Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia 1,9 PD или 1,6 CR


bukich

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

От известно време се разглеждам насам натам за нова кола.

Определено вече съм се спрял на Skoda Octavia FL. Минах през 1.9 PD 105 коня, 2.0 PD 140 коня.

Питах в Еуратек и ми казаха че вече мога да си поръчам Октавия с новите CR дизелови двигатели.

Предлагат Октавия 1.6 CR 105 коня. Та въпроса ми към вас е следния:

Заслужава ли си да се доверя на стария изпитан двигател PD или да се насоча към новия CR 1,6 105 коня?

В Еуратек ми казаха че цената на CR 1,6 105 ще е с около 1500 лв по-скъпа от 1.9 PD 105 коня.

Предварително Ви благодаря за отзивите :)

 

 

Поздрави,

Костадин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по добре стария-по ефтин и изпитан

няма и филтър-тъй като няма данъчни облекчения за това...по добре без дпф

тиии,като си минал през 2.0 PD 140 коня.защо ще си купуваш пак 105 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Според хората в ЕТ 1.9TDI-PD е по-добрия избор. От друга страна 1.6TDI-CR е с по-нисък разход и е по-нова технология. От януари 2010 PD повече няма да се продава.

 

А моето мнение - след 2.0TDI-PD 140 коня, не виждам къде се връщаш на 105! По-добре изчакай още 2-3 месеца и ще излезе 2.0TDI-CR, най-вероятно 140 и 170 коня. Аз бих взел един от тях...

 

Поздрави и успех с избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Koцeeeeeeeeeeeee,

 

ще те утепам утре в офиса! Да знаеш, че ако ти горят ушите е щото аз те благославям smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях се на 1.9 защото може да се купи във версия CR. Съответно по-малък разход на гориво както споменахте и по-евтина поддръжка поне по това което прочетох в интернет. Иначе наистина PD е доказалия се двигател, но след като го спират от производство по-добре да се насоча към нещо ново. И аз бих искал да изчакам да се появи по-големия двигател CR но и паричките ще са му повече а и трябва да побързам с новата по други причини.

Поне до есенния панаир мога да изчакам и затова сега събирам мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, гледам че на сайта на Шкода има намаление както за коли с поръчка/10%/, така и за коли на склад. Отворих ето тук: http://abs.euratec-auto.eu/Public/home.aspx и има изостанали бройки на октавия 2 преди фейслифта. Ако те устройват цвят, екстри и двигател и това, че е преди фейслифта направо се хвърляй на една. Нали е ганц ной. Бройките обаче са само 2.0TDI PD 140к.с. Мисля, че тези от 34726лв. са добро предложение. Карам същата с 16 джантите лира и цд- то е стрийм и цената и миналата година ми беше 37995. Последната в списъка за 36623 даже е с кожен салон, кожен пакет и макси дот дисплей на бордкомпютъра.

Това е от мен в случай, че твърдо си решил за шкода октавия. Аз лично много харесах ето това: http://chevrolet.bulvaria.com/?go=cruze&p=exterior и цената му е малко надолу от на октавията при идентични екстри, като мотора е 2.0 дизел комън рейл с 150к.с. Модела е нов от тази година доколкото знам.

Успех в покупката и да се похвалиш после + снимки. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях се на 1.9 защото може да се купи във версия CR....

 

Коце,

 

[-X Я ми го покажи тоя 1.9TDI-CR да тичкам да си го купна и аз smile056 1.9 се заменя от 1.6. Та избора след 1.1.2010 ще е:

1) 1.6TDI-CR, 90bhp

2) 1.6TDI-CR, 105bhp

3) 2.0TDI-CR 140bhp

4) 2.0TDI-CR 170bhp

 

Последния и в момента се предлага ... за vRS модела smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

незнам, защо всички предлагат на това момче PD двигателя, брат ми е мениджър във VW / Audi сервиз в София за гаранционни коли и казва, че 80% от колите с проблеми в двигателя са дизели PD и като цяло това е много не успешен двигател(двигателите на Skoda са на VW)... затова скоро напълно ще премахнат този двигател и ще го заместят с CR, така че, аз бих ти препоръчал да си вземеш 1.6CR или да изчакаш няколко месеца за новите двигатели ;)

 

Надявам се да съм помогнал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип и аз съм за новото - CR!

