Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Запитване за боядисване на автомобил


Mike

Recommended Posts

Здравейите, надявам се да можете да ми помогнете. Незнам някой дали има опит със спрейовете за графити, но аз доста съм пръскал с тях и знам че стават за всякакви повърхности, на кутиите си им пище, че стават за общо взето всичко, но въпросат ми е подходящи ли са за боядисване на автомобил. Надеждни ли са или има шанс да се излющят? някой пробвал ли е да боядисва кола с такива спрейове? И ако не са подходящи, дайте съвет как да си боядисам колата изцяло без да трябва да дам 300 кинта на бояджията. А да и ако някой знаеот къде мога да си купя пистолет за пръскане на боя, щото тва ми е резервния вариант :) Мерси, сигурен съм, че можете да помогнете!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега малко по-сериозно:

Не пробвай със спрей да боядисваш кола- супер тънък слой се нанася с него и до 2 месеца боята ще е... измита.

Към пистолет за боядисване ти трябва и компресор, който струва доста повече от 300лв :D

Цялостно боядисване на автомобил + подготовка (що годе качествено) е около 2000лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не държиш на качество - купуваш си електрически пистолет - от Практикер или Бриколаж - 25лв, пълниш боя, пръскаш и каквото стане. Има и по-хубав пистолет на Бош - около 80лв пак електрически, но - за непрофесионално боядисване, се тая според мен. Иначе за качествено боядисване - наистина си е голямо дране. Ще каже човек, че всички караме S-класи. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел, по времето когото бяхме студенти, си боядиса цялата кола със спрейове по същата причина като теб. Колата беше Москвич 2141. Боята се задържа години, а не два месеца. Даже я продаде с тази боя и няколко години по-късно, новия собственик я челоса.

Ако мислиш обаче, че дори се доближаваш до боядисване с пистолет, много бъркаш. Още при пръскането, боята става на малки топки преди да е достигнала до повърхността. Така боята седи на колата, като шкурка. И без да прекарваш пръсти по нея, се вижда.

Освен това ми се върти в главата, че му трябваха между 12 и 20 спрея, но и колата беше двуцветна и регистрирана като такава.

Моето лично мнение, за 300 лв. може да се намери, що годе приличен бояджия, като в тези пари, ще ти подготви и колата. А за 2000 няма прилично, има супер професионално с изпичане в камера. За справка около 4000 е цялостното пребоядисване в ЕТ, а там е такова дране...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аре ся - 50 лв върви труда за пръскането на елемент пък то и слънцето може да я опече. Ся ако е с металик+ камера + материали- може сметката да излезе и вашата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе... нали има втвърдител и за няколко часа е стегнал боята. Пък и с Оргахим да я напръска не пречи да постои в гаража докато изсъхне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, разбира се, че 100 С ще боядисвам, но още се чудя как и какво да направя. Колкото до това - не съм драскал по влакове, окьопазил съм 2-3 стени и то на стари изоставени сгради, но нищо повече и пр знам как пръскат тия спрейове и цвета става перфектен, и слоя си е достатъчно дебел, а и те така са направени, че трябва да си "талант" ама истински, за да успееш да я боядисаш разнотонно. Затова питам дали може с такива флакони, пък и не се хабят толкова колкото т.н. Авто спрейове. Но явно няма да стане със спвей, аз даже си мислех за да съм сигурен, че ще хване добре, да мина първо със водна шкурка или нещо малко по-едро от нея бята (така съм чувал че се правело при нанасяне върху друга боя). Но незнам, ще го мисля сериозно, защото сумите които ми казвате са доста големшки и не са джобни пари да ги сабера за 1-2 седмици ... мерси за помощта!!! Ако все пак някой се сети за някаква алтернатива, моля да пише, отворен съм за предложения!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш електрически пистолет за 35 лв. от Практикер и 3-4 кутии автомобилна боя по 10-на лева. Хубаво е да се пръсне със шприц кит преди боядисването. Минаваш я с водна шкурка и боядисваш. Със сигурност ще стане по-добре, отколкото с спрейове. smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оги, Мike,гаражите ви липсват и не всеки има дарбата на Ванга,че да знае за каква кола говорите! smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно около 50 лв. на детайл вземат за труд кварталните гаражни бояджии. Имай предвид, че има доста добри попадения из между тях. Този, който ми прави колата е един от тях. Човекът работи наистина много добре.

Боядисване с шпрей? Като идея само - що не пробваш черен мат. Така това ще е първата клубна 100S матова (ей не се бъзикам, говоря сериозно). Стига да успееш добре да нанесеш боята.

