Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Маншон сухи полуоски ?


Rapid

Recommended Posts

Здравейте,

Интресува ме дали са еднакви двата маншина ба полуоските на 130 ките. На мойта се е скъсал маншона който е към скоростите. В магазина на Симеоновско шосе имат маншон за 130 , но продавача няма представа дали е за вътрешно или външно каре, както и дали има разлика.

Давам снимка от на Митака колата :) да видите за какво говоря :)

file.php?id=4830

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай маншони от фаворит. Същите са!

 

Не са съвсем, но стават от Фаворит. Имай предвид, че на фаворита вътрешното каре (към кутията) има малко по-малък диаметър от 130-ковото, там където е скобата на маншона, и аз лично скобата за Фаворит не можах да я закача, та си търсих после малко по-дълга скоба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се изразих правилно :oops:

Иначе скоби има метални за полуоски на сточна гара- аз от тях слагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързия отговор smile159 . А има ли разлика вътрешен /външен ?

 

Има, вижда се на снимката, която си дал :) Това са точно маншоните от Фаворит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При фаворитовите разлика има преди и след '93 ... преди са по 85.5 мм. ( ако не се лъжа ) и двете карета , а след '93 вътрешното каре е с диаметър 79 мм. ( не съм много сигурен в размерите , но това са разликите ) тъй че вземаш от големите карета маншони и пердашиш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са проблем размерите или някви маншони не се намират- има за таз цел по магазините универсални, неопренови толкоз разтегливи че се монтират и през карето без да се разглобява то. Вече съм нанизал такива външни 3 бройки, имам по-добро впечатление от испанските в едни сини кутии са и са за диапазон 70-80 или 80-90 мм на големия диаметър. Dura boot от Христо Колев /зелена кутия/ вършат същата работа. 15- тина лв парчето. И двата вида са с пакетче грес и 2 скоби. Важен инструмент за мързеливо монтиране е 1 голяма Загорка 1.5 л :D Първо се изпива бирата, после се реже гърлото на бутилката и се използува за фуния. ;) Иначе продават се и пластмасови фунии на цената един маншон - според мен няма никъв смисъл от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.