Но това дето го казваш не е така!Един CR пре..е ли се,не знам кой в БГ може да ти го оправи!Бегачката да каже как стои въпроса!

PD ще бъде заменен от CR не защото е лош,а защото не може да покрие ЕВРО 5!

По каквато и технология да е,караш ли с фалшиво дизелче ще му се разкаже играта! ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

незнам, защо всички предлагат на това момче PD двигателя, брат ми е мениджър във VW / Audi сервиз в София за гаранционни коли и казва, че 80% от колите с проблеми в двигателя са дизели PD и като цяло това е много не успешен двигател(двигателите на Skoda са на VW)... затова скоро напълно ще премахнат този двигател и ще го заместят с CR, така че, аз бих ти препоръчал да си вземеш 1.6CR или да изчакаш няколко месеца за новите двигатели ;)

 

Надявам се да съм помогнал ;)

 

 

....браточка ти се е объркал нещо, все пак е мениджър, нормално..... [-X

 

VALDO ти го е обяснил най-добре..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще ви кажа,че не е и заради Евро стандартите,защото има и помпа дюзи с пиезо разпръсквачи,които могат да си покрият евро 5!Просто тази технология излиза много скъпа на производитела.А,и уж тракали много....ами тези помпа -дюзи с пиезо разпръсквачи-нали могат да си дозират мега прецизно впръскванията/както при CR/и те ли тракат а??????Всичко е маркетинг-тракали,чупели се,пушели...ами аз мойта ще я хвърлям вече :lol::lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами аз мойта ще я хвърлям вече :lol::lol::lol::lol:

 

Ааа, дай ми я! Аз ще и ползвам само турбото - да си бръмча в хола smile091

 

По темата: Каквото и да си говорим факт е, че скоро ще има само CR - за добро или лошо е друг въпроса. Колегата в момента все още има избор между PD и CR. Има аргументи в защита и на двете технологий. Аз все пак бих се спрял на CR защото дори да продължат да предлагат PD-та, но оборудвани с пиезо разпръсквачи, то пак ще е същото като при CR ... само дето ще е по-сложно smile049 А, както е рекламата на един производител "Genial einfach, einfach genial" (Гениално просто, просто гениално) smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако мога да помогна ще се включа и аз . като купувах колата за великден от самия сервиз на шкода /чрез приятели / ми казаха изрично да купя 1.9 тди пд 105 к.с -

двигателя бил много здрав и добре направен. направих вече 7500 км колата върви прекрасно ,но и липсва мъничко мощност. това се компенсира с чип тунинга от шкода -става към 130 коня -кво повече няма да излитам я.......

....... и да успокоя всички - в сервиза на шкода в ст.з. няма никакви коли за цял ден дойде един да му сменят изгоряла крушка и аз - да ми извадят едно листче за паркинг от вентилатора.

не съм сигурен , но мисля ,че купих последната октавия 2 с този мотор. има ,но е с новия феистлифт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-малко износване
smile175

:-k

исках да кажа ,че всички ваг мотори са произведени с предостатъчно ресурс,че да можеш да ги износиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,

 

стига спам по темата (той вече е затрит де)! Ако искате да дискутирате нещо отворете си съответната тема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам 1,6CR, моят само че е на Хюндай - CRDi. Конете му са 115к.с при 4000об/мин, а въртящия момент е 255нМ от 1900-2750об/мин

За момента съм супер доволен от мотора ... много върви(за кубатурата си) - малко харчи :) постигал съм в Румъния среден разход от 4л/100км при средна скорост от 107км/ч между Плоещи и Букурещ(т.е. нямаше сериозни изкачвания или слизания).

Общо взето CR за мен са по-добрите мотори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.