Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за масло MOTUL


Recommended Posts

Колеги някои ползвал ли е масло Мотул на колата си и ако да какви са му впечатленията от него. Лично аз съм нов собственик на октавиа II 2.0 ТДИ и досега на всичките ми коли сам слагал само масла на тази марка. А като гледам каталога на мотул имат масло отговарящо на стандарта за PD моторите 501.01 и цената му е кам 130лв за 5 литра. Имам приятелио които работят по сервизи в софия включително и в Проспиид и всички твърдят че мотул е единственото масло с ясен произход в България. А и повечето резачки в България се карат с естерната синтетика на тази марка. Ако имате впечатления ще сам благодарен да ги споделите защото ми предстои смяна на масло и наи-вероятно ще слагам МОТУЛ 5в-40 501.01 одобрен от wv или поне така пише в каталога на Мотул като се води при специфичните масла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MOTUL са едни от най-добрите масла, аз когато избирам винаги гледам тази марка или Mobil 1.

Това което не съм 100% сигурен обаче е за 505.01 стандарта. Аз също имам 2.0 ТДИ 140 и за това бих те посъветвал от личен опит:

 

1.) погледни какво пише на сервизната книжка (или на стикера в багажника под кората)

2.) ако има QG1 препоръчителното масло не е WV505.01, a WV 507.00. Подозирам, че ако колата е закупена последните 3 години точно това е случая.

 

Няколко причини за използването на 507.00:

1) това е 100% синтетична основа, за разлика от 505.01 което е синтетика на базата на минерална основа и устойчивостта му и способността да почиства двигателя е значително по-добра.

2) Маслото е по тънко SAE 5-30, което води до намален разход на гориво (~5%) и като цяло по-добра работа на турбината.

3) Съдържанието на сяра и фосфати е значително по-ниско и с това пази не само филтъра за твърди частици, но и катализатора.

4) Последно това масло отговаря на Long Life стандарта за променлив сервизен интервал, което позволява да включиш датчиците в двигателя и да смениш маслото навреме т.е. в момента в който започне да не си върши работата. Това спестява пари, и главоболия от майстори, които наливат не това масло, което си им дал.

 

Надявам се това да помага :D

 

Ааа.. .а аа

ама аз всъщност не ти отговорих на въпроса. Значи преди 1 година аз не успях да намеря Мотул масло което да отговаря на 507.00 стандарт, за това се ориентирах към Мобил 1 ESP formula 5-30 от което определено съм доволен - има ~40 градуса по висока точка на изпарение и възпламеняване от Кастрола или Шела дето ги наливат в ЕТ, и двигателя е значително по-тих с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MOTUL Specific 504.00-507.00 5W-30 това е което намерих и сега като се обадих на моя приятел в Проспиид каза че го има.

 

http://www.prospeed.bg/cat/product_info ... ts_id=4111

 

Това ще е маслото няма да изневерявам на марката имам около 200000км карани с маслата на мотул и никакви проблеми.

Благодаря за бързия отговор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра, ще го имам в предвид и аз за следващата смяна.

 

! Имай в предвид обаче, че това е масло за променлив сервизен интервал. Така, че преди да го купиш погледни стикера на колата дали пише QG1 и трябва в сервиза да имат софтуера да погледнат дали ЕТ не са го прекодирали :smt034 , щото ги вършеха тия неща по едно време. Ако имат подходящ софтуер в сервиза ще им отнеме 10 сек да активират променливия сервизен интервал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз да се включа в темата с едно въпросче за тия масла.

При мен в сервизната книжка е посочен QG1/променлив/ интервал, но на първата смяна на 1 година минах на фиксиран интервал и в ЕТ. пренастройха компа за такъв. Минах от 5/30 на 5/40 масло, което е малко по- гъсто. Поприцип карам 10-15хил. км. годишно и над 50% от тях са градско и на къси разстояния и затова реших да мина на твърда смяна на година. Иначе с променливия интервал трябва да сменям на 1,5- 2 години маслото при това каране годишно, а мисля че е по- добре да се сменя всяка година. С първото масло 5/30 за 10000км. колата изхарчи 1-1,5л. и сега ще видим с 5/40 какво ще покаже. Въпроса ми е дали е по- добре да се кара с удължен интервал и съответното масло в моя случай. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с Мотул карам

Октавията със специфик 505.01-5/40

Опела с V300 ле манс

най доброто масло според мен в световен мащаб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някои ползвал ли е масло Мотул на колата си и ако да какви са му впечатленията от него. Лично аз съм нов собственик на октавиа II 2.0 ТДИ и досега на всичките ми коли сам слагал само масла на тази марка. А като гледам каталога на мотул имат масло отговарящо на стандарта за PD моторите 501.01 и цената му е кам 130лв за 5 литра. Имам приятелио които работят по сервизи в софия включително и в Проспиид и всички твърдят че мотул е единственото масло с ясен произход в България. А и повечето резачки в България се карат с естерната синтетика на тази марка. Ако имате впечатления ще сам благодарен да ги споделите защото ми предстои смяна на масло и наи-вероятно ще слагам МОТУЛ 5в-40 501.01 одобрен от wv или поне така пише в каталога на Мотул като се води при специфичните масла.

