Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предпазни средства за руските шкоди през зимата


Recommended Posts

smile091 Щом това ти е най-голямата цел в живота! smile091

(майсторе, вземи по-добре прочети (най-накрая) правилата на форума, че аз ако почна да те следя-над 50% от мненията ти ще са в коша)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    12

  • chant

    8

  • BlackPearl

    5

  • VALDO

    5

Най-много писали в темата

smile091 Щом това ти е най-голямата цел в живота! smile091

(майсторе, вземи по-добре прочети (най-накрая) правилата на форума, че аз ако почна да те следя-над 50% от мненията ти ще са в коша)

едва ли...

ПУСНИ ЗАПИТВАНЕ В ШКОДА ИЛИ В БРИШКОДА/ЛЮБИМИЯ ТИ ФОРУМ/Защо му е запълнена маската.Що си мислиш че трябва всичко да е гладко за да е по аеродинамично.Нали ще е грозна колата,ако и направят малка масчица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

karamba,дай координати на вносителя!

Валдо, пратил съм ти ЛъСъ

 

Малиии, каква караница се заформи. Значи за сега 1:1 за капаците. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основна цел при аеродинамичността на предницата е да се вкарва минимално количество въздух в двигателния отсек.

Не за друго, ами защото този въздух трябва и да излиза, което става много трудно по правилния начин.

Не е фатално, че решетката на Супърба е запушена чак зад ребрата, защото въздуха в обема между ребрата е компресиран от насрещната струя и не се движи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото въздуха в обема между ребрата е компресиран от насрещната струя и не се движи.
:smt017

именно,но не смятах за нужно да го обяснявам,защото е супер естествено и логично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Ами за това какво ще кажеш , а : хем аеродинамика ...хем топлоизолация :D : smile001 smile001 smile001 ..., и защита от камъчета :) , a la ford Transit :) * мяза на къс презерватив *

post-2149-138453143123_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за това какво ще кажеш , а : хем аеродинамика ...хем топлоизолация :D : smile001 smile001 smile001 ..., и защита от камъчета :) , a la ford Transit :) * мяза на къс презерватив *

 

И това е коментирано - под "презерватива" се набутват камъчета и напролет като го свалиш боята е заприличала на г*з smile012. Не виждам смисъл от подобни неща, при положение, че всички имаме(преддполагам :roll: ) изправни термостати. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм лично такъв "капак" сложен на О1 собственост на вносителя на тия неща(капаците). Няма да споменавам имена, щото незнам как стоят нещата с рекламата. Тая джаджа се води "Зимен капак, предна въздушна решетка" и струва съгл. ценовата листа на фирмата ... 46.80лв. за моделите :

Фабия (от 2000г)

Фелиция

О1 и О2

Супер Би ( :D ) от 2002.

 

П.С.: Нека някой от модераторите ми пише в ЛС, дали мкога да пост-на линк към страницата на тази фирма.

 

Здравей Колега,

би ли пуснал линк към този сайт във форума или на ЛС.

 

Аз мисля,че в зимни условия е необходимо, ако:

1/ начина ти на каране е до/от работа, където тамън да загрее колата и вече я загасяш,

защото си стигнал е необходим "капак" :!:

2/ пътуваш много извънградско е хубаво да се сложи т.н. "презерватив"

Поздрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да мислите да слагате някакви глупости-вземете си от моргата по едно такова устройство,слагате го преди входа на радиатолчето на парното,едно реле и може и термо датчик/има най различни видове-примерно за подгрева на ижекциона или карбуратора на фолксвагена,пък и оригинални тънко се намират/и имате топлинка много по бързо.

Ето днеска слагам пак такова нещо :mrgreen:

post-2454-138453143169_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към bega4kata : Навярно трите реотана даваш в паралел . Колко е общата консумпция на 3-те свещи и дали няма да товари много двигателя , че ми стана интересно ...

Тъй както гледам резбите ми наприличва нещо на 1/2 KW ??? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за този допълнителен подгрев съм се итересувал,майстора ми каза че ще ми трябва 120А алтернатор иначе поставянето му не е сложно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за този допълнителен подгрев съм се итересувал,майстора ми каза че ще ми трябва 120А алтернатор иначе поставянето му не е сложно

 

:o:o:o че то има ли таквиз бре ? :o

 

120.12= 1,5 KW бе МЕН ...Нема таквоз животно ...Трябва да имаш военен Голф/Опел с 2 алтернатора smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова животно си имам фабрично smile035 При ниски обороти (под 1500) не работи! Над 1500 цъкат релетата и почва да грее. Ама аз докато не се стопли колицата рядко минавам на 2500 оборота, та и рядко се включва smile049 Иначе определено помага. Особено при дълго спускане по наклон (примерно слизане от Витоша). Щото иначе в колата никога не подухва топличко [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето го тоя сайт, който и аз разглеждах (от тях си поръчах ветробрани и капак)...

Съжалявам, че не съм го пуснал по-рано... но не съм влизал във форума от около месец...

Надявам се администраторите да нямат нищо против (постването на линка)

 

http://www.kalocom.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Chant откъде я закупи?

 

от: http://www.kalocom.com/

 

А ето и въпросния "зимен капак":

post-3239-138453146252_thumb.jpg

post-3239-138453146321_thumb.jpg

Закрепването става с два винта,които се захващат на контра:

 

post-3239-138453146332_thumb.jpg

post-3239-138453146327_thumb.jpg

 

Продавача ме предупреди,че голям ефект при палене за къси разстояния няма да има,

но било по-скоро за чист радиатор и бавно изстиване на колата при изключен двг. smile177

 

 

П.С.

Ако някой реши да намине през въпросния офис посочен за контакт на сайта да има предвид,че

на Бул.Тотлебен 67 е вход без никакви рекламни надписи --> ап7(звънец Ангелови),ет5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавача ме предупреди,че голям ефект при палене за къси разстояния няма да има,

но било по-скоро за чист радиатор и бавно изстиване на колата при изключен двг. smile177

а дали няма опасност от лошо охлаждане, колеги? все пак се затваря голяма част от ефективно охлаждащата струя. иначе визията с тази маска е страхотна, честито! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ,..

честно казано в момента съм я свалил точно поради тази причина smile106

Възнамерявам да я ползвам само при отрицатени температури smile107

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

но било по-скоро за чист радиатор и бавно изстиване на колата при изключен двг. smile177

 

То по тази логика трябва и отвора под рег.номер да се запуши... smile049.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.