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Димончо му трябва ел.кола! :-k

пак ще чуе нещо нередно...я някой лагер на ел.мотора,я нещо друго smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O.K.

Наистина ти си е разсвирило турбото , като го чуе Самуил , ще прецени . Но май ще ходиш до Варна за нов баланс.

Колеги , този път без майтап на Димона не му се причува. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според вас на колко оборота трябва да започне да се чува свистенето от турбото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.