Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Горен багажник ?


vdochev

Recommended Posts

Здравейте,

имам октавия 1 комби от 1999г. и се интересувам какъв горен багажник върви за

нея. Ако някой може да даде съвет, информация за цена иа къде се продава, ще съм много благоодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става дма за напречни греди ли? А ка как се закрепват - влизат "под" вратата ли или по някакъв начин под лайсната на покрива?

 

Отгоре на покрива имаш две черни лайсни. В предната и задната част на всяка има по две капачета. В края им бъркаш с тънка отверка и ги вадиш. Отдолу се виждат релсите за закрепване. Оригиналния багажник има накрайник като щипка и с винт се стяга за тези релси.

 

Моя (оригинален от ЕТ) съм го ползвал веднъж. Колегата zloQQ ходи с него да Австрия (ако не се лъжа) и остана доволен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно, би трябвало да имаш надлъжно рейки, както пише esto и на тях да сложиш напречно други и след това - монтаж на кутия примерно. Поне на повечето комбита, които съм гледал са така... Ако нямаш рейки - явно ще е както е писал PRR по-горе. Аз лично съм супер доволен от неговите гредички - свършиха ми чудесна работа за 4 чифта ски ;) Даже мисля да си купя тая година. Приставките за ските ги взех от някъв тип, който продава всякакви видове багажници на доста прилични цени. Не помня телефона му, но ако не си на зор - мога да го намеря и да пиша при първа възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Даже мисля да си купя тая година. ...

 

Като ти потрябват просто се обади! Не си давай парите за глупости. Взимаш моя като имаш нужда и караш. Така поне няма да ме е яд, че съм си дал парите на вятъра smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Благодаря за обясненията, но на моите лайсни няма капачета, а са непрекъснати. Питах в едни автоаксесоари и там ми предложиха напречни греди, които се пъхат и се закрепват под вратата. За 28 лв. двете. Цената е изгодна, но същевременно имам две греди (заключващи се), които влизат в жлеб и се чудя дали има начин да ми станата на мойта Октавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Принципно, би трябвало да имаш надлъжно рейки, както пише esto и на тях да сложиш напречно други и след това - монтаж на кутия примерно. Поне на повечето комбита, които съм гледал са така... Ако нямаш рейки - явно ще е както е писал PRR по-горе. Аз лично съм супер доволен от неговите гредички - свършиха ми чудесна работа за 4 чифта ски ;) Даже мисля да си купя тая година. Приставките за ските ги взех от някъв тип, който продава всякакви видове багажници на доста прилични цени. Не помня телефона му, но ако не си на зор - мога да го намеря и да пиша при първа възможност.

 

Колега, понеже много искам да си намеря горен багажник, пак се обръщам с молба за телефона на този, който "продава всякакви видове багажници на доста прилични цени". Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм забравил, колега! Лошото е, че "свръзката" ми е несериозник... Няма как да го тормозя - неоткриваем е... Има ли резултат - веднага имаш телефонче smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не зная от кой град си, но за София мога да ти посоча следното място: съботно-неделния пазар за ски пред бившата пързалка или по ново му станцията на метрото на стадион В.Левски :)

значи там има един човек, който продава всякакви багажници, той си има и магазин, който се намира до Плиска, влизаш в локалното, малко преди самия хотел до пицария Капри се намира.

 

един съвет, ако можеш вземи си алуминиев, защото металния като го надраскаш, доста бързо тръгва ръжда, особено зимата

 

успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.