Аз лично искам да ти кажа, че те подкрепям. Абсолютно безмислено е да се дават каквито и да било пари за боядисване на кола, която е на повече от 30 год. Има смисъл само ако е проект, за който преди това си хвърлил над 5000 лв за възстановяване.

И като уточнение (това съм го казвал на някои колеги) - Тойота взимат за боядисване на детайл 528 лв. без ДДС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси мн, за мат черното - едва ли ще стане щото не ми се разправя после с кат да сменям регистрацията, смл мн разправии са и губене на време, пък и още 100на лева, които иначе мога да ги дам за по-хубаво боядисване, и мисля да си я направя пак жълта, пр да и прасна една боя отгоре, колкото да не е на петна след китването и премахването на ръждата. Но за сега още го обмислям, щото въпросът си е сериозен. ако имах парите - нямаше да се замисля за качественото боядисване, но понеже ги нямамтрябва да избера най-приемливия вариант - т.е. най-усреднения в отношение пари/качество. Но вие продължавайте с идеите. За сега клоня повечко към копуването на ел пустолет, но ще видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на старата шкода съм боядисвал калник с такъв спрей. Стана доста прилично и боята задържа доста. Напука се кита, но това е друг въпрос. Другото което съм пръскал е скутера ми(пласмаса обаче) 2 ръце боя металик и 2 ръце лак. Изобщо не е по-евтино обаче. 22лв. е боята и 10-12ле е лака и това стига за 1-2 спойлера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на старата шкода съм боядисвал калник с такъв спрей. Стана доста прилично и боята задържа доста. Напука се кита, но това е друг въпрос. Другото което съм пръскал е скутера ми(пласмаса обаче) 2 ръце боя металик и 2 ръце лак. Изобщо не е по-евтино обаче. 22лв. е боята и 10-12ле е лака и това стига за 1-2 спойлера.

 

Хммм със спрей боядисвах веждите на О2 стана доста добре цвета си дойде 2 ръце боя 2 ръце лак и сичко е ОК на реното ми също със спреи му правих калника и то на преливане и стана все едно е със пистолет но тогава имаше намеса и от баща ми (4 години и боята не е мръднала както и кита). А иначе боя в спрей поне тук при мен е 20лв. 400мл. които покрива около квадрат и половина (поне така ми казаха като попитах в магазина) а лака е 8лв. на Body та дори и Clark лака е не повече от 8-9лв. Но наистина ще е интересно да се види как ще стане със спрей колата ако хубаво се китва изтрие и се нанесе филер 1-2 ръце и имаш усет би трябвало да стане без проблем :smt017 А иначе 100мл. боя без да е във флакон е 13лв. това мога да дам аз като инфо от моя скромен опит ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здравейте и аз искам да си боядисам колта, но сериозно и съм го закъсал с некадърни и мързеливи майстори. КОлата ми е шкода фаворит 91-ва. Закарах я на прятели цялата гола голеничка, без седалки, без мокет, без предни калници. И разбира се вътре нови прагове, нови вежди, нови подпрагове, грунд, боди 930, протекта, боя, втвърдител и разредител.

Тея тъпанари за 3 седмици само махнаха единия праг и газовата и до там. Трябваше просто да сложат предните калници и да си я закарам до Булинс за да ми признаят една вдлъбнатина на вратата ама не, 100 неща направиха само не каквото трябва.

Трябва ми спешен съвет за бояджии, мисля да я закарам на майсторите до бай Симо зад зоологическата. С тях се бях спазарил за 300лв. труд да оправят калниците праговете и веждите и едни ръжди по вратите. Ще ви бъда благодарен за всеки съвет.

 

Весели празници smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мечо как я ексхумира таз тема бре. Както и да е. Мога да те пратя при този, който ми прави на мен колата. Много съм доволен и не ми взе много скъпо. Намира се в Бъкстон близо до оная високата сграда на ВКР ли беше, ЦРУ ли беше, все тая. Ако искаш пиши едно ЛС или дзвънни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

C2H5OH Благодаря, след малко ще ти пиша.

 

Не знам дали има черен и бял списък с бояджиите, но предлагам да отворим черния. Тея тъпанари на които я оставих, просто са се осрали. Новите прагове са ми ги срязали през средата и са заварявали върху ръждиви места. Подпраговете са заварени за старите ръждиви прагове и не е слаган никакъв грунд или боди. Просто нямам думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши ги веднага в черния списък. Ще предпазиш доста хора от посещение при такива специалисти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.