Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свирене на турбото при Октавия 2 1.9


massov

Recommended Posts

Здравейте,

Скоро си купих Октавия 2 1.9TDi 11.2005г. колата е много хубава, но ме ритеснява свиренето на турбото при 1600-2200 оборота.Проблем ли е това и трябвали да се притеснявам, че турбото може да се счупи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес в София беше голямо трещене и валене ... :D и карах на затворени джамове ...Открих нови звуци на турбото...- още при плавното натискане на газта между 1200-1300 започва възходящо маяукане и ако задържа постоянни обороти мяукането става низходящо.... Ба си !!! Дали не смуча само отнякъде неправомерно въздух ??? ...ми мина тази лека мисъл...

От VW форума казват така : ако спреш да чуваш турбото и в огледалото виждаш бял пушек = капут.!!!

Турбото трябвало да се чува ( свири)... :D

Не знам кое е вярно , но до 20 000 не чувах нищо , сега чувам свирене ...навярно турбината се е "окарала "... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако турбото свисти-нормално е :!: :!: :!: :!:

но ако свирука-има проблем-разбалансирано е и трябва да се вземат незабавни мерки

още при плавното натискане на газта между 1200-1300 започва възходящо маяукане и ако задържа постоянни обороти мяукането става низходящо....
точно за това говоря :!:все едно линейка с пусната сирена идва от мн.далече... :mrgreen: подобен е звука
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.