Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Най-ВИСОК разход на гориво който сте постигали?.....


Каква кола карате?  

40 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

При каква средна и максимална скорост, в продължение на колко километра?

 

Анкетата се пуска заради максималната скорост.

И колеги нека всеки да напише с какъв автомобил, кога и къде.

Предполагам ще бъде интересно, понеже ми писнаха (предполагам и на вас) теми от типа "Най-нисък разход", "Кой колко километра изминава с един резервоар?" и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е бензин 1.4 86кс със газов инжекцион на 39 000км.(НЕ СЪМ СЪСТЕЗАТЕЛ!!! Направих го за пробата- да знам колко ми е максималният разход на 100км(поне в България де))

Теста който си направих беше следният:

на 18,07,2009 тръгване 20.30часа София(Ст.град 56а)-Благоевград(Център) при изминати 105км, при средна скорост от 102км/ч(всеки знае това как се постига на Е79,при спазване на селищните ограничения), средният разход на газ беше 10,2л/100км(*0,94лв = 9,59лв), като на места съм карал със 189км/ч по навигация на РАВНО след Драгичево (210 по километраж), и повече от това неможе.

На 19.07.2009 тръгване 22.00часа Благоевград(център)-София(Руски паметник) при изминати 92км, при средна скорост от 80км/ч(малко по-бързо от нормалното шофиране около 120км/ч макс), среден разход на газ беше 7.3л/100км

 

А пък най-високият моментен разход който съм успял да доловя на дисплея е 20.8л/100км при скорост от 189км/ч по навигация...

Сигурен съм че колата може да поддържа без притеснения 170км/ч дори и при леки изкачвания.... smile159

 

Добро моторче са измислили ЧОВЕЦИТЕ от VAG. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постижение-10.8 дизел

На компа съм долавял най-много да покаже 56.9 (нещо му беше дошла музата) smile049

Мисля,че дисплея (малък-не Макси дот) показва до 29.9 или 39.9 ли беше?

(не си следя показателите за моментен разход-дисплея ми е стои на температура. Рядко гледам и разход на гориво за 100км)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско при средна скорост 3 км/ч и включен климатик - 31.1/100

Извънградско Казанлък-София при средна скорост около 100 км/ч с 620 кг на борда - 8.9/100

Извънградско Хасково-София при средна скорост около 110 км/ч с 420 кг на борда - 8.7/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моментен разход - 50,X.

Забелязах го при ускорение в градски условия - включване в "тълпата" :mrgreen:

Добре че беше за секунди :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С пасат-1,8 125коня-бензин бургас карнобат на магистралата с скорост 90-100 6,7л навръщане с пежо служебно дизел 1,4 69 коня 3,4 не можах да повярвам.Времето е април, без климатик или включен вентилатор и с скорост 90-100км.Ама тов ане са скорости не мога да карам извънградско с под 100-110 просто е гадно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Максимален - 99.9 след 40 мин включване на Цариградско!

 

Среден за 86к км 5.7

 

Колата е дизел, а и аз не съм от кротките ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моментен 35/100 за около 600 м на един баир карх на първа много бавно по един автобус който едва се катереше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е много относително .... и безмислена тема

Ако карам 1 километър на 1-ва ...мога и 50 на сто да я докарам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да, разбира се че може, но тук въпросът е дали сте си пробвали машините в "бой".... smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой колкото може и доколкото му позволява автомобила...

с две думи: "газ до дупка"...

и да не си помисли някой сега че съм някакъв убиец на пътя. Осъзнавам и поемам отговорността за всички рискове при един такъв експеримент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

среден разход 8.2л/100км за разстоянието София - Чирпан, средна скорост 173км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

на първа с въртене и газ до прекъсвач, 99.9л на 100, повече не може да покаже :D

със средна 110 по магистралата, към 4.5л

а иначе, със 185-190 постоянна скорост, 18+л на 100...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.