Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Осветление на арматурното табло


Recommended Posts

Колеги, помогнете! Не ми свети арматурното табло.Контролните лампи светят , а самото осветление на уредите - не. Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се сваля това чудо - арматурно табло, че аз и километража не си оправям, защото не съм свалял таблото. Помощ!

А и колега , да не би да са свързани последователно , та ми даваш такъв съвет.Нещо не ми се връзва.Нито една не свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е на Фаворит развиваш рапидките от вътрешната страна на ключовете за фарове и аварийни и др.Разкачваш куплунгите на ел.инсталацията,като за всеки случай ги бележи или запиши.Измъкваш ги и развиваш рапидки където видиш ,изваждаш долната пластина,сваляш рамката и внимателно леко повдигаш и дърпаш таблото с километража.Развиваш гайката на жилото и изваждаш навън.Като извадиш лампите ,някои може да са толкова черни ,че само близо до долния край може да се види че свети.Сменяваш и каквото друго има да правиш и сглобяваш по обратния начин.

Ако съм пропуснал нещо нека някой допълни.

009206853.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shotik благодаря! Ще пробвам да сваля таблото НО: - Не мога да си представя, че крушките за осветление на таблото са последователно свързани, та трябва да ги сменям наред.Проблема се появи "изведнъж" - светеше и не свети.Струва ми се . че е нещо друго, а не да сменям крушки като на коледна елха.Можеш ли да помогнеш с някоя свежа идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е прегоряла общата писта на платката за "маса" или да се е разложила от някаква реакция,като сулфатизиране и да е прекъснала.като свалиш ,тогава ще видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.