Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За какво са прижините на дъното на седалките отпред?


35mm

Recommended Posts

И на седалката на водача и на тази на пасажера отпред на Октавия 1 1999 г, паднаха две пружини - нещо почна да се търкаля по-пода - гледам - пружина. След няколко дена падна и тази на седалката в дясно. Пружините са "събрани" и имат гумен пръстен (за да не тропат на желязо в леглата си) някъде по средата. В седалката влизат в нещо като тръба улей на дъното на самата седалка. В автомивката ми казаха че се е отчупило ухо някъде на седалките отдолу. Аз не усещам промяна в седалките сега без пружини - за какво са тези пружини? Около 20-30 лв искат за заварка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седалката се сваля лесно. Отпред има два болта. Развиваш и я сваляш. Спокойно ще можеш да погледнеш какво става отдолу. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите пружини също са откачени,затова чакаме колегите да ни помогнат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да са подготовка за механизъм с пиропатрони към коланите? :-k Виждал съм подобни при някои от служебните автомобили и от дилара са ми казвали че са точно такива някакви подготовки! Но знае ли човек.

Поздрави! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати пружините и на мене изпадна едната от октавията и сега една изпадна и от пасата 2000г. явно са за катапулта...:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не знае за какво са?

Явно е "таймер". smile091 smile091 smile091

Прас пружината - означава - хоп колата ти стана над 5 години! smile091 smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ма верно ли не знаете за какво са?

Представи си - ДА! А ти знаеш ли? А ако знаеш - що не ни кажеш?

Аз моята даже не знам дали я пазя още...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

здравейте, пружините са за да може да ке компенсират многото килограми от горе и за да я движиш в посока нагоре/надолу от лоста непосредствено до сесалката, а ремонта е прост и евтин от близкия магазин за крепежни елементи се взеба болт ,които да свърши работата на счупения чоп малко разглобяване и една българска майна и хоп готово

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви пружини ? дайте поне една снимка,че тогава да приказваме.

Като ви слушам така,значи и аз да очаквам да почнат да ми се търкалят пружини в краката....аре стига.А ааа на мойта може да са изпадали по време на някой скоростен етап.. smile001 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.