Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съдебна експертиза към гражданско дело - въпрос?


Recommended Posts

Накратко - става дума за дело за делба. Съдът определя, че трябва да се извърши експертиза, която да отсъди дали имота подлежи на делба и съответно ако подлежи, определя дяловете, които се полагат на страните. Експертизата става факт и допуска делба на имота, определя проекто-дялове и тн. Едната страна по делото не е удовлетворена от първата експертиза и поисква втора, т.нар. "тройна експертиза". Въпроса ми е, тази втора експертиза дали се заплаща от двете страни по делото или само от страната, която я е изискала(при положение, че аз не съм имал никакви възражения към първата експертиза)? Става въпрос за неща от преди повече от 2 години, но чак сега се сетиха да ми искат пари за неща, които мисля, че не е редно да плащам, а в момента нямам възможност да разговарям с адвоката ми, защото е в чужбина. Мерси предварително за отговорите ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко - става дума за дело за делба. Съдът определя, че трябва да се извърши експертиза, която да отсъди дали имота подлежи на делба и съответно ако подлежи, определя дяловете, които се полагат на страните. Експертизата става факт и допуска делба на имота, определя проекто-дялове и тн. Едната страна по делото не е удовлетворена от първата експертиза и поисква втора, т.нар. "тройна експертиза". Въпроса ми е, тази втора експертиза дали се заплаща от двете страни по делото или само от страната, която я е изискала(при положение, че аз не съм имал никакви възражения към първата експертиза)? Става въпрос за неща от преди повече от 2 години, но чак сега се сетиха да ми искат пари за неща, които мисля, че не е редно да плащам, а в момента нямам възможност да разговарям с адвоката ми, защото е в чужбина. Мерси предварително за отговорите ви.

 

Кой печели делото,ако първата както и тройната са в твоя полза си свиркай. Трябва и делото да е в твоя полза, ако е така другите поемат паричките за всичко при полоение че няма договорка. Трябва да е гражданско дело в районен съд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Делото още се точи, заради чудната ни бюрокрация. Мерси за отговора все пак smile027.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.