 

 

Колега , не че искам да се заяждам но подобни твърдения биха могли да бъдат подкрепени единственно с доказателства.Как от 42 марки на пазара само Мотул е единственно с ясен произход.И въз основа на какво.Май трябва да си смениш приятелите си защото безпочвенно те подвеждат освен ако темата не е пусната с цел реклама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм искал да прозвучи с цел реклама. Просто казвам че от всички тези марки на пазара които споменаващ доколкото аз знам само МОТУЛ има един представител които се намира във Варна и тои работи главно с проспиид. Само казвам че повечето неща които се продават в България не са това което пише. И това е основната причина да избера тези масла. Не примерно че Мобил са лоши просто ще ти дам ясен пример с маслата които ги продаваха в метро по 5л, такива разфасовки не съществуват които и саит на мобил да разгледаш и не вярвам да са произведени за метро. Това имах впредвид а не съм искал да правя реклама. Просто съм доволен от продуктите МОТУЛ които ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето масла на пазара в БГ си имат само по един представител.Мобила е изключение но само той пролет не прави.Колкото до Метро-мислиш ли че тази верига би правила компромис т.е. би си позволила в сума ти страни да продава фалшиво масло , защото от поста ти по горе ме налетяха такива мисли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавията със специфик 505.01-5/40

Точно тая спецификация май я няма в списъка на Проспийд smile049

ами толкова по зле за тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдееееееееее.Май от горния пост нещата станаха с пари.Или трябва да съм горд че съм прав?Мразя да се гордея , но ако знаете как се отразява това на "под льжичката".)))))))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е дали е по- добре да се кара с удължен интервал и съответното масло в моя случай. 8)

Виж този файл, пише по твоя въпрос (I am not sure which service regime is best for me.).

По принцип целия файл е интересен за четене.

Longlife servicing.zip

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за полезната информация. Всичко си е много добре написано. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавията със специфик 505.01-5/40

Точно тая спецификация май я няма в списъка на Проспийд smile049

http://www.prospeed.bg/cat/product_info.php?cPath=1_4119_34_1797&products_id=3767

май я има smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавията със специфик 505.01-5/40

Точно тая спецификация май я няма в списъка на Проспийд smile049

http://www.prospeed.bg/cat/product_info.php?cPath=1_4119_34_1797&products_id=3767

май я има smile049

:oops: Благодаря, колега! Както се казва: "Който търси (както трябва), намира!" smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Тиримпорт ги няма вече доколкото виждам от търговския регистър. "ТИРИМПОРТ" ООД - Заличен търговец

 

Общ статус

Ликвидация

Обявени актове

Актуален учредителен акт

Досие.

20090826103110

 

Сега явно са проспийд. карал съм с MOTUL 6100 SYNERGIE+ 10W40 служебна кола и винаги всичко е било точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Само с Мотул карам

Октавията със специфик 505.01-5/40

Опела с V300 ле манс

най доброто масло според мен в световен мащаб

Да не отварям нова тема и да дразня колегите с въпроса "Какво масло за моята Шкодичка?"... та се разрових из старите теми...

Два пъти вече слагам Мотул 5W40 и до следващата смяна доливам около 1 литър. Чудя се дали да продължа с тази марка и 5W40 или има нещо друго (по-добро), което е редно да пробвам?

Ти все още ли си на мнение, че Мотул-а е best buy? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти гори масло, няма значение какво ползваш. Аз карам с Мотул от много години, взимам го от вносителя му и съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пасата слагах 100 000 км само кастрол 5w40 505.01 и бях доволен , но го гореше около литър и половина на смяна 15 000км .    Но последния път попаднах на менте , който иска мога да му кажа от къде за да не поръчва .  Та него го изгорих за 6000км  всичките 5 литра ...   И точно преди да вкарам колата за ремонт си взех Мотул . Вече 5000 км не е мръднало и милиметър и спря да пуши , това двигател на 395 хил км .      Съответно и за другите коли напазарих същата марка и всички са доволни :) .   Дано съм бил полезен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.