Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

някой знае ли модела


Guest vankovarnata

Recommended Posts

Изнамерих едни фарчета имат си реглаж на височина,захвата на каските е като на с100 на фара пише чехия/халоген/. Някой знае ли от кой модел са?

013981753.jpg

013981757.jpg

013981762.jpg

013981771.jpg

013981779.jpg

013981783.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От снимките,които виждам много ми приличат на 105/120 от първия модел(кръглите) Мойте са такива,но без диаметъра не може да се каже с точност :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко,че сега колата не е с мен,та не мога да измеря диаметъра :oops: .Но на мойте крушката седи в центъра на рефлектора и той точно там е пробит,а тези като гледам там нямат дупка и затова ,ако е от 105/120 евентуално да е преди 80г. :-k .Де да знам и аз :roll: .За пръв път виждам такива.Матирах се направо.....

Иначе при тоя модел с двата кръгли фара регулирането става чрез отвиване на един болт,чрез който се променя наклона на фара.Помпа за регулиране нищо не ми говори :oops: :oops: :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че не е от Шкода. За някое старо Шкода комби - не съм сигурен, но пак мисля че неможе да е. На колата или й е трябвало регулиране(била е товарна) или е било като лукс. За S1203 също предполагам че няма начин да е като при моята няма такова копче :mrgreen:

Има ли година на стъклата или някакви надписи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сравни ли ги с тези на Октито на Миро и Спартака на Росен? Ако са за някой по-стар модел трудно ще определим, понеже почти не са останали... аз имам каталози на 1102 '51 и на 1201 '58 /седан и комби/ - видимо каските си приличат:

post-24-138453104473_thumb.jpg

ама халогенния рефлектор и регулирането... рефлектора може да е сменен де, но фарове с такъв реглаж намирисват на камион или автобус. Проверих също в инструкциите на Praga S5T, диаметъра също е 170 мм като при Шкода 1201, но няма картинки и за системата на регулиране не се споменава, както и в инструкцията за Шкода Мадара няма нищо за фарове...

 

П.П. да използвам темата, за да не пускам нова, вас ист дас? :

post-24-138453104683_thumb.jpg

Вижда се, че е чешко /PAL/, а по обхвата му съдя, че е за товарен автомобил, ама кой точно? За беда в ръководствата не дават снимки или рисунки на уредите от арматурното табло...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете на 100-тицата ми са същите но са купувани преди 15-тина години от Чехия. От какво или за какво са- не знам. Досега смятах, че са 105-120. Не че съм мноо напред с Шкодите. Километража съм го виждал на товарна Прага /от времето на Молотовките че и по-стара/, която досега поне 3 пъти е претопена в Кремиковци. Ако не бъркам седалката в кабината и беше дървена пейка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите - и аз предполагах нещо такова, но просто няма къде да го видя на живо. Както споменах мам ръководство за Прага S5T, но вътре няма картинки за уредите, нищо чудно да са унифицирани с тези на Шкода RTO. В ШЗО пък ни возеха на праги V3S - надниквал съм в кабината, но беше отдавна и нямам спомен как изглеждаше уреда.

За фаровете - щом не са от модели по-нови от Спартак, остава да са от по-старите 1201/1202, въпреки, че този регулатор нещо ме колебае... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете са ОТ шкода. Фаровете са от р-ка/дори с каквито е взех/ и с100, каските и гривните са други по форма/отворите отговарят/ и си мисля за линейките. Определено липсва предна завършваща гривна като на линейка. Рефлектора се стяга към гривна и водачите са точни, а гривната се прикача към друга за реглаж спрямо каските. Машинката за реглаж е като на фела. Незнам фаворита дали е имал реглаж. Определено ще влязат в действие. На октитата са други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.